Sztokholm - Gotlandia - Olandia - Bornholm - Szczecin

rejsy-po-baltyku_5_23

Rejsy po Bałtyku

Sztokholm - Gotlandia - Olandia - Bornholm - Szczecin
rejsy-po-baltyku_5_23
Rejsy po Bałtyku Sztokholm - Gotlandia - Olandia - Bornholm - Szczecin
Cena:
3 689,00 zł
Ilość miejsc do rezerwacji
Zostało jeszcze 6 miejsc
6dni_10_35
10 dni rejsu
niezapomniana-przygoda_10_34
Niezapomniana przygoda
rejsy-szkoleniowe_0_10_32
Staż morski
nowe-jednostki_10_33
Nowe jednostki
O rejsie

Rozpoczęcie rejsu Sztokholm od godz. 14.00

Zakończenie rejsu Szczecin do godz. 10.00

Sprawdź i zarezerwuj najlepsze połączenie lotnicze

Aby sprawdzić pozostałe lotniska, po otwarciu okna zmień punkt startowy na "Polska" lub własne lotnisko

 

Informacje dodatkowe:

info-dodatkowe_10_33

Możliwość wypływania stażu niezbędnego przed przystąpieniem do egzaminu (sternik morski).
W ramach rejsu proponujemy uzyskanie międzynarodowego certyfikatu ISSA (opłata za egzamin i wydanie certyfikatu 400 zł)

Cena zawiera:

cena-zawiera_10_34

opiekę kapitana

wyżywienie

postoje w portach

paliwo

miejsce w kabinie na ubezpieczonym jachcie
szkolenie z obsługi wszelkich urządzeń i bezpieczeństwa na pokładzie   

gaz w kambuzie

koce, poduszki i prześcieradła

Cena nie zawiera:

cena-niezawiera_10_33

indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW
dojazdu

dieta bezmięsna - dopłata 150 zł/os. (wymagany kontakt z biurem po złożeniu zamówienia)

Rabat:

rabat_11_36

5% stały klient
5% przy rezerwacji całego jachtu
5% wpłata jednorazowa całości kwoty na minimum 90 dni przed rozpoczęciem rejsu
Każdy uczestnik naszych kursów otrzymuje zniżkę na pełną ofertę Domu Żeglarskiego MILA.

Kapitan

Marcin Ławniczak

marcin_lawniczak_foto

Żeglarz zakochany w morzu od 30 lat, który pierwsze szlify zdobywał na kultowej Omedze. W latach 90. prowadził liczne szkolenia dla dzieci i młodzieży na słodkich wodach. Od ponad 15 lat nieprzerwanie związany z morzem, ma bogate doświadczenie w organizacji rejsów stażowych oraz szkoleniowych. Wielu załogantom dał się poznać jako prawdziwy animator życia jachtowego. Zna Morze Śródziemne od podszewki, eksplorując je od Cieśniny Gibraltarskiej po Kretę, a także od Chorwacji po Maltę. Nie obce są mu również rejsy oceaniczne. Jako odpowiedzialny kapitan, Marcin zawsze stawia bezpieczeństwo na pierwszym miejscu, ale gdy sytuacja tego wymaga, jest także sumiennym załogantem. Z wykształcenia elektronik, świetnie radzi sobie z technicznymi aspektami żeglarstwa, co sprawia mu dużą satysfakcję. Przekazywanie wiedzy i obserwowanie radości u adeptów żeglarstwa to dla Marcinia niezwykle ważne i satysfakcjonujące doświadczenie.

Trasa
szczecin_-_kopenhaga_-_helsingor_-_malmo_-_sassnitz_-_szczecin

Bornholm

Duńska wyspa w południowo-zachodniej części Morza Bałtyckiego. Wschodnie, północne i zachodnie wybrzeża wyspy są skaliste, o charakterze klifów, dochodzących do 80 m wysokości, południowe wybrzeża są ukształtowane w postaci rozległych i szerokich piaszczystych plaż. Północna i środkowa część wyspy ma ukształtowanie pagórkowate, na południu przeważają krajobrazy równinne i wydmy. To zróżnicowanie krajobrazu sprawia, że wyspa jest niezwykle ciekawa pod względem turystycznym, a każdy port ma inny charakter. Oprócz wycieczek pieszych lub rowerowych na łonie natury można odwiedzić tu muzea, galerie, zamek Hammershus lub po prostu skosztować ryb w lokalnych restauracjach.

Sztokholm

Sztokholm to stolica i największe miasto Szwecji, położone w niezwykle malowniczym krajobrazie, pomiędzy Morzem Bałtyckim, jeziorem Melar i ciągnącym się na wschód od miasta archipelagiem 24-tysięcy wysp (tzw. szkiery), będących swoistymi enklawami tradycji, kultury i historii. Choć nazwa miasta w języku polskim nie niesie ze sobą specyficznego znaczenia, to niewątpliwie ten skrawek Europy powinien kojarzyć się z błękitem wody oblewającej urokliwe skrawki lądu, z czerwienią zabytkowych murów, pamiętających czasy średniowiecza, z przestrzenią naznaczoną tysiącem łódek i żaglówek i wreszcie z zapachem i kolorem wiosennych kwiatów, które rekompensują mieszkańcom tutejszą długą i mroźną zimę. Sztokholm jest dziś metropolią, która wraz z zespołem miejskim liczy 1,5 miliona mieszkańców. Jest miastem prężnie rozwijającym się w sensie gospodarczym, turystycznym i kulturalnym, nieustannie zachwyca przestrzenią, przyrodą oraz historią, która daje o sobie znać na każdym kroku. Sztokholm dysponuje dwoma międzynarodowymi lotniskami: Arlanda (40 km od miasta) oraz Bromma (8 km). Na mniejszym lotnisku Skavsta pod Nyköping (100 km od Sztokholmu) lądują głównie samoloty tanich linii lotniczych. Z lotniska do centrum miasta najlepiej dostać się komunikacją miejską. Kursy autobusów dopasowane są do <a href="https://www.mila.szczecin.pl/rejsy/rejsy-po-baltyku" title="Rejsy po Bałtyku">rejsów</a> samolotów, podróż trwa około 40 min. Z lotniska Skavsta można też dostać się autobusem (länsbuss) do stacji kolejowej w Nyköping.

Gotlandia

Niewątpliwie do największych atrakcji należy zwiedzanie stolicy Gotlandii, Visby. Miasto urzeka średniowieczną architekturą, ogrom (3,5 km długości i 11 m wysokości) kamiennego muru obronnego z 3 majestatycznymi bramami i 36 basztami, nazywanego Ringmuren zapiera dech w piersiach. Doskonale zachowane katedry ( słynna katedra NMP z przełomu XII i XIII wieku ) i kościoły, których historia sięga X wieku przenoszą nas w te wydawałoby się zapomniane czasy. Największe miasto na wyspie usiane jest galeriami i muzeami, a spacer pośród wijących się wąskich uliczek, pełnych kawiarenek, sklepików z pamiątkami i zaułków wypełnionych różami to spełnienie najskrytszych marzeń turysty. Visby szczególnego wymiaru nabiera w 32 tygodniu roku, kiedy to organizowany jest Tydzień Średniowiecza. Miasto zmienia oblicze i staje się plenerem do rozgrywających się średniowiecznych turniejów, potyczek, walk rycerzy oraz niezliczonej ilości pokazów rycerskich. Miejscowa ludność przebiera się w stroje z epoki i urządza pokazy rękodzielnictwa. Dla szukających pamiątek, rajem są organizowane "średniowieczne" jarmarki, na których można kupić dosłownie wszystko. Wieczorami na rynku i błoniach organizowane są ogromne biesiady, pokazy "pożeraczy ognia" oraz sztuki teatralne wystawiane bezpośrednio na ulicach i skwerach. Pobyt w Visby to niezapomniana przygoda, którą uprzyjemnią wysokiej klasy hotele oraz restauracje z wyśmienitymi smakołykami regionu. Na szczególną uwagę zasługują:

 • Gotlandzkie Muzeum Historyczne w Visby
  Muzeum posiada unikalną kolekcję zbiorów od epoki kamienia łupanego poprzez czasy Wikingów, średniowiecze aż do dnia dzisiejszego. Można obejrzeć kamienie runiczne, unikatowe srebro Wikingów miecze i hełmy z wielu bitew znaczących bogatą historię wyspy i wiele, wiele innych skarbów. Muzeum otwarto latem 2007 r. i od tego czasu stało się obowiązkowym punktem na trasie każdego gotlandzkiego turysty.
 • Gotlandzkie Muzeum Sztuki w Visby
  Posiada w swoich zbiorach kolekcje biżuterii i monet zebranych na przestrzeni wieków. Uwagę przyciągają kunsztownie wykonane bransolety i naszyjniki.

Olandia

Pobliska wyspa kojarzona jednoznacznie z Gotlandią. Surowa i dzika przyroda połączona z duchem przeszłości, który odkrywać możemy w każdym napotkanym średniowiecznym kościele i poczuć w murach ruin przenosi nas w tajemniczy świat Olandii. Oprócz zabytkowych, historycznych zabudowań, przygód można szukać wśród sporej ilości kręgów magicznych usytuowanych na wyspie, zauważać należy także częste kamienie runiczne a i w świat magii przenoszą nas malownicze wiatraki. Obowiązkowo do zwiedzenia na Olandii: Eketorp - gród otoczony doskonale zachowanym murem obronnym, gdzie pierwsi mieszkańcy pojawili się na 300 lat p.n.e. Obecnie wewnątrz mieści się skansen oraz muzeum. Na północnym krańcu wyspy usytuowany jest kompleks leśny nazwany Puszczą Trolli. Drzewa, głównie iglaste przybierają tak różne formy, że spacerując wieloma wyznaczonymi trasami turystycznymi można poczuć się jak w Tolkienowskiej powieści. Udostępniona dla zwiedzających, a także ornitologów - pasjonatów, latarnia morska Långe Erik pozwala obserwować ptaki w swoim naturalnym środowisku, jak i podziwiać bezkres morza czy rezerwat przyrody Ottenby, w którym owa latarnia jest umiejscowiona. Należy dodać, że sam wjazd na wyspę jest ciekawym przeżyciem, gdyż prowadzi, do niedawna najdłuższym w Europie, 6 kilometrowym mostem, od którego można rozpocząć przygodę na wyspie Öland.

Jacht

Bavaria 46 Cruiser

Jacht żaglowy Bavaria 46 Cruiser

Jedna z najlepiej rozplanowanych jednostek czarterowych, stanowiąca świetny stosunek oferty do ceny. Duży silnik, ster strumieniowy, rolgrot i rolfok, ploter z kompletem map, UKF, AIS, itd. Pozwalają na bezpieczną żeglugę prowadzoną nawet przez jedną osobę.

Pod pokładem czekają na załogę cztery komfortowe dwuosobowe kabiny, z których dwie rufowe posiadają swoje toalety z prysznicami a dwie dziobowe – jedną toaletę i oddzielną kabinę prysznicową!!! Pełen komfort dla 8 osób, przy czym maksymalnie nasza Bavaria 46 - rocznik 2019 może zabrać na pokład nawet 10 osób.

Pomoc techniczna dla czarterujących - 7 dni w tygodniu w godz. 9.00 - 17.00

Miłośnicy dobrego jedzenia znajdą duży, dobrze rozplanowany i wyposażony kambuz. Jest tam oczywiście duża lodówka, dwukomorowy zlewozmywak z ciepłą wodą oraz kuchenka z piekarnikiem. Wyposażenie kambuzowe na naszych jachtach jest najwyższym standardem obejmującym nawet ostrzałki do noży, komplecie garnków, talerzy, czy dwóch czajnikach (jeden elektryczny) nie wspominając. Jednym słowem – z domu nie trzeba nic zabierać nawet na kilkutygodniowe wyprawy.

Jacht posiada pełne wyposażenie ratunkowe i sygnalizacyjne do żeglugi pełnomorskiej zgodnie z przepisami PZŻ/UM oraz kategorię żeglugową A.

MOŻLIWOŚĆ CZARTERU ZE ŚWINOUJŚCIA - ZAPYTAJ O DOSTĘPNOŚĆ 

Kontakt: +48 91 30 70 500, biuro@mila.szczecin.pl

Galeria z portów
Warto zabrać

Co zabrać na rejs:

Przede wszystkim torbę - która musi być miękka, tak żeby zmieściła się w schowku (szafce) na jachcie.

Ponadto przydadzą się:

 • Dokument tożsamości
 • Śpiwór (prześcieradła i poduszki są na jachcie)
 • Ubranie, które chroni od wiatru i nie przemaka
 • Komplet ciepłej odzieży - polecamy polary i windblocki
 • Kalosze lub buty na zmianę
 • Obuwie sportowe do poruszania się po jachcie
 • Obuwie na wycieczki lądowe
 • Bez względu na porę roku - rękawiczki, czapka i szalik
 • Okulary przeciwsłoneczne, czapka z daszkiem i krem do opalania
 • Przybory toaletowe,ręcznik, klapki pod prysznic
 • O telefonie i tak pamiętacie, ale o ładowarkach czasami zapominacie
 • Rękawiczki żeglarskie (przydatne, ale nie wymagane)
 • Gitara lub inne urządzenia grające i śpiewniki
 • Patent żeglarski, SRC lub książeczka żeglarska
 • Waluta lub karta płatnicza (wskazane drobne na prysznic i toalety)
 • Latarka, aparat fotograficzny
 • Mnóstwo dobrego humoru

Oczywiście powyższa lista jest jedynie propozycją pomocną w pakowaniu worka żeglarskiego. Każdy z Was ma swoje indywidualne zapatrywania i potrzeby. Zgodnie z nimi uzupełniajcie powyższy zapis. W razie wątpliwości dzwońcie do nas (91 30 70 500) lub piszcie .

Zapraszamy również do odziwedzenia naszego sklepu stacjonarnego lub internetowego > www.nautical24.pl

Ze swojej strony życzymy udanych rejsów...