Rejsy

rejsy-szkoleniowe_0_10_34

Intensywny kurs w formie rejsu dla początkujących lub zaawansowanych

tlo_nowe_3

Dlaczego szkolenie na Zalewie Szczecińskim?

Bo jest to mekka polskiego żeglarstwa – tutaj szkolili się i zdobywali patenty najlepsi polscy żeglarze !!! Bo akwen ten, ze względu na ukształtowanie, morskie oznakowanie czy ruch pełnomorskich statków, ale też „barkowej” i „kutrowej” drobnicy daje najlepsze możliwości szkolenia szczególnie na patent jachtowego sternika morskiego !!!

Bo tutaj możemy trenować wchodzenie do portów morskich zarówno w dzień jak i w nocy !!! Bo jest on osłonięty od wysokiej morskiej fali i silnych, sztormowych wiatrów, co ułatwia tok szkolenia !!! Bo pływając po nim uzyskujesz staż morski !!!

Zalew Szczeciński jest po prostu idealnym akwenem szkoleniowym !!!!!

Kursy odbywają się w formie 6-dniowych rejsów szkoleniowych zakończonych egzaminem. Pływamy na własnych jednostkach czarterowych - nowych i dobrze wyposażonych!!!
Przed rozpoczęciem kursu uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe, przy pomocy których mogą przygotować się do szkolenia w pełnym zakresie teorii. Takie rozwiązanie pozwala na pełne wykorzystanie czasu szkolenia, na manewry pod żaglami i na silniku.

Każdy uczestnik, po zakończeniu szkolenia otrzyma opinie z rejsu , niezbędną do egzaminu na stopień Jachtowego Sternika Morskiego.

Oferta rejsów dla początkujących (żeglarzy i sterników) przeznaczona jest dla tych, którzy przygodę z żeglarstwem dopiero zaczynają lub też ich doświadczenie jest niewielkie. W związku z tym manewrujemy na zwrotnych 8,5 m jednostkach SOLINA 27 lub ALTRA 27, co ułatwia stawianie pierwszych kroków i opanowanie manewrów portowych.

Szkolenie dla zaawansowanych, czyli takich, którzy mają patent żeglarza jachtowego i niezbędne doświadczenie morskie. Dobraliśmy zdecydowanie większą i cięższą jednostkę typu Bavaria 37 umożliwiającą użycie bardziej zaawansowanych metod szkolenia.

Dla wszystkich uczestników, chcących przystąpić do egzaminu na patent jachtowego sternika morskiego organizujemy warsztaty nawigacyjne w sali wykładowej, wyposażonej w niezbędne pomoce dydaktyczne.