Lagos - Portimao - Sines - Lizbona

zakladka_bulaj_10_1

Rejs Hiszpania i Portugalia

Lagos - Portimao - Sines - Lizbona
zakladka_bulaj_10_1
Rejs Hiszpania i Portugalia Lagos - Portimao - Sines - Lizbona
Cena:
(1 980,00 zł) 1 790,00 zł
Ilość miejsc do rezerwacji
Zostały jeszcze 3 miejsca
6dni_2_3_1
7 dni rejsu
niezapomniana-przygoda_2_3_1
Niezapomniana przygoda
rejsy-szkoleniowe_0_2_3_1
Staż morski
nowe-jednostki_2_3_1
Nowe jednostki
O rejsie

Rozpoczęcie rejsu Lagos​, od godz. 14.00 - najbliższe lotnisko znajduje się w Faro

Informacje dodatkowe:

info-dodatkowe_19_1

Możliwość wypływania stażu niezbędnego przed przystąpieniem do egzaminu (sternik morski).
W ramach rejsu proponujemy uzyskanie międzynarodowego certyfikatu ISSA (opłata za egzamin i wydanie certyfikatu 400 zł)

Cena zawiera:

cena-zawiera_19_1

opiekę kapitana

wyżywienie

postoje w portach

paliwo

miejsce w kabinie na ubezpieczonym jachcie
szkolenie z obsługi wszelkich urządzeń i bezpieczeństwa na pokładzie   

gaz w kambuzie

poduszki i prześcieradła

Cena nie zawiera:

cena-niezawiera_19_1

indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW
transportu

Rabat:

rabat_21_1

5% stały klient
5% przy rezerwacji całego jachtu
5% wpłata jednorazowa całości kwoty na minimum 90 dni przed rozpoczęciem rejsu
Każdy uczestnik naszych kursów otrzymuje zniżkę na pełną ofertę Domu Żeglarskiego MILA.

Kapitan

Piotr Gama Gamalczyk

Piotr Gamalczyk

Kapitan jachtowy, radiooperator SRC, instruktor motorowodny, instruktor żeglarstwa.

Wychowanek szczecińskiego HOM-u , kiedy w 1986 roku ówczesny KWŻ wręczał mu patent żeglarza jachtowego powiedział mu ''pływaj Gama tylko ludzi nie zabijaj''. I wziął to sobie do serca, bo jego dewizą jest BEZPIECZEŃSTWO, BEZPIECZEŃSTWO PONAD WSZYSTKO, co nie znaczy, że pływanie z Gamą jest nudne.

Sztormy są fajne jak z mariny je się ogląda albo w telewizji. Uwielbia Bałtyk i Północne, z Kopenhaską Syrenką jest na Ty, a Fjordy z ręki mu jadły nie raz. Szanuje starą etykietę żeglarską. Ma zasadę, że na rejsie ani o religii ani o polityce się nie gada, no chyba że w tawernie, bo na drugi dzień i tak mało kto o tym będzie pamiętał.

Trasa
lagos_-_portimao_-_sines_-_lizbona_duza

Lagos

Portugalskie miasto tętniące życiem, pełne klubów nocnych, turystycznych atrakcji i przepięknych skalistych plaż. To właśnie stąd Henryk Żeglarz rozpoczął swoją wielką wyprawę i to stąd wypłynął Vasco de Gama odkrywając Brazylię. Wiele rzeźb ustawionych w mieście pamięta historię morskich przygód. Na cześć Henryka Żeglarza w centrum miasta do teraz stoi posąg z czystego brązu. Jedną z ciekawszych atrakcji historycznych miasta są dobrze zachowane starożytne mury miejskie, które utrzymały się mimo zniszczeń spowodowanych przez trzęsienie ziemi w 1755 r. Wśród zachowanych po trzęsieniu ziemi zabytków pozostał Kościół Igreja de Santo António znany z potocznej nazwy złotego kościoła ze względu na imponującą barokową salę wyłożoną od sufitu aż po podłogę złotymi ozdobami. W miejscowym muzeum znajdują się również przedmioty artystyczne z żelaza i brązu oraz wiele dzieł sztuki sakralnej. Lagos otrzymało też tytuł Centrum Kultury, ponieważ w mieście odbywa się mnóstwo wystaw i imprez przez cały rok.

 

Portimao

Miasto portugalskie leżące na prawym brzegu rzeki Rio Arade, u jej ujścia do Oceanu Atlantyckiego. Znajduje się tutaj jedna z najpiękniejszych plaż Europy: Praia da Rocha. Żeglując wzdłuż wybrzeża często można obserwować skaczące w wodzie delfiny. Portimao jest bardzo stare, z bogatą historią sięgającą czasów rzymskich. Trzęsienie ziemi w 1755 r. dokonało spustoszenia w okolicy. Najbardziej cenną historycznie budowlą jest odbudowany po  trzęsieniu kościół Igreja Matriz de Nossa Senhora da Conceição pierwotnie pochodzący z XV w. Spacerując wzdłuż nabrzeża warto też wejść w przylegające do rzeki uliczki, które jak to w Portugalii bywa są często wyłożone kostką tworzącą różne ciekawe wzory, a fasady budynków ozdobione są obrazami z kolorowych płytek. Największy wpływ na obecną rangę Portimao miało to, co działo się w mieście na przełomie wieków XIX i XX. Wynaleziono tu konserwy, nową technologię pakowania i przechowywania żywności. Do dzisiaj jest ona stosowana głównie do pakowania ryb. To z tamtych czasów pochodzi znane w Portugalii pojęcie "sardynkowych milionerów". Obecnie fabryk produkujących konserwy rybne już nie ma, ale w budynkach jednej z tych fabryk Fabrica de Conservas La Rose Feu Hermanos powstało muzeum Museu de Portimao.

 

Sines

Historia miasta sięga czasów rzymskich. Sławę jednak zdobyło za sprawą Vasco da Gamy, który urodził się w Sines w roku 1460 (lub 1469). Ten słynny żeglarz jako pierwszy dotarł drogą morską z Europy do Indii. Pomnik odkrywcy stoi nad morzem tuż obok zachodniej wieży zamku w którym dorastał, a w którym obecnie znajduje się muzeum poświęcone m.in. życiu tego bohatera oraz historii miasteczka. W Sines od wieków zajmowano się rybołówstwem co miało wpływ na zabudowę oraz dietę mieszkańców. Obecnie znajdują się tu liczne restauracje w których można skosztować wszelakich ryb oraz owoców morza.

 

Lizbona

Stolica i największe miasto Portugalii. W mieście znajdują się dwa obiekty z listy światowego dziedzictwa UNESCO: Klasztor Hieronimitów oraz Torre de Belém, a na przedmieściach znajduje się trzeci – Kulturowy Krajobraz Sintry. Lizbona oferuje wiele atrakcji turystycznych: zabytkowe kościoły, place, pomniki, rzeźby i parki. Nad rzeką Tag góruje  na przeszło 80 metrowym cokole monumentalny 28 metrowy pomnik Chrystusa Króla. Jego powstanie zostało zainspirowane znajdującym się w brazylijskim Rio de Janeiro sławnym posągiem Chrystusa Zbawiciela. W ramach urozmaicenia wycieczki można przejechać się zabytkowym tramwajem, a wieczór zakończyć w jednej z wielu tutejszych restauracji.

 

Jacht

Bavaria 37 Cruiser

Jacht żaglowy Bavaria 37 Cruiser

ENDEAVOUR i VINDEREL (Bavaria 37 Cruiser) - rocznik 2015 to jedne z największych jednostkek Domu Żeglarskiego MILA dostępne na Bałtyku i Wyspach Kanaryjskich.
Komfortowe i niezwykle proste w manewrowaniu są idealną propozycją dla rodzin i grup zorganizowanych. Trzy oddzielne kabiny, przestronna messa z dużym i dobrze wyposażonym kambuzem oraz świetne właściwości nautyczne zadowolą najbardziej wymagających żeglarzy.

MOŻLIWOŚĆ CZARTERU ZE ŚWINOUJŚCIA - ZAPYTAJ O DOSTĘPNOŚĆ 

Do dyspozycji naszych załogantów jest mnóstwo schowków, zarówno w mesie jak i kabinach, moskitiery i zasłony w oknach oraz dobrze wyposażona część nawigacyjna.
BAVARIA 37 doskonale manewruje pod żaglami jak i na silniku, a powierzchnia żagli jest wystarczająca do osiągania dobrej prędkości na wszystkich kursach.
Na jednostkach znajdą Państwo lodówkę, ogrzewanie, instalację 230V, VHF z AIS klasy A, chartplotter , szprycbudę, system nagłaśniający, radar i ster strumieniowy (VINDEREL). Jachty posiadają pełne wyposażenie ratunkowe i sygnalizacyjne do żeglugi pełnomorskiej zgodnie z przepisami PZŻ/UM oraz kategorię żeglugową A.

Kontakt:   +48 91 30 70 500, biuro@mila.szczecin.pl

Pomoc techniczna dla czarterujących - 7 dni w tygodniu w godz. 9.00 - 17.00 (tel. 530 062 413, WhatsApp: https://wa.me/48530062413)

 

Galeria z portów
Warto zabrać

Co zabrać na rejs:

Przede wszystkim torba - musi być miękka, tak żeby zmieściła się wszędzie.

 • Paszport lub dowód osobisty
 • Dokumenty żeglarskie, patent
 • Karta EKUZ
 • Przyjmowane leki
 • Okulary przeciwsłoneczne
 • Czapkę z daszkiem, kapelusz lub jakieś inne nakrycie głowy chroniące przed słońcem
 • Czapka zimowa i rękawiczki (rejsy morskie)
 • Polar 
 • Sztormiak, ewentualnie dobra kurtka przeciwdeszczowa i spodnie przeciwdeszczowe
 • Obuwie sportowe do poruszania się po jachcie
 • Obuwie na wycieczki lądowe
 • Kalosze
 • Dres
 • Bieliznę osobistą
 • Bieliznę termiczną (rejsy morskie)
 • Ręcznik i przybory toaletowe
 • Klapki pod prysznic
 • Śpiwór 
 • Latarkę, najlepiej czołówkę
 • Aparat fotograficzny
 • Telefon komórkowy z ładowarką samochodową na 12V
 • Gitarę lub inny instrument muzyczny
 • Indywidualne ubezpieczenie KL i NNW
 • Pieniądze w lokalnej walucie na wydatki własne

Oczywiście powyższa lista jest jedynie propozycją pomocną w pakowaniu worka żeglarskiego. Każdy z Was ma swoje indywidualne zapatrywania i potrzeby. Zgodnie z nimi uzupełniajcie powyższy zapis. Ze swojej strony życzymy powodzenia.