Londyn - Dunkierka - Ostenda - Amsterdam

zakladka_bulaj_10_7

Rejs Europa Zachodnia

Londyn - Dunkierka - Ostenda - Amsterdam
zakladka_bulaj_10_7
Rejs Europa Zachodnia Londyn - Dunkierka - Ostenda - Amsterdam
Rejs niedostępny
6dni_2_3_6
7 dni rejsu
niezapomniana-przygoda_2_3_6
Niezapomniana przygoda
rejsy-szkoleniowe_0_2_3_6
Staż morski
nowe-jednostki_2_3_6
Nowe jednostki
O rejsie

Rozpoczęcie rejsu: Londyn, od godz. 14.00 - tanie połączenia lotnicze

Ryanair -  Berlin, Szczecin, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Warszawa, Kraków

Zakończenie rejsu Amsterdam - tanie połączenia lotnicze lub FLIXBUS (przez Berlin)

Informacje dodatkowe:

info-dodatkowe_19_6

Możliwość wypływania stażu niezbędnego przed przystąpieniem do egzaminu (sternik morski).
W ramach rejsu proponujemy uzyskanie międzynarodowego certyfikatu ISSA (opłata za egzamin i wydanie certyfikatu 400 zł)

Cena zawiera:

cena-zawiera_19_6

opiekę kapitana

wyżywienie

postoje w portach

paliwo

miejsce w kabinie na ubezpieczonym jachcie
szkolenie z obsługi wszelkich urządzeń i bezpieczeństwa na pokładzie   

gaz w kambuzie

poduszki i prześcieradła

Cena nie zawiera:

cena-niezawiera_19_6

indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW
transportu

Rabat:

rabat_21_6

5% stały klient
5% przy rezerwacji całego jachtu
5% wpłata jednorazowa całości kwoty na minimum 90 dni przed rozpoczęciem rejsu
Każdy uczestnik naszych kursów otrzymuje zniżkę na pełną ofertę Domu Żeglarskiego MILA.

Kapitan

Piotr Gama Gamalczyk

Piotr Gamalczyk

Kapitan jachtowy, radiooperator SRC, instruktor motorowodny, instruktor żeglarstwa.

Wychowanek szczecińskiego HOM-u , kiedy w 1986 roku ówczesny KWŻ wręczał mu patent żeglarza jachtowego powiedział mu ''pływaj Gama tylko ludzi nie zabijaj''. I wziął to sobie do serca, bo jego dewizą jest BEZPIECZEŃSTWO, BEZPIECZEŃSTWO PONAD WSZYSTKO, co nie znaczy, że pływanie z Gamą jest nudne.

Sztormy są fajne jak z mariny je się ogląda albo w telewizji. Uwielbia Bałtyk i Północne, z Kopenhaską Syrenką jest na Ty, a Fjordy z ręki mu jadły nie raz. Szanuje starą etykietę żeglarską. Ma zasadę, że na rejsie ani o religii ani o polityce się nie gada, no chyba że w tawernie, bo na drugi dzień i tak mało kto o tym będzie pamiętał.

Trasa
londyn_-_dunkierka_-_ostenda_-_amsterdam_duza

Londyn

Miasto oferuje wiele atrakcji turystycznych. Tradycyjnie należy przejść się mostem Tower Bridge przecinającym Tamizę, aby udać się w stronę Tower of London, budowli pełniącej niegdyś funkcje obronne, jak i pałacowe. Budynek był także więzieniem, miejscem egzekucji, mennicą, arsenałem i skarbcem. Obecnie ulokowane są tam klejnoty koronne o bezcennej wartości. Warto zobaczyć słynny Big Ben i przejść po ulicach Londynu obserwując różnorodność kulturową. Również można wstąpić do jednego ze słynnych pubów z dywanami i skosztować lokalnego piwa. Nie lada atrakcją jest także żegluga po Tamizie i obserwacja zmieniającego się krajobrazu.

 

Dunkierka

Francuskie miasto położone nad Morzem Północnym, usytuowane niedaleko granicy z Belgią. Dunkierka powstała około 800 roku jako flamandzka osada rybacka. Jest jednym z najbardziej znanych miast portowych we Francji oraz w Europie. Brytyjczycy kojarzą Dunkierkę ze słynną ewakuacją z początków 2 wojny światowej.​ Dziś Dunkierka kusi przepięknymi krajobrazami wybrzeża, długimi, piaskowymi plażami oraz – pomimo zniszczeń wojennych – architekturą. Miejscowa dzwonnica, która jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO, została wybudowana w 1440 roku. Wznosi się na wysokość 58 metrów i oferuje niezwykły widok na okolice. Turyści mogą również odwiedzić Museé des Beaux-Arts z kolekcją sztuki francuskiej oraz Museé Portuaire, które skupia się na historii miasta oraz zatoki. Entuzjaści historii mogą odwiedzić miejscowe muzeum wojny, a w trakcie żeglugi wzdłuż wybrzeża podziwiać liczne bunkry z czasów wojny.

 

Ostenda

Na belgijskim wybrzeżu nad Morzem Północnym leży Ostenda, kiedyś niezwykle popularny kurort nadmorski, chętnie odwiedzany przez rodzinę królewską oraz arystokrację. Dzięki temu miasto zyskało miano królowej belgijskich kurortów, Ze średniowiecznej zabudowy miasta do dnia dzisiejszego przetrwało niewiele, mimo to warto przespacerować się i obejrzeć kilaka interesujących budowli. Najważniejszą z nich jest wzniesiony w latach (1899-1905) monumentalny neogotycki kościół św. Piotra i Pawła (Sint-Petrus-en-Pauluskerk). Pozostałe warte uwagi zabytki i atrakcje miasta to m.in. fort Napoleona; muzeum Jamesa Ensora znajdujące się w domu, w którym artysta mieszkał w latach 1917-1949; Mercator, barkentyna szkolna i badawcza projektu Adrien'a de Gerlache'a, zamieniona w muzeum morskie; Hipodrom Wellingtona.

 

Amsterdam

Amsterdam, zwany Wenecją Północy z powodu licznych kanałów, to miasto pełne kontrastu i niecodzienności. Jedną z głównych atrakcji są liczne muzea m.in. Rijksmuseum, Muzeum Van Gogha, czy muzeum Madame Tussauds. Turyści z dużym zaciekawieniem odwiedzają też słynną dzielnicę Czerwonych Latarnii - Red Light District czy Muzeum Haszyszu i Marihuany. Warto zajrzeć też do Parku Keukenhof pełnego tulipanów, żonkili i innych kwiatów oraz przespacerować się wąskimi uliczkami miasta i wypić kawę w jednej z licznych kawiarenek obserwując życie uliczne.

 

Jacht

Bavaria 37 Cruiser

Jacht żaglowy Bavaria 37 Cruiser

ENDEAVOUR i VINDEREL (Bavaria 37 Cruiser) - rocznik 2015 to jedne z największych jednostkek Domu Żeglarskiego MILA dostępne na Bałtyku i Wyspach Kanaryjskich.
Komfortowe i niezwykle proste w manewrowaniu są idealną propozycją dla rodzin i grup zorganizowanych. Trzy oddzielne kabiny, przestronna messa z dużym i dobrze wyposażonym kambuzem oraz świetne właściwości nautyczne zadowolą najbardziej wymagających żeglarzy.

MOŻLIWOŚĆ CZARTERU ZE ŚWINOUJŚCIA - ZAPYTAJ O DOSTĘPNOŚĆ 

Do dyspozycji naszych załogantów jest mnóstwo schowków, zarówno w mesie jak i kabinach, moskitiery i zasłony w oknach oraz dobrze wyposażona część nawigacyjna.
BAVARIA 37 doskonale manewruje pod żaglami jak i na silniku, a powierzchnia żagli jest wystarczająca do osiągania dobrej prędkości na wszystkich kursach.
Na jednostkach znajdą Państwo lodówkę, ogrzewanie, instalację 230V, VHF z AIS klasy A, chartplotter , szprycbudę, system nagłaśniający, radar i ster strumieniowy (VINDEREL). Jachty posiadają pełne wyposażenie ratunkowe i sygnalizacyjne do żeglugi pełnomorskiej zgodnie z przepisami PZŻ/UM oraz kategorię żeglugową A.

Kontakt:   +48 91 30 70 500, biuro@mila.szczecin.pl

Pomoc techniczna dla czarterujących - 7 dni w tygodniu w godz. 9.00 - 17.00 (tel. 530 062 413, WhatsApp: https://wa.me/48530062413)

 

Galeria z portów
Warto zabrać

Co zabrać na rejs:

Przede wszystkim torba - musi być miękka, tak żeby zmieściła się wszędzie.

 • Paszport lub dowód osobisty
 • Dokumenty żeglarskie, patent
 • Karta EKUZ
 • Przyjmowane leki
 • Okulary przeciwsłoneczne
 • Czapkę z daszkiem, kapelusz lub jakieś inne nakrycie głowy chroniące przed słońcem
 • Czapka zimowa i rękawiczki (rejsy morskie)
 • Polar 
 • Sztormiak, ewentualnie dobra kurtka przeciwdeszczowa i spodnie przeciwdeszczowe
 • Obuwie sportowe do poruszania się po jachcie
 • Obuwie na wycieczki lądowe
 • Kalosze
 • Dres
 • Bieliznę osobistą
 • Bieliznę termiczną (rejsy morskie)
 • Ręcznik i przybory toaletowe
 • Klapki pod prysznic
 • Śpiwór 
 • Latarkę, najlepiej czołówkę
 • Aparat fotograficzny
 • Telefon komórkowy z ładowarką samochodową na 12V
 • Gitarę lub inny instrument muzyczny
 • Indywidualne ubezpieczenie KL i NNW
 • Pieniądze w lokalnej walucie na wydatki własne

Oczywiście powyższa lista jest jedynie propozycją pomocną w pakowaniu worka żeglarskiego. Każdy z Was ma swoje indywidualne zapatrywania i potrzeby. Zgodnie z nimi uzupełniajcie powyższy zapis. Ze swojej strony życzymy powodzenia.