Szczecin - Bornholm - Darłowo - Kołobrzeg - Szczecin

rejsy-po-baltyku_5_16

Rejsy po Bałtyku

Szczecin - Bornholm - Darłowo - Kołobrzeg - Szczecin
rejsy-po-baltyku_5_16
Rejsy po Bałtyku Szczecin - Bornholm - Darłowo - Kołobrzeg - Szczecin
Rejs niedostępny
6dni_10_31
7 dni rejsu
niezapomniana-przygoda_10_30
Niezapomniana przygoda
rejsy-szkoleniowe_0_10_31
Staż morski
nowe-jednostki_10_31
Nowe jednostki
O rejsie

Rozpoczęcie rejsu Szczecin Wyspa Grodzka 1, godz. 14.00

Informacje dodatkowe:

info-dodatkowe_10_31

Możliwość wypływania stażu niezbędnego przed przystąpieniem do egzaminu (sternik morski).
W ramach rejsu proponujemy uzyskanie międzynarodowego certyfikatu ISSA (opłata za egzamin i wydanie certyfikatu 400 zł)

Cena zawiera:

cena-zawiera_10_31

opiekę kapitana

wyżywienie

postoje w portach

paliwo

miejsce w kabinie na ubezpieczonym jachcie
szkolenie z obsługi wszelkich urządzeń i bezpieczeństwa na pokładzie   

gaz w kambuzie

koce, poduszki i prześcieradła

Cena nie zawiera kosztów:

cena-niezawiera_10_31

indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW
dojazdu

Rabaty:

rabat_11_33

5% stały klient
5% przy rezerwacji całego jachtu
5% wpłata jednorazowa całości kwoty na minimum 90 dni przed rozpoczęciem rejsu
Każdy uczestnik naszych kursów otrzymuje zniżkę na pełną ofertę Domu Żeglarskiego MILA.

Kapitan

Piotr Gama Gamalczyk

Piotr Gamalczyk

Kapitan jachtowy, radiooperator SRC, instruktor motorowodny, instruktor żeglarstwa.

Wychowanek szczecińskiego HOM-u , kiedy w 1986 roku ówczesny KWŻ wręczał mu patent żeglarza jachtowego powiedział mu ''pływaj Gama tylko ludzi nie zabijaj''. I wziął to sobie do serca, bo jego dewizą jest BEZPIECZEŃSTWO, BEZPIECZEŃSTWO PONAD WSZYSTKO, co nie znaczy, że pływanie z Gamą jest nudne.

Sztormy są fajne jak z mariny je się ogląda albo w telewizji. Uwielbia Bałtyk i Północne, z Kopenhaską Syrenką jest na Ty, a Fjordy z ręki mu jadły nie raz. Szanuje starą etykietę żeglarską. Ma zasadę, że na rejsie ani o religii ani o polityce się nie gada, no chyba że w tawernie, bo na drugi dzień i tak mało kto o tym będzie pamiętał.

Trasa
duza_szczecin_-_bornholm_-_darlowo_-_kolobrzeg_-_szczecin

Nexø

Drugie pod względem wielkości miasto Bornholmu. Znajduje się tu największy na wyspie port rybacki. Miasto przeżyło wiele tragedii, począwszy od najazdów szwedzkich w XVII i XVIII wieku, poprzez wielki pożar, który w roku 1756 zniszczył sporą część zabudowań, aż po ostatnie dni II wojny światowej. Spacerując po mieście warto odwiedzić kościół Nexø kirke poświęcony patronowi żeglarzy św. Mikołajowi. Na cmentarzu przy kościele ustawiono kotwicę, która jest symbolem żeglarzy i rybaków, zaginionych na morzu. W miejskim muzeum Nexø Museum, przygotowano ekspozycję dotyczącą historii miasta, żeglugi oraz ratownictwa morskiego. Dodatkowo na turystów czeka park motyli (Bornholms Sommerfuglepark & Tropeland) oraz Nexø Gamle Røgeri – tradycyjna wędzarnia w której można skosztować różnego rodzaju ryb.

 

Darłowo

Historia miasta sięga roku 1205 kiedy to zapisano nazwę ówczesnego grodu jako Dirlow. Mieszkańcy jego zajmowali się żeglarstwem, połowem i konserwowaniem ryb oraz tkactwem. Miasto w swojej historii zdobywane lub przekazywane często zmieniało przynależność państwową. W 1382 w Darłowie urodził się Eryk Pomorski, znany potem jako król Norwegii Eryk III i król Danii Eryk VII oraz król Szwecji. Pierwszą latarnię morską wybudowano tu około roku 1715. W czasach panowania Niemców miasto nosiło nazwę Rügenwalde. Obecna nazwa miasta została formalnie wprowadzona 7 maja 1946 r. Darłowo zachowało unikatowy średniowieczny układ urbanistyczny z rynkiem pośrodku, jako głównym placem w mieście. Warto odwiedzić tu m.in. Zamek Książąt Pomorskich, latarnię morską, Kościół Mariacki. Na miłośników militari czekają bunkry z okresu II Wojny Światowej.

 

Kołobrzeg

Kołobrzeg jest jedną z najstarszych osad na Pomorzu Zachodnim, która rozwinęła się dzięki wytwarzaniu w jej pobliżu soli. Historia miasta jest bogata. M.in. w 1000 roku Bolesław I Chrobry założył tu biskupstwo. W 1138 władcy Polski utracili kontrolę nad Kołobrzegiem, który wszedł w skład Księstwa Pomorskiego. W 1653 miasto przejęli brandenburczycy, którzy zamienili je w twierdzę. W 1761 podczas wojny siedmioletniej miasto zdobyli Rosjanie, a w 1807 twierdza Kołobrzeg została oblężona przez wojska Napoleona. 18 marca 1945 roku odbyły się w Kołobrzegu zaślubiny Polski z morzem. W 1946 roku zbudowano na starym XVIII-wiecznym forcie Ujście latarnię morską. Kołobrzeg znajduje się na liście miast Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego. Najlepszym przykładem architektury gotyckiej w mieście jest bazylika mariacka oraz Baszta Lontowa. Architektura neogotycka to przede wszystkim ratusz miejski, gmach kołobrzeskiej poczty oraz kościół Niepokalanego Poczęcia NMP. Oprócz licznych muzeów historycznych i pomników warto odwiedzić współczesne atrakcje takie jak np. „Miasto myszy” czy Muzeum 6D.

Jacht

Jacht Bavaria 49

dsc07431

Bavaria 49 (s/y Kiliki) - największa, 15-metrowa jednostka Domu Żeglarskiego, jest jednostką kultową. 5 kabin, 3 toalety, obszerna mesa i kambuz oraz pełnowymiarowa nawigacyjna, co jest rzadkością na jednostkach czarterowych.

Świetna manewrowość zarówno na żaglach jak i na silniku o mocy 78 KM, wsparta mocnym sterem strumieniowym umożliwia manewrowanie jednostką w każdych warunkach. Warto przy tym wspomnieć, że prędkość przelotowa to 6-8 węzłów. 

Co ważne - wyposażyliśmy naszą flagową jednostkę ponadstandardowo - telewizor w messie, ploter 12", dwukierunkowy AIS, radar, czy SART sprawiają, że nawet w sytuacji bez wyjścia - znajdziecie wyjście !!!! 

Jednostkę czarterujemy z naszym skiperem - może on pełnić funkcję kapitana lub zastępcy kapitana.

Kontakt:   +48 91 30 70 500, biuro@mila.szczecin.pl

Pomoc techniczna dla czarterujących - 7 dni w tygodniu w godz. 9.00 - 17.00 

 

Galeria z portów
Warto zabrać

Co zabrać na rejs:

Przede wszystkim torba - musi być miękka, tak żeby zmieściła się wszędzie.

 • Paszport lub dowód osobisty
 • Dokumenty żeglarskie, patent
 • Karta EKUZ
 • Przyjmowane leki
 • Okulary przeciwsłoneczne
 • Czapkę z daszkiem, kapelusz lub jakieś inne nakrycie głowy chroniące przed słońcem
 • Czapka zimowa i rękawiczki (rejsy morskie)
 • Polar 
 • Sztormiak, ewentualnie dobra kurtka przeciwdeszczowa i spodnie przeciwdeszczowe
 • Obuwie sportowe do poruszania się po jachcie
 • Obuwie na wycieczki lądowe
 • Kalosze
 • Dres
 • Bieliznę osobistą
 • Bieliznę termiczną (rejsy morskie)
 • Ręcznik i przybory toaletowe
 • Klapki pod prysznic
 • Śpiwór 
 • Latarkę, najlepiej czołówkę
 • Aparat fotograficzny
 • Telefon komórkowy z ładowarką samochodową na 12V
 • Gitarę lub inny instrument muzyczny
 • Indywidualne ubezpieczenie KL i NNW
 • Pieniądze w lokalnej walucie na wydatki własne

Oczywiście powyższa lista jest jedynie propozycją pomocną w pakowaniu worka żeglarskiego. Każdy z Was ma swoje indywidualne zapatrywania i potrzeby. Zgodnie z nimi uzupełniajcie powyższy zapis. Ze swojej strony życzymy powodzenia.