CZTERY WYSPY

bulaj

Rejsy po Bałtyku

SZCZECIN - RUGIA - BORNHOLM - HANO - CHRISTIANSO - SZCZECIN
bulaj
Rejsy po Bałtyku SZCZECIN - RUGIA - BORNHOLM - HANO - CHRISTIANSO - SZCZECIN
Cena:
1 890,00 zł
Ilość miejsc do rezerwacji
Zostało jeszcze 9 miejsc
kalendarz
7 dni rejsu
turysta
Niezapomniana przygoda
fale
Staż morski
motorówka
Nowe jednostki
O rejsie

Rozpoczęcie rejsu Szczecin ul. Przestrzenna 3, godz. 14.00

Informacje dodatkowe:

plus

Możliwość wypływania stażu niezbędnego przed przystąpieniem do egzaminu (sternik morski).
W ramach rejsu proponujemy uzyskanie międzynarodowego certyfikatu ISSA (opłata za egzamin i wydanie certyfikatu 400 zł)

Cena zawiera:

monety plus

opiekę kapitana

wyżywienie

postoje w portach

paliwo

miejsce w kabinie na ubezpieczonym jachcie
szkolenie z obsługi wszelkich urządzeń i bezpieczeństwa na pokładzie   

gaz w kambuzie

koce, poduszki i prześcieradła

darmowy parking dla aut w trakcie trwania rejsu

Cena nie zawiera kosztów:

monety minus

indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW
dojazdu

Rabaty:

rabat

5% stały klient
5% przy rezerwacji całego jachtu
5% wpłata całości kwoty czarteru na 3 miesiące przed jego rozpoczęciem
Każdy uczestnik naszych kursów otrzymuje zniżkę na pełną ofertę Domu Żeglarskiego MILA.

Kapitan

Jan Dryl

Kapitan jachtowy Jan Dryl

Kapitan jachtowy / motorowodny, instruktor żeglarstwa.

Jego jedynym nałogiem jest żeglarstwo. Podstawy żeglarstwa zdobył w Białostockim LOK, wyższe wykształcenie w Trzebieży. Przez ostatnie 25 lat pływał, jako etatowy kapitan / opiekun jachtu s/y Zbigniew Boliński, przez którego pokład przewinęło się wiele pokoleń żeglarzy, pokonując tysiące mil morskich. Zakochany w Szkierach i Fiordach, choć przez ostatnie lata zameldowany na Morzu Północnym.

Trasa
mapa rejsu Szczecin - Rugia - Bornholm - Hano - Christianso - Szczecin

Rugia

Rügen jest największa wyspa w Niemczech o powierzchni 926km˛. Można tam spędzić urlop nie tylko latem, ale o każdej porze roku. Ten mały punkt kuli ziemskiej w środku Morza Bałtyckiego jest miejscem, które warto zwiedzić i zobaczyć oraz skorzystać z przyjemnego wypoczynku. Odpoczynek poprzez pływanie lub wędkowanie, wędrówki piesze i rowerowe. Zwiedzenie bardzo znanych: Königsstuhl, Miniaturenpark w Gingst, Störtebeker Teater, przejażdżka z "Rasender Roland", lub zwiedzanie Morskiego Muzeum w Stralsund. Wokół jest wiele różnych plaż. Wspaniale plaże są w Binz i Schaabe, piękne są na południu wyspy i warto tez zobaczyć skalne plaże, tam powinien sobie każdy znaleźć własny spokojny kat do opalania. Od żeglarskiej strony można obserwować różnorodną naturę na wyspie. Widok ten jest bardzo barwny i zapewnia dużo atrakcji.

Nexø

Drugie pod względem wielkości miasto wyspy, mieszka w nim ok. 4000 mieszkańców. W Nexø znajduje się największy na wyspie port rybacki, to on miał przede wszystkim wpływ na rozwój miasta poprzez powstałe w pobliżu portu zakłady przetwórstwa ryb. Co warto zobaczyć w Nexø:

 • kościół Nexø kirke, początkowo jako kaplica, został poświęcony patronowi żeglarzy św. Mikołajowi. Na cmentarzu przy kościele ustawiono kotwicę, która jest symbolem żeglarzy i rybaków, zaginionych na morzu
 • miejskie muzeum Nexø Museum, przygotowano w nim m.in. ekspozycję dotyczącą historii miasta, żeglugi oraz ratownictwa morskiego (Havnen 3)
 • Nexø Mindestuer - muzeum poświęcone pamięci Martina Andersena - autor napisał m.in. powieść "Pelle Zdobywca" (Ferskesøstræde 36)
 • muzeum kolei bornholmskiej (De Bornholmske Jernbaner) wśród eksponatów m.in. archiwalne zdjęcia, wagony kolejowe, drezyna i inne eksponaty związane z tematyką kolejki bornholmskiej
 • park motyli (Bornholms Sommerfuglepark & Tropeland) - cieplarnia w której oglądać można przepiękne motyle, ptaki, ryby, a wszystko to wśród tropikalnej roślinnośc
 • wytwórnia bornholmskiej wódki, wyrabiane są w niej trzy rodzaje trunków - Bornholmer Akvavit 40% czysta wódka, Bornholmer 1855 Traditionsakvavit 42% - wódka oparta na starej recepturze oraz ziołowy Bornholmer Bitter 38% (Sdr. Hammer 156).

Hanö

Cztery kilometry na południowy wschód od półwyspu Listerlandet znajduje się wyspa Hanö. W miarę zbliżania się do celu podróży wyspa imponująco wyłania się z morza, a jej koroną jest dumna latarnia morska. W części północnej wyspy znajduje się wielki granitowy blok skalny, którego korona mierzy ponad 60 m. nad poziomem Bałtyku. W południowozachodniej części wyspy rozpościera się morena końcowa obfitująca w bloki skalne. „Worki z grochem” na cyplu północnym to ostroga brzegowa zbudowana z otoczaków, biegnąca w głąb morza. Składa się ona z milionów oszlifowanych przez wodę kamieni, które nieustannie znajdują się w ruchu, zmieniając kształt ostrogi w zależności od kierunku fal i wiatru. 4 Hanö (Natura 2000-område) Wysoka latarnia morska Na najwyższej płycie skalnej wyspy Hanö stoi wysoka na 16 m. latarnia morska, wzniesiona w latach 1904-1906. To jedna z najjaśniejszych latarni na Bałtyku. Jej światło dociera na odległość 23,5 mili morskiej, czyli na ok. 40 km. Co 13,5 sekundy latarnia wysyła trzy błyski światła w stronę morza. Na Hanö żyje około 300 danieli. W okresie Wojen Napoleońskich, w latach 1810- 1812, wyspa Hanö była bazą angielskiej floty wojennej podczas manewrów na Morzu Bałtyckim. Pamiątką z tych czasów jest miejsce pochówku angielskich marynarzy, znajdujące się na płytach skalnych między latarnią i ostrogą brzegową. Spoczywa tu 15 marynarzy. Duży, drewniany krzyż postawiono tu dopiero w 1973 r. w związku z wizytą angielskiej fregaty na wyspie. „HMS Plymouth 21st of June 1973” – tak brzmi napis na krzyżu, który został wykonany z masztu angielskiego statku.

Christianso

Odwiedzając tę duńską wyspę można mieć wrażenie, że dotarło się na koniec świata i cofnęło o kilkaset lat w przeszłość. W tym niezwykłym miejscu na stałe mieszka jedynie 100 osób.. Christianso odwiedza ponad 80 000 turystów rocznie, co z pewnością świadczy o tym, jak wiele oferuje. Nowoczesność miesza się tu z przeszłością, a wielu uważa że jest to najbardziej urokliwe miejsce morza Bałtyckiego. „Po drodze” nie sposób od tak zawinąć do Christianso, trzeba tam być i poczuć magiczny klimat, którego nie sposób zapomnieć przez długie lata. Odwiedzający wyspę powinni wybrać się na ruiny zamku Hammershus, będące jednym z największych kompleksów ruin w całej Europie Północnej.

Jacht

Jacht Bavaria 49

dsc07431

Bavaria 49 (s/y Kiliki) - największa, 15-metrowa jednostka Domu Żeglarskiego, jest jednostką kultową. 5 kabin, 3 toalety, obszerna mesa i kambuz oraz pełnowymiarowa nawigacyjna, co jest rzadkością na jednostkach czarterowych.

Świetna manewrowość zarówno na żaglach jak i na silniku o mocy 78 KM, wsparta mocnym sterem strumieniowym umożliwia manewrowanie jednostką w każdych warunkach. Warto przy tym wspomnieć, że prędkość przelotowa to 6-8 węzłów. 

Co ważne - wyposażyliśmy naszą flagową jednostkę ponadstandardowo - telewizor w messie, ploter 12", dwukierunkowy AIS, radar, czy SART sprawiają, że nawet w sytuacji bez wyjścia - znajdziecie wyjście !!!! 

Pomoc techniczna dla czarterujących - 7 dni w tygodniu w godz. 9.00 - 17.00

Tel. 530 062 413, WhatsApp: https://wa.me/48530062413

Galeria z portów
Warto zabrać

Co zabrać na rejs:

Przede wszystkim torba - musi być miękka, tak żeby zmieściła się wszędzie.

 • Paszport lub dowód osobisty
 • Dokumenty żeglarskie, patent
 • Karta EKUZ
 • Przyjmowane leki
 • Okulary przeciwsłoneczne
 • Czapkę z daszkiem, kapelusz lub jakieś inne nakrycie głowy chroniące przed słońcem
 • Czapka zimowa i rękawiczki (rejsy morskie)
 • Polar 
 • Sztormiak, ewentualnie dobra kurtka przeciwdeszczowa i spodnie przeciwdeszczowe
 • Obuwie sportowe do poruszania się po jachcie
 • Obuwie na wycieczki lądowe
 • Kalosze
 • Dres
 • Bieliznę osobistą
 • Bieliznę termiczną (rejsy morskie)
 • Ręcznik i przybory toaletowe
 • Klapki pod prysznic
 • Śpiwór 
 • Latarkę, najlepiej czołówkę
 • Aparat fotograficzny
 • Telefon komórkowy z ładowarką samochodową na 12V
 • Gitarę lub inny instrument muzyczny
 • Indywidualne ubezpieczenie KL i NNW
 • Pieniądze w lokalnej walucie na wydatki własne

Oczywiście powyższa lista jest jedynie propozycją pomocną w pakowaniu worka żeglarskiego. Każdy z Was ma swoje indywidualne zapatrywania i potrzeby. Zgodnie z nimi uzupełniajcie powyższy zapis. Ze swojej strony życzymy powodzenia.