Malaga - Gibraltar - Ceuta (Afryka) - Malaga

rejsy-po-baltyku_5_22

Rejs dla Ciebie

MALAGA - GIBRALTAR - CEUTA (AFRYKA) - MALAGA
rejsy-po-baltyku_5_22
Rejs dla Ciebie MALAGA - GIBRALTAR - CEUTA (AFRYKA) - MALAGA
Cena:
2 940,00 zł
Ilość miejsc do rezerwacji
Zostało jeszcze 0 miejsc
6dni_10_35
7 dni rejsu
niezapomniana-przygoda_10_34
Niezapomniana przygoda
rejsy-szkoleniowe_0_10_35
Staż morski
bavaria_2
Jacht Cyclades 50.5
O rejsie

Rozpoczęcie rejsu port Malaga​, od godz. 14.00 

Wyokrętowanie do godz. 10.00

Sprawdź i zarezerwuj najlepsze połączenie lotnicze

Otwórz i wprowadź termin rozpoczęcia i powrotu. Aby sprawdzić pozostałe lotniska, po otwarciu okna zmień punkt startowy na "Polska" lub własne lotnisko

 

Informacje dodatkowe:

info-dodatkowe_10_34

Możliwość wypływania stażu niezbędnego przed przystąpieniem do egzaminu na patent żeglarski (sternik morski).
W ramach rejsu proponujemy uzyskanie międzynarodowego certyfikatu ISSA (opłata za egzamin i wydanie certyfikatu 400 zł)

Cena zawiera:

cena-zawiera_10_34

opiekę kapitana

wyżywienie

postoje w portach

paliwo

miejsce w kabinie na ubezpieczonym jachcie
szkolenie z obsługi wszelkich urządzeń i bezpieczeństwa na pokładzie   

gaz w kambuzie

poduszki i prześcieradła

Cena nie zawiera:

cena-niezawiera_10_34

indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW
transportu 

Rabat:

rabat_11_36

5% stały klient
5% przy rezerwacji całego jachtu
5% wpłata jednorazowa całości kwoty na minimum 90 dni przed rozpoczęciem rejsu
Każdy uczestnik naszych kursów otrzymuje zniżkę na pełną ofertę Domu Żeglarskiego MILA.

Kapitan

Krzysztof Wilk

zdjecie_profilowe_wilkkk

Kapitan jachtowy, kapitan motorowodny, radiooperator SRC oraz LRC. Zawodowy żeglarz.

Pływa od dziecka. Jachty mieczowe, balastowe, żaglowe, motorowodne, krótkie czy długie nie kryją przed nim tajemnic. Wybierz akwen a on poprowadzi jednostkę. Parokrotnie przepłynął Atlantyk, raz w połowie z awaryjnie wykonaną płetwą sterową. Lubi gotować i żeglować, chętnie przekazuje swoją wiedzę. Kto popłynie raz z nim w rejs chętnie wraca na pokład jednostki prowadzonej przez niego.

Trasa
malaga_-_gibraltar_-_ceuta_-_malaga_duza

Malaga

Malaga jest miastem położonym na południu Hiszpanii nad morzem Śródziemnym. . Od północy chroniona przed wiatrem przez góry, a we wschodniej części krajobraz jest surowy i nieregularny ze skalistymi brzegami wchodzącymi w morze. Warto zobaczyć wniesioną na wzgórzu twierdzę Alcazaba, która pięknie wkomponowuje się w obraz miasta, a widoki rozpościerające się z jej murów obronnych pozwalają zobaczyć Malagę z różnych perspektyw - zarówno od strony morza i portu, jak i części mieszkalnej miasta. Polecamy w trakcie upałów przejść w cieniu palm Parque de la Malaga, zjeść "pescaito frito - smażoną rybką", składającą się z małych kawałków smażonej ryby, takiej jak sardynki i barweny wraz ze szklanką dobrze schłodzonego wina, podawanej w jednej z wielu dawnych winiarni, które jak nigdy pozostają w modzie w tym mieście.

 

Gibraltar

Brytyjskie terytorium zamorskie na południowym wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego, u wyjścia Morza Śródziemnego na Ocean Atlantycki, od północy graniczy z hiszpańską prowincją Kadyks. Charakterystycznym obiektem górującym nad terytorium jest Skała Gibraltarska. W przeszłości ważna baza Royal Navy. Odwiedzając Gibraltar możemy poczuć się jak w średniej wielkości nadmorskim mieście w Anglii. Specyficzny akcent, typowo wyspiarskie puby i knajpki, czerwone budki telefoniczne. W starożytności Gibraltar uważany był za jeden ze Słupów Heraklesa, czyli jeden z punktów określających granicę znanego świata. Skała Gibraltarska (The Rock of Gibraltar) jest najbardziej charakterystyczną częścią Gibraltaru. Góra zamieszkała jest przez kilka gatunków zwierząt, w tym przez słynne makaki berberyjskie, najróżniejsze ptactwo, jaszczurki, lisy czy króliki.

Podczas średniowiecza na Skale znajdował się Zamek Maurów, a Brytyjczycy po przejęciu półwyspu stworzyli kompleks długich tuneli i schronów. Oprócz tuneli stworzonych przez człowieka wewnątrz Skały znajduje się wiele naturalnych jaskiń. Do wielu atrakcji turystycznych zaliczyć można m.in. Jaskinię Św. Michała, Tunele Wielkiego Oblężenia (Great Siege Tunnels), zamek Maurów (Moorish Castle) jak również wszelkie punkty widokowe oraz trasy spacerowe. Na najwyższym punkcie Gibraltaru na wysokości 426 metrów stworzono bastion nazwany Baterią O’Hara’y (O’Hara’s Battery). Z tego miejsca, w pogodny dzień można zobaczyć brzeg Afryki.

 

Ceuta (Afryka)

Ceuta to miasto położone na cyplu tworzącym Cieśninę Gibraltarską, ale na jej afrykańskim wybrzeżu. Choć terytorialnie należy  do tego kontynentu, jest miastem autonomicznym podległym Hiszpanii i jednocześnie eksklawą na terytorium Maroka. Choćby tylko dlatego, to ciekawe miejsce, ale to oczywiście  nie wszystko. Bogata historia Ceuty, sięgająca kilku stuleci przed naszą erą, to fascynująca opowieść o mieszance kultur, tradycji i wpływów. Korzystny klimat, czysta i ciepła woda - miłośnicy sportów wodnych muszą odwiedzić Ceutę. Infrastruktura jest dobrze przygotowana i oferuje doskonałe zaplecze. Wybrzeże jest szczególnie cenione przez osoby lubiące nurkować. To wyjątkowe miejsce na świecie, gdzie spotykają się wody Morza Śródziemnego i Atlantyku. Prowadzi to do ciągłej regeneracji podwodnej flory i fauny.

Tuż obok mariny warto zwrócić uwagę na śródziemnomorski park wodny, którego budowę rozpoczęto w 1992 roku. Zajmuje imponującą powierzchnię  56 000 m². W parku znajdują się słone jeziora, solaria, ogrody i zaplecze usługowe. W samym centrum znajduje się  zamek, na którego wygląd wpływ miały mury miejskie. Będąc w Ceucie koniecznie trzeba zobaczyć imponujące mury obronne, które – choć powstały przed wiekami – nadal są w doskonałym stanie. Obok nich znajdują się również zabytkowe budowle wznoszone przez kolejnych zdobywców i władców odwiedzających miasto. Szczególnie widoczne są wpływy arabskie, ale imponująca jest także obecność Portugalii w tych regionach.

Po Ceucie nie warto jeździć – to miasto trzeba odkryć samemu. Wycieczka po mieście powinna rozpocząć się od królewskich murów miejskich. Te są częścią twierdzy górującej nad miastem, która przez wieki opierała się wszelkim atakom. Twierdza i całe miasto otoczone są licznymi fosami i galeriami powstałymi w średniowieczu. Bijące serce Ceuty to również jej wspaniałe place. Jednym z nich jest Plaza de Africa, na którym znajduje się Santuario de Nuestra Senora de Africa, w którym znajduje się autentyczny lokalny posąg „Czarnej Madonny” lub katedra Santa Maria de la Asuncion. Na drugim, Plaza de Los Reyes, znajduje się Casa de los Dragones, oszałamiająca mieszanka stylów  z mauretańskimi łukami, delikatnymi balkonami, a przede wszystkim  gigantycznymi posągami smoków obserwującymi przechodniów z dachu.

Jacht

Cyclades 50.5

gre4ghgfsrgerdhsdw3ef

Jacht żaglowy o długości 15,68m - przestronny, wygodny i łatwy w obsłudze, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią utrudniać sobie życia. Na jachcie znajduje się ster strumieniowy, ploter z kompletem map, UKF, AIS, EPiRB, itd., czyli rzeczy niezbędne do prowadzenia bezpiecznej żeglugi. Jacht wyposażony jest również w dwa koła sterowe oraz "szprycbudę" chroniącą przed wiatrem oraz falami – przydatna sprawa podczas pływania przy silnym wietrze.

Pojemne wnętrze wyposażone w 5 podwójnych kabin oraz dodatkową kabinę skipperską, 3 toalety z prysznicem oraz ogrzewanie zapewniają niesamowity komfort podczas rejsów. W kambuzie można znaleźć dwie pojemne lodówki, kuchenkę z piekarnikiem oraz wygodną kanapę, na której można usiąść i zjeść posiłek, a znajdujące się na jachcie radio z odtwarzaczem jeszcze bardziej umili spędzony z nami czas.

Jacht posiada pełne wyposażenie ratunkowe i sygnalizacyjne do żeglugi pełnomorskiej zgodnie z przepisami PZŻ/UM oraz kategorię żeglugową A.

Galeria z portów
Warto zabrać

Co zabrać na rejs:

Przede wszystkim torbę - która musi być miękka, tak żeby zmieściła się w schowku (szafce) na jachcie.

Ponadto przydadzą się:

 • Dokument tożsamości
 • Śpiwór (prześcieradła i poduszki są na jachcie)
 • Ubranie, które chroni od wiatru i nie przemaka
 • Komplet ciepłej odzieży - polecamy polary i windblocki
 • Kalosze lub buty na zmianę
 • Obuwie sportowe do poruszania się po jachcie
 • Obuwie na wycieczki lądowe
 • Bez względu na porę roku - rękawiczki, czapka i szalik
 • Okulary przeciwsłoneczne, czapka z daszkiem i krem do opalania
 • Przybory toaletowe,ręcznik, klapki pod prysznic
 • O telefonie i tak pamiętacie, ale o ładowarkach czasami zapominacie
 • Rękawiczki żeglarskie (przydatne, ale nie wymagane)
 • Gitara lub inne urządzenia grające i śpiewniki
 • Patent żeglarski, SRC lub książeczka żeglarska
 • Waluta lub karta płatnicza (wskazane drobne na prysznic i toalety)
 • Latarka, aparat fotograficzny
 • Mnóstwo dobrego humoru

Oczywiście powyższa lista jest jedynie propozycją pomocną w pakowaniu worka żeglarskiego. Każdy z Was ma swoje indywidualne zapatrywania i potrzeby. Zgodnie z nimi uzupełniajcie powyższy zapis. W razie wątpliwości dzwońcie do nas (91 30 70 500) lub piszcie .

Zapraszamy również do odziwedzenia naszego sklepu stacjonarnego lub internetowego > www.nautical24.pl

Ze swojej strony życzymy udanych rejsów...