Lizbona - Porto - La Coruna - Brest (10 DNI) - DUŻO PŁYWANIA

zakladka_bulaj_10_5

REJS DLA CIEBIE

Lizbona - Porto - La Coruna - Brest
zakladka_bulaj_10_5
REJS DLA CIEBIE Lizbona - Porto - La Coruna - Brest
Cena:
3 879,00 zł
Ilość miejsc do rezerwacji
Zostało jeszcze 7 miejsc
6dni_10_35
10 dni rejsu
niezapomniana-przygoda_10_33
Niezapomniana przygoda
rejsy-szkoleniowe_0_10_35
Staż morski
bavaria_2
Jacht Cyclades 50.5
O rejsie

Rozpoczęcie rejsu Lizbona od godz. 14.00

Wyokrętowanie Brest do godz. 10.00

Sprawdź i zarezerwuj najlepsze połączenie lotnicze

Aby sprawdzić pozostałe lotniska, po otwarciu okna zmień punkt startowy na "Polska" lub własne lotnisko

Jeżeli potrzebujesz biletu powrotnego zmień datę i miejsce wylotu

 

Informacje dodatkowe:

info-dodatkowe_10_32

Możliwość wypływania stażu niezbędnego przed przystąpieniem do egzaminu na patent żeglarski (sternik morski).
W ramach rejsu proponujemy uzyskanie międzynarodowego certyfikatu ISSA (opłata za egzamin i wydanie certyfikatu 400 zł)

Cena zawiera:

cena-zawiera_10_34

opiekę kapitana

wyżywienie

postoje w portach

paliwo

miejsce w kabinie na ubezpieczonym jachcie
szkolenie z obsługi wszelkich urządzeń i bezpieczeństwa na pokładzie   

gaz w kambuzie

poduszki i prześcieradła

Cena nie zawiera:

cena-niezawiera_10_34

indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW
transportu

Rabat:

rabat_11_36

5% stały klient
5% przy rezerwacji całego jachtu
5% wpłata jednorazowa całości kwoty na minimum 90 dni przed rozpoczęciem rejsu
Każdy uczestnik naszych kursów otrzymuje zniżkę na pełną ofertę Domu Żeglarskiego MILA.

Kapitan

Krzysztof Wilk

zdjecie_profilowe_wilkkk

Kapitan jachtowy, kapitan motorowodny, radiooperator SRC oraz LRC. Zawodowy żeglarz.

Pływa od dziecka. Jachty mieczowe, balastowe, żaglowe, motorowodne, krótkie czy długie nie kryją przed nim tajemnic. Wybierz akwen a on poprowadzi jednostkę. Parokrotnie przepłynął Atlantyk, raz w połowie z awaryjnie wykonaną płetwą sterową. Lubi gotować i żeglować, chętnie przekazuje swoją wiedzę. Kto popłynie raz z nim w rejs chętnie wraca na pokład jednostki prowadzonej przez niego.

Trasa
szczecin_-_kopenhaga_-_helsingor_-_malmo_-_sassnitz_-_szczecin_0

Brest

Miasto z największym portem wojennym Francji nad  Oceanem Atlantyckim. Jego historia sięga starożytnego Rzymu. Jest to również słynny port żeglarski, który ze względu na swoje położenie jest miejscem rozpoczynania różnorodnych rejsów np. dookoła świata. Można spotkać tu oceaniczne katamarany, trimarany jak również znanych żeglarzy na jednostkach powracających np. z bicia rekordów w przelocie przez Atlantyk. Brest słynie ze swych licznych fortyfikacji oraz zamku Château de Brest. Można też odwiedzić Oceanopolis w którym znajduje się fauna morska ze strefy tropikalnej, umiarkowanej i podbiegunowej. Wędrując z portu do centrum miasta warto skręcić w wąskie uliczki podziwiając lokalną architekturę.

La Coruna

Prowincja La Coruña położona jest na północno-zachodnim krańcu Hiszpanii i Półwyspu Iberyjskiego. Całą jej zachodnią i północną część stanowi wybrzeże Atlantyku. Prowincja La Coruña graniczy na wschodzie z inną galicyjską prowincją - Lugo, a na południu z Provincia de Pontevedra.

Charakteryzuje się typowy atlantycki klimat, łagodne temperatury i deszczowa pogoda w ciągu prawie całego roku. To prawdziwa ziemia kontrastów. Od końca łagodnego wybrzeża Rías Altas przystosowanego do wakacyjnego wypoczynku turystów po złowrogo, lecz jednocześnie bajecznie wyglądającą linię brzegową Costa da Morte. Od typowo przemysłowych miast po miejscowości z bogatą historią nieraz sięgającą czasów starożytnych.

Porto

Portugalskie miasto niezwykle atrakcyjne pod względem turystycznym. Najważniejszym miejscem jest stare miasto wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Centrum miasta położone jest na granitowym wzgórzu Penaventosa, opadającym ku północnemu brzegowi rzeki Duero, której brzegi łączy 6 mostów. Znakiem rozpoznawczym miasta jest dwukondygnacyjny most stalowy Ponte Luís I . Można z niego podziwiać panoramę miasta, a następnie kolejką zjechać na nabrzeże rzeki. Wzdłuż bulwarów występują liczne kawiarnie, sklepiki i winiarnie. Wśród zabytków architektonicznych miasta najstarszą zachowaną budowlą jest katedra Porto. W mieście tym powstała pierwsza linia tramwajowa na Półwyspie Iberyjskim, otwarta 12 września 1895. Obecnie funkcjonują tu zaledwie 3 linie tramwajowe, w tym historycznie pierwsza, służąc głównie turystom. Na wszystkich liniach kursują zabytkowe tramwaje. Na smakoszy czekają dania oparte na rybach i owocach morza, a podobnie jak w całym kraju króluje tu bacalhau (suszony i solony dorsz). Spośród mięs najpopularniejsze są: dziczyzna, wołowina i mięso kozie, ale przede wszystkim będąc w Porto należy udać się na degustację miejscowych win.

Lizbona

Stolica i największe miasto Portugalii. W mieście znajdują się dwa obiekty z listy światowego dziedzictwa UNESCO: Klasztor Hieronimitów oraz Torre de Belém, a na przedmieściach znajduje się trzeci – Kulturowy Krajobraz Sintry. Lizbona oferuje wiele atrakcji turystycznych: zabytkowe kościoły, place, pomniki, rzeźby i parki. Nad rzeką Tag góruje  na przeszło 80 metrowym cokole monumentalny 28 metrowy pomnik Chrystusa Króla. Jego powstanie zostało zainspirowane znajdującym się w brazylijskim Rio de Janeiro sławnym posągiem Chrystusa Zbawiciela. W ramach urozmaicenia wycieczki można przejechać się zabytkowym tramwajem, a wieczór zakończyć w jednej z wielu tutejszych restauracji.

Jacht

Cyclades 50.5

gre4ghgfsrgerdhsdw3ef

Jacht żaglowy o długości 15,68m - przestronny, wygodny i łatwy w obsłudze, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią utrudniać sobie życia. Na jachcie znajduje się ster strumieniowy, ploter z kompletem map, UKF, AIS, EPiRB, itd., czyli rzeczy niezbędne do prowadzenia bezpiecznej żeglugi. Jacht wyposażony jest również w dwa koła sterowe oraz "szprycbudę" chroniącą przed wiatrem oraz falami – przydatna sprawa podczas pływania przy silnym wietrze.

Pojemne wnętrze wyposażone w 5 podwójnych kabin oraz dodatkową kabinę skipperską, 3 toalety z prysznicem oraz ogrzewanie zapewniają niesamowity komfort podczas rejsów. W kambuzie można znaleźć dwie pojemne lodówki, kuchenkę z piekarnikiem oraz wygodną kanapę, na której można usiąść i zjeść posiłek, a znajdujące się na jachcie radio z odtwarzaczem jeszcze bardziej umili spędzony z nami czas.

Jacht posiada pełne wyposażenie ratunkowe i sygnalizacyjne do żeglugi pełnomorskiej zgodnie z przepisami PZŻ/UM oraz kategorię żeglugową A.

Galeria z portów
Warto zabrać

Co zabrać na rejs:

Przede wszystkim torbę - która musi być miękka, tak żeby zmieściła się w schowku (szafce) na jachcie.

Ponadto przydadzą się:

 • Dokument tożsamości
 • Śpiwór (prześcieradła i poduszki są na jachcie)
 • Ubranie, które chroni od wiatru i nie przemaka
 • Komplet ciepłej odzieży - polecamy polary i windblocki
 • Kalosze lub buty na zmianę
 • Obuwie sportowe do poruszania się po jachcie
 • Obuwie na wycieczki lądowe
 • Bez względu na porę roku - rękawiczki, czapka i szalik
 • Okulary przeciwsłoneczne, czapka z daszkiem i krem do opalania
 • Przybory toaletowe,ręcznik, klapki pod prysznic
 • O telefonie i tak pamiętacie, ale o ładowarkach czasami zapominacie
 • Rękawiczki żeglarskie (przydatne, ale nie wymagane)
 • Gitara lub inne urządzenia grające i śpiewniki
 • Patent żeglarski, SRC lub książeczka żeglarska
 • Waluta lub karta płatnicza (wskazane drobne na prysznic i toalety)
 • Latarka, aparat fotograficzny
 • Mnóstwo dobrego humoru

Oczywiście powyższa lista jest jedynie propozycją pomocną w pakowaniu worka żeglarskiego. Każdy z Was ma swoje indywidualne zapatrywania i potrzeby. Zgodnie z nimi uzupełniajcie powyższy zapis. W razie wątpliwości dzwońcie do nas (91 30 70 500) lub piszcie .

Zapraszamy również do odziwedzenia naszego sklepu stacjonarnego lub internetowego > www.nautical24.pl

Ze swojej strony życzymy udanych rejsów...