Teneryfa - Madera - Porto Santo - Lagos (14 dni)

zakladka_bulaj_10_0

Rejs po Wyspach Kanaryjskich

Teneryfa - Madera - Porto Santo - Lagos
zakladka_bulaj_10_0
Rejs po Wyspach Kanaryjskich Teneryfa - Madera - Porto Santo - Lagos
Cena:
4 280,00 zł
Ilość miejsc do rezerwacji
Zostało jeszcze 6 miejsc
6dni_2_3_0
14 dni rejsu
niezapomniana-przygoda_2_3_0
Niezapomniana przygoda
rejsy-szkoleniowe_0_2_3_0
Staż morski
nowe-jednostki_2_3_0
Nowe jednostki
O rejsie

Rozpoczęcie rejsu Marina San Miguel​, od godz. 14.00 - tanie połączenia lotnicze

Berlin, Warszawa, Kraków

Informacje dodatkowe:

info-dodatkowe_19_0

Możliwość wypływania stażu niezbędnego przed przystąpieniem do egzaminu (sternik morski).
W ramach rejsu proponujemy uzyskanie międzynarodowego certyfikatu ISSA (opłata za egzamin i wydanie certyfikatu 400 zł)

Cena zawiera:

cena-zawiera_19_0

opiekę kapitana

wyżywienie

postoje w portach

paliwo

miejsce w kabinie na ubezpieczonym jachcie
szkolenie z obsługi wszelkich urządzeń i bezpieczeństwa na pokładzie   

gaz w kambuzie

poduszki i prześcieradła

Cena nie zawiera:

cena-niezawiera_19_0

indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW
transportu

Rabat:

rabat_21_0

5% stały klient
5% przy rezerwacji całego jachtu
5% wpłata jednorazowa całości kwoty na minimum 90 dni przed rozpoczęciem rejsu
Każdy uczestnik naszych kursów otrzymuje zniżkę na pełną ofertę Domu Żeglarskiego MILA.

Kapitan

Piotr Gama Gamalczyk

Piotr Gamalczyk

Kapitan jachtowy, radiooperator SRC, instruktor motorowodny, instruktor żeglarstwa.

Wychowanek szczecińskiego HOM-u , kiedy w 1986 roku ówczesny KWŻ wręczał mu patent żeglarza jachtowego powiedział mu ''pływaj Gama tylko ludzi nie zabijaj''. I wziął to sobie do serca, bo jego dewizą jest BEZPIECZEŃSTWO, BEZPIECZEŃSTWO PONAD WSZYSTKO, co nie znaczy, że pływanie z Gamą jest nudne.

Sztormy są fajne jak z mariny je się ogląda albo w telewizji. Uwielbia Bałtyk i Północne, z Kopenhaską Syrenką jest na Ty, a Fjordy z ręki mu jadły nie raz. Szanuje starą etykietę żeglarską. Ma zasadę, że na rejsie ani o religii ani o polityce się nie gada, no chyba że w tawernie, bo na drugi dzień i tak mało kto o tym będzie pamiętał.

Trasa
lagos_do_teneryfa_duza_0

Teneryfa

Największa wyspa w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Stolicą jej jest miasto Santa Cruz. Teneryfa jest często nazywana kontynentem w miniaturze ze względu na kilka typów krajobrazu i kilka stref klimatycznych na niej występujących. Na Teneryfie znajdują się dwa obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO: wulkan Teide, który jest parkiem narodowym, oraz zabytkowe miasto La Laguna. Warto odwiedzić miasto Garachico, które oferuje naturalne baseny powstałe po wybuchu wulkanu. Zastygająca lawa utworzyła ciekawe formacje, które następnie zalała woda przypływów. Obok basenów znajduje się zamek Castillo de San Miguel. Dach fortecy to doskonały punkt widokowy na okolicę. Płynąc z Teneryfy na La Palmę można podziwiać wielkie klify Los Gigantes. Guanchowie klify te nazywali murami piekieł.

 

Madera

Portugalska wyspa wulkaniczna nazywana „Wyspą wiecznej wiosny”. Temperatury powietrza nie spadają tu nigdy poniżej 15 stopni C. Ma to wpływ na egzotyczną roślinność, różnorodność kwiatów i cudownie dojrzewające owoce. Madera jest szczytem wulkanu. Pasmo górskie biegnie przez środek wyspy, sięgając 1862 metrów. Wysokich szczytów jest sporo: Torres (1851 m), Arieiro (1818 m), Cidrão (1802 m), Cedro (1759 m), Casado (1725 m), Grande (1657 m), Ferreiro (1582 m). Dlatego występują tu przepiękne krajobrazy. Wyspę można zwiedzać wypożyczając bez problemu samochód. Stolicą wyspy jest Funchal, miasto z targiem, katedrą, ogrodem botanicznym z ptaszarniami, eleganckim parkiem Quinta do Palheiro Ferreiro (Blandy’s Garden). Na wzgórze Monte, wyżej położone przedmieście Funchal można dotrzeć kolejką linową, a zjechać wyplatanymi saniami. Znajduje się tam tropikalny ogród Jardim Tropical Palacez oraz kościół Nossa Senhora z XVIII wieku z grobowcem Karola I Habsburga. Będąc na Maderze warto odwiedzić małe, rodzinne restauracje w których serwowane dania wykonane są z lokalnych produktów.

 

Porto Santo

Wyspa w archipelagu Madery. Jej głównym miastem jest Vila Baleira. Znajduje się tam dom, w którym według ustnych przekazów przebywał Krzysztof Kolumb podczas swojego kilkuletniego pobytu na archipelagu Madery jako pośrednik Lizbony w handlu i produkcji cukru. Obecnie jest tu muzeum Casa Museu Cristóvão Colombo. Wewnątrz można obejrzeć diagramy podróży wielkiego odkrywcy, kopie map z XV i XVI wieku oraz model jednej z jego łodzi. Można również zobaczyć kilka rzekomych portretów, a także różne inne narzędzia i artefakty. W Vila Baleira znajduje się również zabytkowy kościół Nossa Senhora da Piedade z XVI w. Wypożyczając samochód można odwiedzić Pico de Ana Ferreira. Jest to najwyższe wzniesienia Porto Santo. Przed szczytem znajduje się kościół Igreja de Sao Pedro. Warto zwrócić uwagę tam na bazlatowe formacje skalne zwane "Organami", a które są dowodem działalności wulkanicznej na wyspie przed setkami lat. Objeżdżając wyspę można podziwiać przepiękne krajobrazy, gdzie wiatr i fale oceanu ciągle piszą swoją historię, a po drodze wstąpić do lokalnych, rodzinnych restauracji.

 

Lagos

Portugalskie miasto tętniące życiem, pełne klubów nocnych, turystycznych atrakcji i przepięknych skalistych plaż. To właśnie stąd Henryk Żeglarz rozpoczął swoją wielką wyprawę i to stąd wypłynął Vasco de Gama odkrywając Brazylię. Wiele rzeźb ustawionych w mieście pamięta historię morskich przygód. Na cześć Henryka Żeglarza w centrum miasta do teraz stoi posąg z czystego brązu. Jedną z ciekawszych atrakcji historycznych miasta są dobrze zachowane starożytne mury miejskie, które utrzymały się mimo zniszczeń spowodowanych przez trzęsienie ziemi w 1755 r. Wśród zachowanych po trzęsieniu ziemi zabytków pozostał Kościół Igreja de Santo António znany z potocznej nazwy złotego kościoła ze względu na imponującą barokową salę wyłożoną od sufitu aż po podłogę złotymi ozdobami. W miejscowym muzeum znajdują się również przedmioty artystyczne z żelaza i brązu oraz wiele dzieł sztuki sakralnej. Lagos otrzymało też tytuł Centrum Kultury, ponieważ w mieście odbywa się mnóstwo wystaw i imprez przez cały rok.

Jacht

Bavaria 37 Cruiser

Jacht żaglowy Bavaria 37 Cruiser

ENDEAVOUR i VINDEREL (Bavaria 37 Cruiser) - rocznik 2015 to jedne z największych jednostkek Domu Żeglarskiego MILA dostępne na Bałtyku i Wyspach Kanaryjskich.
Komfortowe i niezwykle proste w manewrowaniu są idealną propozycją dla rodzin i grup zorganizowanych. Trzy oddzielne kabiny, przestronna messa z dużym i dobrze wyposażonym kambuzem oraz świetne właściwości nautyczne zadowolą najbardziej wymagających żeglarzy.

MOŻLIWOŚĆ CZARTERU ZE ŚWINOUJŚCIA - ZAPYTAJ O DOSTĘPNOŚĆ 

Pomoc techniczna dla czarterujących - 7 dni w tygodniu w godz. 9.00 - 17.00

Do dyspozycji naszych załogantów jest mnóstwo schowków, zarówno w mesie jak i kabinach, moskitiery i zasłony w oknach oraz dobrze wyposażona część nawigacyjna.
BAVARIA 37 doskonale manewruje pod żaglami jak i na silniku, a powierzchnia żagli jest wystarczająca do osiągania dobrej prędkości na wszystkich kursach.
Na jednostkach znajdą Państwo lodówkę, ogrzewanie, instalację 230V, VHF z AIS klasy A, chartplotter , szprycbudę, system nagłaśniający, radar i ster strumieniowy (VINDEREL). Jachty posiadają pełne wyposażenie ratunkowe i sygnalizacyjne do żeglugi pełnomorskiej zgodnie z przepisami PZŻ/UM oraz kategorię żeglugową A.

Czarterowiczu - przed rezerwacją jachtu VINDEREL w terminie od 11 lipca do 19 września potwierdź dostepność kontaktując się z naszym biurem.

Kontakt:   +48 91 30 70 500, biuro@mila.szczecin.pl

 

Galeria z portów
Warto zabrać

Co zabrać na rejs:

Przede wszystkim torba - musi być miękka, tak żeby zmieściła się wszędzie.

 • Paszport lub dowód osobisty
 • Dokumenty żeglarskie, patent
 • Karta EKUZ
 • Przyjmowane leki
 • Okulary przeciwsłoneczne
 • Czapkę z daszkiem, kapelusz lub jakieś inne nakrycie głowy chroniące przed słońcem
 • Czapka zimowa i rękawiczki (rejsy morskie)
 • Polar 
 • Sztormiak, ewentualnie dobra kurtka przeciwdeszczowa i spodnie przeciwdeszczowe
 • Obuwie sportowe do poruszania się po jachcie
 • Obuwie na wycieczki lądowe
 • Kalosze
 • Dres
 • Bieliznę osobistą
 • Bieliznę termiczną (rejsy morskie)
 • Ręcznik i przybory toaletowe
 • Klapki pod prysznic
 • Śpiwór 
 • Latarkę, najlepiej czołówkę
 • Aparat fotograficzny
 • Telefon komórkowy z ładowarką samochodową na 12V
 • Gitarę lub inny instrument muzyczny
 • Indywidualne ubezpieczenie KL i NNW
 • Pieniądze w lokalnej walucie na wydatki własne

Oczywiście powyższa lista jest jedynie propozycją pomocną w pakowaniu worka żeglarskiego. Każdy z Was ma swoje indywidualne zapatrywania i potrzeby. Zgodnie z nimi uzupełniajcie powyższy zapis. Ze swojej strony życzymy powodzenia.