SZKÓŁKA

szkółka

SZKÓŁKA OPTIMIST I ETAP

szkółka
SZKÓŁKA OPTIMIST I ETAP
Skontaktuj się z nami
opieka_1
Bezpieczeństwo
doswiadczenie
Doświadczona kadra
napowietrzu
Aktywny wypoczynek
nauka
Nauka i zabawa
Informacje i program

W trakcie całorocznych, cotygodniowych zajęć prowadzimy podstawowe szkolenie żeglarskie dzieci połączone z dobrą zabawą. Zajęcia (i późniejsze egzaminy) prowadzone są zgodnie ze standardami ISSA  dla dzieci - DINGHY JUNIOR level 1-3.

Do uczestnictwa zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 15 lat (ostateczną decyzję podejmuje trener) w dwóch grupach - początkującej OPTIMIST i zaawansowanej ETAP.

Podczas zajęć uczestnicy zaznajamiają się z jachtami, tajnikami ich odpowiedniego przygotowania oraz zasadami bezpieczeństwa. Poznają niezbędną terminologię, uczą się węzłów, podstaw etykiety żeglarskiej, prawa drogi oraz klarowania jednostki, a przede wszystkim uczą się pływać !!!.

Program zajęć obejmuje również zajęcia teoretyczno-praktyczne z rozpoznawania kierunku wiatru, obierania odpowiedniego kursu, pracy z żaglem, obsługi steru i szotów, manewrów zwrotu przez sztag i rufę, odpływania i dopływania do brzegu.
Dzieci wykazujące "żyłkę współzawodnictwa" startują w regatach, a ich zajęcia prowadzone są w oddzielnej grupie (zaawansowanej) i nakierowane na przygotowanie do zawodów.

Dla wszystkich organizowane są biwaki sobotnio-niedzielne na jedostkach ETAP 21.

W cenie zajęć opieka instruktorska, nauka pływania na jednostkach OPP i ETAP, basen, lodowisko i sala do ćwiczeń w zimie.

Uczestnicy szkółki korzystają z bonifikaty za zorganizowany (wyjazdowy) wypoczynek zimowy i wakacyjny.

 

Harmonogram zajęć

W trakcie roku szkolnego zajęcia odbywają się w soboty, w godzinach 10.00 do 15.00 – 16.00 (w zimę krócej, termin zakończenia jesienią i rozpoczęcia wiosną zajęć praktycznych na wodzie uzależniony jest od pogody).

Przed wakacjami wszystkich chętnych zapraszamy na egzamin ISSA – DINGHY JUNIOR.

 

 

Zapraszamy na próbne zajęcia po wcześniejszym umówieniu do odpowiedniej grupy - początkującej lub zaawansowanej. 

 

Fotorelacje z zajęć dostępna na naszym facebooku @milowelato.

cena-zawiera_10_34

Koszt miesięczny 320 zł

Galeria
Do pobrania
Zgłoszenie uczestnikaPDF icon Rozmiar: 179.86 KB Pobierz