Gdzie wiatr poniesie, czyli z wiatrem po Bałtyku

rejsy-po-baltyku_5

Rejsy po Bałtyku

Gdzie wiatr poniesie, czyli z wiatrem po Bałtyku
rejsy-po-baltyku_5
Rejsy po Bałtyku Gdzie wiatr poniesie, czyli z wiatrem po Bałtyku
Cena:
2 389,00 zł
Ilość miejsc do rezerwacji
Zostało jeszcze 9 miejsc
kalendarz
7 dni rejsu
turysta
Niezapomniana przygoda
fale
Staż morski
motorówka
Nowe jednostki
O rejsie

Rozpoczęcie rejsu Szczecin Wyspa Grodzka 1, godz. 14.00

Informacje dodatkowe:

plus

Możliwość wypływania stażu niezbędnego przed przystąpieniem do egzaminu (sternik morski).
W ramach rejsu proponujemy uzyskanie międzynarodowego certyfikatu ISSA (opłata za egzamin i wydanie certyfikatu 400 zł)

Cena zawiera:

monety plus

opiekę kapitana

wyżywienie

postoje w portach

paliwo

miejsce w kabinie na ubezpieczonym jachcie
szkolenie z obsługi wszelkich urządzeń i bezpieczeństwa na pokładzie   

gaz w kambuzie

koce, poduszki i prześcieradła

Cena nie zawiera kosztów:

monety minus

indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW
dojazdu

dieta bezmięsna - dopłata 100 zł/os. (wymagany kontakt z biurem po złożeniu zamówienia)

Rabaty:

rabat

5% stały klient
5% przy rezerwacji całego jachtu
5% wpłata jednorazowa całości kwoty na minimum 90 dni przed rozpoczęciem rejsu
Każdy uczestnik naszych kursów otrzymuje zniżkę na pełną ofertę Domu Żeglarskiego MILA.

Kapitan

Piotr Gama Gamalczyk

piotr-gamalczyk_0

Kapitan jachtowy, radiooperator SRC, instruktor motorowodny, instruktor żeglarstwa.

Wychowanek szczecińskiego HOM-u , kiedy w 1986 roku ówczesny KWŻ wręczał mu patent żeglarza jachtowego powiedział mu ''pływaj Gama tylko ludzi nie zabijaj''. I wziął to sobie do serca, bo jego dewizą jest BEZPIECZEŃSTWO, BEZPIECZEŃSTWO PONAD WSZYSTKO, co nie znaczy, że pływanie z Gamą jest nudne.

Sztormy są fajne jak z mariny je się ogląda albo w telewizji. Uwielbia Bałtyk i Północne, z Kopenhaską Syrenką jest na Ty, a Fjordy z ręki mu jadły nie raz. Szanuje starą etykietę żeglarską. Ma zasadę, że na rejsie ani o religii ani o polityce się nie gada, no chyba że w tawernie, bo na drugi dzień i tak mało kto o tym będzie pamiętał.

Trasa
duza_gdzie_wiatr_poniesie_czyli_z_wiatrem_po_baltyku

Kopenhaga

Kopenhaga ze swoimi brukowanymi uliczkami, pałacami, muzeami i wspaniałymi ogrodami jest jednym z najczęściej odwiedzanych portów Europy Północnej. Od czasów Wikingów urosła z małej wioski rybackiej do tętniącej życiem metropolii. Jest tutaj wiele rzeczy do zobaczenia i każdy znajdzie w duńskiej stolicy coś dla siebie. Nowoczesne budownictwo wspaniale współgra z obecnością królewskich rezydencji. Główne zabytki i atrakcje Kopenhagi to: Nyhavn (Nowe Nabrzeże) ze stojącymi rzędem malowniczymi kolorowymi domkami i niezliczonymi kafejkami; Amalienborg — oficjalna rezydencja duńskich monarchów i rodziny królewskiej; kościół Fryderyka (Frederiks Kirke) w dzielnicy Frederiksstaden; zamek Rosenborg - dawna rezydencja podmiejska królów, obecnie muzeum; Mała Syrenka – posąg przedstawiający postać z baśni Hansa Christiana Andersena znajdujący się w kopenhaskim porcie; ogrody Tivoli – położony w centrum park rozrywki; gmach nowej Opery Królewskiej na Holmen. Dla smakoszy piwa, obowiązkowym punktem programu jest browar Carlsberg położony w południowo zachodniej części miasta.

Bornholm

Duńska wyspa w południowo-zachodniej części Morza Bałtyckiego. Wschodnie, północne i zachodnie wybrzeża wyspy są skaliste, o charakterze klifów, dochodzących do 80 m wysokości, południowe wybrzeża są ukształtowane w postaci rozległych i szerokich piaszczystych plaż. Północna i środkowa część wyspy ma ukształtowanie pagórkowate, na południu przeważają krajobrazy równinne i wydmy. To zróżnicowanie krajobrazu sprawia, że wyspa jest niezwykle ciekawa pod względem turystycznym, a każdy port ma inny charakter. Oprócz wycieczek pieszych lub rowerowych na łonie natury można odwiedzić tu muzea, galerie, zamek Hammershus lub po prostu skosztować ryb w lokalnych restauracjach.

Malmo

Miasto położone jest w południowo-zachodniej części Szwecji w historycznej prowincji Skania, nad cieśniną Öresund.

Na zwiedzanie Malmö nie potrzebujemy dużo czasu. W części centralnej tego miasta wszystkie atrakcje znajdują się na tyle blisko, że można poruszać się pieszo. Odwiedzenie atrakcji Malmö zajmie nam zaledwie kilka godzin. Zamek renesansowy Malmöhus jest najstarszą tego typu budowlą w kraju. Twierdzę zbudowano w XVI wieku – stanowiła wówczas siedzibę duńskich władców. Z czasem budynek rozbudowano i dodawano kolejne jego części. W pewnym momencie zamek funkcjonował jako więzienie. Od 1937 r. do chwili obecnej zamek pełni funkcję, muzeum historii regionu, historii miasta i historii naturalnej.

Turning Torso w Malmö to budynek mieszkalny zbudowany w 2005 roku przez architekta Santiago Calatravę. Budynek ma aż 54 piętra mieszkalne, z których każde ma ponad 400 metrów kwadratowych powierzchni. Turning Torso wyróżnia się unikatową architekturą – składa się z dziewięciobocznych brył, skręconych ku górze o 10 stopni każda, co znaczy, ze szczytowa bryła jest obrócona w stosunku do podstawy o 90 stopni. Warto odwiedzić Lilla Torg (Mały Rynek) - starówkę Malmo powstałą w szesnastym wieku. Jest to  mały, wionący historią ryneczek w środku dużego nowoczesnego miasta. Znajduje się tutaj wiele knajp i kafejek, księgarni oraz sklepów z pamiątkami. Mieszkańcy podkreślają, że nic się na nim nie zmieniło od wieków i tam gdzie cztery wieki temu była piekarnia, dziś też będzie piekarnia.

Klintholm

Niewielka miejscowość rybacka na duńskiej wyspie Møn. Znajdują się tu między innymi: galeria sztuki, kilka restauracji, w których serwują przepyszną świeżą rybę oraz u nas niespotykane galerie domowe i wyprzedaże podwórkowe różnych rupieci. Jednak, to co warto zobaczyć i odwiedzić, to kredowe klify rozciągające się wzdłuż wschodniego wybrzeża. Spacerując plażą można podziwiać potęgę przyrody oraz dotrzeć do krętych schodów prowadzących na szczyt klifu i odwiedzić Muzeum historii naturalnej GeoCenter Møns Klint.

Sassnitz

Niemieckie miasto położone na wschodnim brzegu wyspy Rugii i na północnym krańcu Parku Narodowego Jasmund. Atrakcją miasta jest półtorakilometrowe molo, na którego końcu znajduje się wybudowana w 1903 roku latarnia morska. W Sassnitz  znajduje się także zoo (Tierpark Sassnitz) oraz kilka ciekawych muzeów: Muzeum Archeologii Podwodnej, U-Boat Museum oraz muzeum rybołówstwa. Miłośnicy wędrówek pieszych oprócz spacerów po urokliwych uliczkach miasta mogą udać się na plażę, gdzie przy odrobinie szczęścia znajdą kamienie w których morska woda wydrążyła biegnące na przestrzał otwory. Wracając z wycieczki warto odwiedzić kutry rybackie stojące przy nabrzeżu i oferujące smaczne bułki z rybami.

Jacht

Bavaria 49 Cruiser

bavaria_49_-_miniatura

Bavaria 49 (s/y Kiliki) - największa, 15-metrowa jednostka Domu Żeglarskiego, jest jednostką kultową. 5 kabin, 3 toalety, obszerna mesa i kambuz oraz pełnowymiarowa nawigacyjna, co jest rzadkością na jednostkach czarterowych.

Świetna manewrowość zarówno na żaglach jak i na silniku o mocy 78 KM, wsparta mocnym sterem strumieniowym umożliwia manewrowanie jednostką w każdych warunkach. Warto przy tym wspomnieć, że prędkość przelotowa to 6-8 węzłów. 

Co ważne - wyposażyliśmy naszą flagową jednostkę ponadstandardowo - telewizor w messie, ploter 12", dwukierunkowy AIS, radar, czy SART sprawiają, że nawet w sytuacji bez wyjścia - znajdziecie wyjście !!!! 

Jednostkę czarterujemy z naszym skiperem - może on pełnić funkcję kapitana lub zastępcy kapitana.

Kontakt:   +48 91 30 70 500, biuro@mila.szczecin.pl

Pomoc techniczna dla czarterujących - 7 dni w tygodniu w godz. 9.00 - 17.00 

 

Galeria z portów
Warto zabrać

Co zabrać na rejs:

Przede wszystkim torbę - która musi być miękka, tak żeby zmieściła się w schowku (szafce) na jachcie.

Ponadto przydadzą się:

 • Dokument tożsamości
 • Śpiwór (prześcieradła i poduszki są na jachcie)
 • Ubranie, które chroni od wiatru i nie przemaka
 • Komplet ciepłej odzieży - polecamy polary i windblocki
 • Kalosze lub buty na zmianę
 • Obuwie sportowe do poruszania się po jachcie
 • Obuwie na wycieczki lądowe
 • Bez względu na porę roku - rękawiczki, czapka i szalik
 • Okulary przeciwsłoneczne, czapka z daszkiem i krem do opalania
 • Przybory toaletowe,ręcznik, klapki pod prysznic
 • O telefonie i tak pamiętacie, ale o ładowarkach czasami zapominacie
 • Rękawiczki żeglarskie (przydatne, ale nie wymagane)
 • Gitara lub inne urządzenia grające i śpiewniki
 • Patent żeglarski, SRC lub książeczka żeglarska
 • Waluta lub karta płatnicza (wskazane drobne na prysznic i toalety)
 • Latarka, aparat fotograficzny
 • Mnóstwo dobrego humoru

Oczywiście powyższa lista jest jedynie propozycją pomocną w pakowaniu worka żeglarskiego. Każdy z Was ma swoje indywidualne zapatrywania i potrzeby. Zgodnie z nimi uzupełniajcie powyższy zapis. W razie wątpliwości dzwońcie do nas (91 30 70 500) lub piszcie .

Zapraszamy również do odziwedzenia naszego sklepu stacjonarnego lub internetowego > www.nautical24.pl

Ze swojej strony życzymy udanych rejsów...