ISSA

certyfikat ISSA

Egzamin ISSA

certyfikat ISSA
Egzamin ISSA
Cena:
400,00 zł
Ilość miejsc do rezerwacji
O egzaminie

Certyfikaty Międzynarodowej Federacji Szkół Żeglarskich ISSA są angielskim odpowiednikiem polskich uprawnień żeglarskich, motorowodnych i łączności (SRC), są traktowane jako pełnoprawne dokumenty kwalifikacyjne upoważniające do samodzielnego prowadzenia jednostek pływających w żegludze rekreacyjnej. Od początku 2014 roku dokumenty wydawane są w Anglii i mają jeden wzór na całym świecie. Certyfikaty są honorowane w krajach UE.

 

Opłaty egzaminacyjne:

  • Egzamin 350 zł + certyfikat 50 zł

 

klimatyzacja

Klimatyzowana sala

Inshore skipper

Inshore skipper (od 16 roku życia):

Certyfikaty ISSA są traktowane jako pełnoprawne dokumenty kwalifikacyjne upoważniające do samodzielnego prowadzenia jednostek pływających w żegludze rekreacyjnej.

Uprawnia do prowadzenia jachtów żaglowych (do 24m i 20 GT) w porze dziennej i nocnej  po wodach śródlądowych oraz w strefie przybrzeżnej (do 20 mil).

Inshore skipper powinien radzić sobie z:

  • manewrami w porcie
  • prowadzeniem nawigacji na podstawowym poziomie
  • sprawną i bezpieczną obsługą jachtu
  • odbiorem i zrozumieniem prognoz meteorologicznych

Do uzyskania certyfikatu nie są wymagane żadne dodatkowe kursy, staże czy uprawnienia.

Inshore skipper przeznaczony jest dla tych, którzy chcą pływać po ciepłych wodach (Morze Śródziemne, Wyspy Kanaryjskie, Karaiby, itp.).

Qualified crew

Qualified crew (od 10 roku życia):

Wykwalifikowany członek załogi jachtu morskiego, to certyfikat dla osób zaczynających morską przygodę. Chcesz pływać, a w przyszłości czarterować i prowadzić jachty morskie. Nie chcesz na pokładzie być niezorientowanym turystą ? Qualified crew to certyfikat dla Ciebie.

Inshore power yacht skipper

Inshore Power Yacht Skipper (od 16 roku życia):

Certyfikaty ISSA są traktowane jako pełnoprawne dokumenty kwalifikacyjne upoważniające do samodzielnego prowadzenia jednostek pływających w żegludze rekreacyjnej.

Uprawnia do prowadzenia jednostek motorowych (do 16m) w porze dziennej i nocnej  po wodach śródlądowych oraz w strefie przybrzeżnej (do 20 mil)

Certyfikat ten jest przydatny wszędzie tam, gdzie patent nie wystarcza.