Teneryfa - La Gomera - La Palma - Teneryfa

Rejsy po Wyspach Kanaryjskich

Rejsy Wyspy Kanaryjskie

Teneryfa - La Gomera - La Palma - Teneryfa
Rejsy po Wyspach Kanaryjskich
Rejsy Wyspy Kanaryjskie Teneryfa - La Gomera - La Palma - Teneryfa
Cena:
(1 790,00 zł) 1 754,20 zł
Ilość miejsc do rezerwacji
Zostały jeszcze 4 miejsca
kalendarz
7 dni rejsu
przygoda pod żaglami
Niezapomniana przygoda
staż morski
Staż morski
nowy jacht
Nowe jednostki
O rejsie

Rozpoczęcie rejsu Marina San Miguel​, od godz. 14.00 - tanie połączenia lotnicze

Berlin, Warszawa, Kraków

 

Informacje dodatkowe:

informacje dodatkowe

Możliwość wypływania stażu niezbędnego przed przystąpieniem do egzaminu (sternik morski).
W ramach rejsu proponujemy uzyskanie międzynarodowego certyfikatu ISSA (opłata za egzamin i wydanie certyfikatu 400 zł)

Cena zawiera:

cena

opiekę kapitana

wyżywienie

postoje w portach

paliwo

miejsce w kabinie na ubezpieczonym jachcie
szkolenie z obsługi wszelkich urządzeń i bezpieczeństwa na pokładzie   

gaz w kambuzie

poduszki i prześcieradła

Cena nie zawiera:

cena nie zawiera

indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW
transportu 

Rabat:

rabat

5% stały klient
5% przy rezerwacji całego jachtu
5% wpłata jednorazowa całości kwoty na minimum 90 dni przed rozpoczęciem rejsu
Każdy uczestnik naszych kursów otrzymuje zniżkę na pełną ofertę Domu Żeglarskiego MILA.

Kapitan

Piotr Gama Gamalczyk

Piotr Gamalczyk

Kapitan jachtowy, radiooperator SRC, instruktor motorowodny, instruktor żeglarstwa.

Wychowanek szczecińskiego HOM-u , kiedy w 1986 roku ówczesny KWŻ wręczał mu patent żeglarza jachtowego powiedział mu ''pływaj Gama tylko ludzi nie zabijaj''. I wziął to sobie do serca, bo jego dewizą jest BEZPIECZEŃSTWO, BEZPIECZEŃSTWO PONAD WSZYSTKO, co nie znaczy, że pływanie z Gamą jest nudne.

Sztormy są fajne jak z mariny je się ogląda albo w telewizji. Uwielbia Bałtyk i Północne, z Kopenhaską Syrenką jest na Ty, a Fjordy z ręki mu jadły nie raz. Szanuje starą etykietę żeglarską. Ma zasadę, że na rejsie ani o religii ani o polityce się nie gada, no chyba że w tawernie, bo na drugi dzień i tak mało kto o tym będzie pamiętał.

Trasa
teneryfa_do_teneryfa_duza

Teneryfa

Największa wyspa w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Stolicą jej jest miasto Santa Cruz. Teneryfa jest często nazywana kontynentem w miniaturze ze względu na kilka typów krajobrazu i kilka stref klimatycznych na niej występujących. Na Teneryfie znajdują się dwa obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO: wulkan Teide, który jest parkiem narodowym, oraz zabytkowe miasto La Laguna. Warto odwiedzić miasto Garachico, które oferuje naturalne baseny powstałe po wybuchu wulkanu. Zastygająca lawa utworzyła ciekawe formacje, które następnie zalała woda przypływów. Obok basenów znajduje się zamek Castillo de San Miguel. Dach fortecy to doskonały punkt widokowy na okolicę. Płynąc z Teneryfy na La Palmę można podziwiać wielkie klify Los Gigantes. Guanchowie klify te nazywali murami piekieł.

 

La Gomera

Gomera słynie z licznych pieszych szklaków turystycznych o charakterze górskim. Znajduje się tutaj Park Narodowy Garajonay wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W niektórych informatorach nazywają ten obszar lasem deszczowym. W ciepłe dni nad lasem unosi się opar mgieł. W środku lasu oprócz unoszącej się wilgoci, spotkać można mżawkę, „kapuśniaczek” oraz spory opad deszczu. Warto do lasu zabrać obuwie trekkingowe, bo zwykłe tenisówki niezwykle się ślizgają po błocie. Ze szczytu wzgórza Garajonay warto udać się w stronę miejscowości Agulo. Po drodze odwiedzić lokalną restaurację Juego de Bolas oraz centrum turystyczne Juego de Bolas, gdzie można zapoznać się z historią wyspy, obejrzeć makiety, a przede wszystkim w jednym miejscu podziwiać gatunki miejscowych roślin zebranych w ogrodzie botanicznym. Wnętrze wyspy jest skaliste, poprzecinane głębokimi wąwozami, bardzo utrudniającymi komunikację, dlatego też na wyspie powstał jedyny w swoim rodzaju język gwizdów el silbo. W roku 1492 na La Gomerze zatrzymał się Krzysztof Kolumb na swój ostatni postój przed przepłynięciem Atlantyku i odkryciem Ameryki. Do dziś w stolicy wyspy zachował się dom tego odkrywcy.

 

La Palma

La Palma to bardzo zielona wyspa. Część wschodnia do głównie uprawy bananów, sporadycznie winorośli oraz owoców cytrusowych. Wszechobecne aloesy, opuncje i inne kaktusowate dopełnione są palmami i roślinnością o pięknych kwiatach. Tu rosnące wszędzie rośliny można w Polsce podziwiać jako ozdobne w doniczkach. Część zachodnia wyspy to głównie lasy liściasto – iglaste z roślinnością niezwykle zbliżoną do naszej rodzimej. Wyspę zwiedzać można jeżdżąc samochodem. Warto odwiedzić krater Caldera de Taburiente z jego najwyższym wzniesieniem Roque de los Muchachos gdzie znajduje się obserwatorium Roque de Los Muchachos Observatorium. La Palma to wyspa dla fotografów, którzy będą zachwyceni urokliwymi krajobrazami.

Jacht

Bavaria 37 Cruiser

Jacht żaglowy Bavaria 37 Cruiser

ENDEAVOUR i VINDEREL (Bavaria 37 Cruiser) - rocznik 2015 to jedne z największych jednostkek Domu Żeglarskiego MILA dostępne na Bałtyku i Wyspach Kanaryjskich.
Komfortowe i niezwykle proste w manewrowaniu są idealną propozycją dla rodzin i grup zorganizowanych. Trzy oddzielne kabiny, przestronna messa z dużym i dobrze wyposażonym kambuzem oraz świetne właściwości nautyczne zadowolą najbardziej wymagających żeglarzy.

MOŻLIWOŚĆ CZARTERU ZE ŚWINOUJŚCIA - ZAPYTAJ O DOSTĘPNOŚĆ 

Pomoc techniczna dla czarterujących - 7 dni w tygodniu w godz. 9.00 - 17.00

Do dyspozycji naszych załogantów jest mnóstwo schowków, zarówno w mesie jak i kabinach, moskitiery i zasłony w oknach oraz dobrze wyposażona część nawigacyjna.
BAVARIA 37 doskonale manewruje pod żaglami jak i na silniku, a powierzchnia żagli jest wystarczająca do osiągania dobrej prędkości na wszystkich kursach.
Na jednostkach znajdą Państwo lodówkę, ogrzewanie, instalację 230V, VHF z AIS klasy A, chartplotter , szprycbudę, system nagłaśniający, radar i ster strumieniowy (VINDEREL). Jachty posiadają pełne wyposażenie ratunkowe i sygnalizacyjne do żeglugi pełnomorskiej zgodnie z przepisami PZŻ/UM oraz kategorię żeglugową A.

Czarterowiczu - przed rezerwacją jachtu VINDEREL w terminie od 11 lipca do 19 września potwierdź dostepność kontaktując się z naszym biurem.

Kontakt:   +48 91 30 70 500, biuro@mila.szczecin.pl

 

Galeria z portów
Warto zabrać

Co zabrać na rejs:

Przede wszystkim torba - musi być miękka, tak żeby zmieściła się wszędzie.

 • Paszport lub dowód osobisty
 • Dokumenty żeglarskie, patent
 • Karta EKUZ
 • Przyjmowane leki
 • Okulary przeciwsłoneczne
 • Czapkę z daszkiem, kapelusz lub jakieś inne nakrycie głowy chroniące przed słońcem
 • Czapka zimowa i rękawiczki (rejsy morskie)
 • Polar 
 • Sztormiak, ewentualnie dobra kurtka przeciwdeszczowa i spodnie przeciwdeszczowe
 • Obuwie sportowe do poruszania się po jachcie
 • Obuwie na wycieczki lądowe
 • Kalosze
 • Dres
 • Bieliznę osobistą
 • Bieliznę termiczną (rejsy morskie)
 • Ręcznik i przybory toaletowe
 • Klapki pod prysznic
 • Śpiwór 
 • Latarkę, najlepiej czołówkę
 • Aparat fotograficzny
 • Telefon komórkowy z ładowarką samochodową na 12V
 • Gitarę lub inny instrument muzyczny
 • Indywidualne ubezpieczenie KL i NNW
 • Pieniądze w lokalnej walucie na wydatki własne

Oczywiście powyższa lista jest jedynie propozycją pomocną w pakowaniu worka żeglarskiego. Każdy z Was ma swoje indywidualne zapatrywania i potrzeby. Zgodnie z nimi uzupełniajcie powyższy zapis. Ze swojej strony życzymy powodzenia.