Szczecin – Stepnica – Świnoujście – Trzebież - Szczecin

zeglarskie_0

Rejs po Zalewie Szczecińskim - All inclusive

Szczecin – Stepnica – Świnoujście – Trzebież - Szczecin
zeglarskie_0
Rejs po Zalewie Szczecińskim - All inclusive Szczecin – Stepnica – Świnoujście – Trzebież - Szczecin
Rejs niedostępny
zalew_0
Rejs po zalewie
6dni_10_26
5 dni rejsu
rejsy-szkoleniowe_0_10_26
Staż morski
nowe-jednostki_10_26
Nowe jednostki
O rejsie

Jeżeli rozpoczynasz przygodę z żeglarstwem lub chcesz popłynąć w rejs niekoniecznie po otwartym morzu, to Zalew Szczeciński będzie dla Ciebie idealny.

Wskazana trasa obejmuje podstawowe porty w których będziemy cumować. Dodatkowo w zależności od warunków pogodowych oraz możliwości nautycznych odwiedzimy Wolin z wioską wikingów czy Wapnicę z wyrzutnią rakiet V2 i jeziorem Turkusowym.

Forma all inclusive sprawia, że jedyne co należy zorganizować, to dotarcie na jacht i powrót, ale i w tym pomagamy wyszukując loty, przejazdy autobusem czy pociągiem.

Dla uczestników rejsu bezpłatny parking na samochody.

Rozpoczęcie rejsu wtorek godz. 10.00 - ul. Przestzrenna 3, Szczecin

Cena zawiera:

cena-zawiera_10_25

miejsce na ubezpieczonym jachcie

wyżywienie
szkolenie z obsługi wszelkich urządzeń i bezpieczeństwa na pokładzie
postój w marinach

paliwo 
parking na terenie portu

Cena nie zawiera kosztów:

cena-niezawiera_10_26

indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW
dojazdu

Rabaty:

rabat_11_26

5% stały klient
5% przy rezerwacji całego jachtu
5% wpłata jednorazowa całości kwoty na minimum 90 dni przed rozpoczęciem rejsu
Każdy uczestnik naszych kursów otrzymuje zniżkę na pełną ofertę Domu Żeglarskiego MILA.

Informacje dodatkowe:

info-dodatkowe_10_26

Po zakończeniu rejsu każdy uczestnik otrzymuje poświadczenie wypływanego stażu.
 

Kapitan

Jacek Bugaj

bugaj_0

Kapitan jachtowy, kapitan motorowodny radiooperator SRC, instruktor żeglarstwa, instruktor motorowodny.

Żeglarskie początki to Ośrodek Politechniki Krakowskiej w Żywcu. Morskie szlify i prawdziwe żeglarskie wychowanie zdobyłem w sławnym niegdyś Centralnym Ośrodku Żeglarskim w Trzebieży. Spędziłem tam 13 wspaniałych lat poznając  żeglarstwo od podstaw, uczestnicząc w szkoleniach, rejsach oraz w pracach bosmańskich. Uwielbiam morze Bałtyckie.

Z zawodu jestem nauczycielem, co pozwala mi na nieprzerwane dwa miesiące żeglowania w roku. Szkoląc i prowadząc rejsy staram się kultywować starą trzebieską szkołę i jej szacunek do morza, etykiety żeglarskiej i jachtu

Trasa
dabie_0_0

Szczecin

Walory miasta portowego są ogólnie znane. Jednak, to co różni go od innych, to położenie nad jedną z głównych rzek Polski – Odrą oraz nad czwartym co do wielości w Polsce jeziorem – Dąbie. Odrą poprzez Zalew Szczeciński można wypłynąć na Morze Bałtyckie. Marka „Floating Garden” nawiązuje również do licznych mniejszych rzek, strumyków, potoków i jezior znajdujących się w samym Szczecinie jak i w okolicy.

Na Jeziorze Dąbie znajduje się Betonowiec – barka żelazobetonowa, poniemiecka z II Wojny Światowej jedyna, częściowo zachowana stanowiąca atrakcję turystyczną. Są tu również przygotowane dla żeglarzy miejsca do biwakowania zwane „Zakątkami”.

 

Stepnica

Miasto i port są położone nad Roztoką Odrzańską będącą przedsionkiem Zalewu Szczecińskiego. Znajduje się tutaj kościół parafialny pw. św. Jacka (1741), ryglowy i otynkowany; domy mieszkalne murowane i ryglowe z przełomu XIX i XX w.; budynek dawnej tawerny „Standhalle Sak” (restauracja „Panorama”) z lat 40. XIX w.; młyn z lat 1910–1919. Jednak to co przyciąga do Stepnicy, to wyśmienite ryby podawane na różne sposoby.

 

Świnoujście

Miasto położone nad rzeką Świną oraz nad Morzem Bałtyckim. Jest to jedyne w Polsce miasto położone na 3 dużych wyspach: Uznam, Wolin, Karsibór. Posiada specyficzną zabudowę wynikająca z morskiego charakteru. Do zwiedzania oprócz parków, budowli i Muzeum Rybołówstwa Morskiego jest zespół fortów twierdzy Świnoujście nad rzeką Świną, wybudowanych w latach 1848–1863 i 1877–1900:

 • fort I – Fort Gerharda (Fort Wschodni). W pomieszczeniach fortu oglądać można ekspozycję dotyczącą świnoujskich fortyfikacji, eksponaty znalezione na ich terenie,
 • fort II z lat 1848–1860, wysadzony w latach 70. XX wieku w związku z rozbudową świnoujskiego portu,
 • fort III – Fort Anioła, z lat 1845–1858, wzorowany na mauzoleum Hadriana, dzisiejszy Zamek Świętego Anioła w Rzymie,
 • fort IV – Fort Zachodni, wybudowany w latach 1843–1863, wielokrotnie modernizowany, po wojnie do 1962 stacjonowały tu wojska radzieckie.

Spacerowicze, drogą obok przystani mogą dojść na plażę nadbałtycką oraz do stawy Młyny znajdującej się na zachodnim falochronie.

 

Trzebież

Pierwsze kronikarskie wzmianki o Trzebieży pochodzą z ok. 1280 r., kiedy to ks. pomorski Bogusław IV nadał wieś mieszczaninowi ze Szczecina. Do zabytków należy kościół Podwyższenia Świętego Krzyża z 1745 r., wcześniej kościół ewangelicki, pastorówka szachulcowa z początku XIX wieku, obecnie plebania (ul. Rybacka 2), dom szachulcowy z drugiej połowy XVIII wieku (ul. Rybacka 5/4). Znajduje się tu również historyczny już  Centralny Ośrodek Żeglarstwa Polskiego Związku Żeglarskiego będący przed laty kolebką wielu kapitanów jachtowych. Wieść niesie, że w Trzebieży można zjeść przepyszną rybę oraz przejść się jedyną promenadą nad Zalewem Szczecińskim.

Jacht

Solina 27

Jacht żaglowy Solina 27

Solina 27 (rocznik 2017/ 2020) to wygodny i przestronny jacht zatokowy dla 8 osób sprawiający, że żeglowanie staje się prawdziwą przyjemnością. Łatwy w prowadzeniu i bezpieczny; lazy jack, rolfok, fały oraz szoty sprowadzone do kokpitu i oczywiście patent do kładzenia masztu. W kambuzie znajdziemy lodówkę, zlewozmywak, dwupalnikową kuchenkę oraz komplet wyposażenia dla 8 osób załogi. Instalacja elektryczna 12V i 230V z możliwością ładowania akumulatorów w porcie oraz radio CD - MP3. Silnik z rozruchem elektrycznym, sterowany manetką z kokpitu umożliwia pewne i łatwe manewrowanie.  Jacht posiada pełne oświetlenie nawigacyjne umożliwiające pływanie po zmroku oraz wewnętrzne oświetlenie LED.  Do prowadzenia wymagany jest stopień min. żeglarza jachtowego.

Kontakt:   +48 91 30 70 500, biuro@mila.szczecin.pl

Pomoc techniczna dla czarterujących - 7 dni w tygodniu w godz. 9.00 - 17.00 

 

Warto zabrać

Co zabrać na rejs:

Przede wszystkim torba - musi być miękka, tak żeby zmieściła się wszędzie.

 • Paszport lub dowód osobisty
 • Dokumenty żeglarskie, patent
 • Karta EKUZ
 • Przyjmowane leki
 • Okulary przeciwsłoneczne
 • Czapkę z daszkiem, kapelusz lub jakieś inne nakrycie głowy chroniące przed słońcem
 • Czapka zimowa i rękawiczki (rejsy morskie)
 • Polar 
 • Sztormiak, ewentualnie dobra kurtka przeciwdeszczowa i spodnie przeciwdeszczowe
 • Obuwie sportowe do poruszania się po jachcie
 • Obuwie na wycieczki lądowe
 • Kalosze
 • Dres
 • Bieliznę osobistą
 • Bieliznę termiczną (rejsy morskie)
 • Ręcznik i przybory toaletowe
 • Klapki pod prysznic
 • Śpiwór 
 • Latarkę, najlepiej czołówkę
 • Aparat fotograficzny
 • Telefon komórkowy z ładowarką samochodową na 12V
 • Gitarę lub inny instrument muzyczny
 • Indywidualne ubezpieczenie KL i NNW
 • Pieniądze w lokalnej walucie na wydatki własne

Oczywiście powyższa lista jest jedynie propozycją pomocną w pakowaniu worka żeglarskiego. Każdy z Was ma swoje indywidualne zapatrywania i potrzeby. Zgodnie z nimi uzupełniajcie powyższy zapis. Ze swojej strony życzymy powodzenia.