Wakacje w Nowym Warpnie

obozy_1

WAKACJE Z MILOWĄ SZKÓŁKĄ

obozy_1
WAKACJE Z MILOWĄ SZKÓŁKĄ
Skontaktuj się z nami
opieka_1
Bezpieczeństwo
doswiadczenie
Doświadczona kadra
napowietrzu
Aktywny wypoczynek
nauka
Nauka i zabawa
Informacje i program

Termin: 6 - 12 sierpnia 2023  lub 13 - 19 sierpnia 2023   

Kto może dołaczyć do grupy?

Do wspólnej nauki i zabawy zapraszamy dzieci w wieku 7 - 14 lat. Oferta skierowana jest zarówno dla dzieci nie wyjeżdżających jeszcze samodzielnie na wakacje jak i takich, które "z nie jednego pieca chleb jadły". Zgrupowanie ma formę szkoleniową, a uczestnicy będą podzieleni na grupę początkującą i zaawansowaną.

 • Grupa początkująca dla dzieci, które samodzielnie nie pływały na kajakach, łodziach czy optimistach. Jest to dobry początek do uczestnictwa w cotygodniowych zajęciach Milowej Szkółki odbywajacych się przez cały rok. 
 • Grupa zaawansowana dla dzieci, które są uczestnikami Milowej Szkółki oraz tych, które już pływały (decyzję ostateczną podejmuje instruktor)

Sprzęt wykorzystywany do zajęć: jednostki klasy Optimist, kajaki 2-osobowe, rowery wodne i motorówka z możliwością holowania banana.

Wszyscy uczestnicy zgrupowania wyjazdu objęci są ubezpieczeniem NNW.

Zakwaterowanie: Port jachtowy - kemping w Nowym Warpnie. Domki drewniane całoroczne z łazienką i kuchnią. W każdym domku max. 4 osoby. Instruktorzy zakwaterowani są na miejscu.

Wyżywienie: Wliczone w cenę jest pełne wyżywienie w postaci śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji serwowanej w tawernie na terenie portu. Przez cały dzień do dyspozycji uczestników jest gorąca herbata i woda z cytryną.

 

Zapraszamy do śledzenia relacji na facebooku @milowelato.

 

cena-zawiera_10_34

Koszt 2380zł /os, dla uczestników szkółki (staż min. 3 miesiące) 2240 zł/os

Koszt pamiątkowej koszulki 39 zł

Koszt egzaminu i certyfikatu ISSA 400 zł

Program szkolenia

Grupa początkująca

Specjalny program umożliwiający naukę zachowań nad wodą oraz na wodzie z wykorzystaniem łodzi wiosłowych i kajaków z nauką wiosłowania, a także jednostek żaglowych Optimist - pierwsze kroki pod żaglami. Dzieci poznają zarówno teoretyczne podstawy jak i praktykę na wodzie pod czujnym okiem doświadczonego instruktora.

Program szkolenia zakończony jest opcjonalnie zdobyciem certyfikatu DINGHY JUNIOR - pierwszego stopnia ISSA oraz zakwalifikowaniem do całorocznych, cotygodniowych zajęć żeglarskich Milowej Szkółki.

Grupa zaawansowana

... to ciągłość żeglarskiego szkolenia. Uczestnikami są członkowie Milowej Szkółki oraz dzieci, które pierwsze szlify żeglarskie mają już za sobą, a w trakcie zajęć zgrupowania będą doskonaliły techniki żeglowania również pod kątem regatowym oraz stawiania wywróconej jednostki.

Program szkolenia zakończony jest opcjonalnie zdobyciem certyfikatu DINGHY JUNIOR pierwszego, drugiego lub trzeciego stopnia.

Program obejmuje:

 • bezpieczne poruszanie się nad wodą, na pomostach i pokładzie jachtu
 • naukę klarowania jachtu przed i po pływaniu, wzywanie pomocy, alarm "człowiek za burtą"
 • naukę wiosłowania na kajakach i łodzi wiosłowej, naukę żeglowania - zwrot przez sztag, zwrot przez rufę, halsowanie, ostrzenie i odpadanie, a dla zaawansowanych naukę startu w regatach, zwrotów na bojach i podnoszenia przewróconego jachtu, a oprócz tego naukę węzłów, cumowania, mycia pokładu, wodowania jachtu na slipie, naukę szant i oczywiście ognisko!
 • naukę sterowania motorówką
 • plywanie na bananie za motorówką !!!

Ramowy program dnia:

 • 08.00 - pobudka, mycie, klar
 • 09.00 - śniadanie
 • 10.00-13.00 - zajęcia programowe na lądzie i wodzie
 • 13.30 - obiad
 • 14.00-18.00 - zajęcia programowe na lądzie i wodzie
 • 18.30 - kolacja
 • 19.00-20.00 - zajęcia programowe na lądzie
 • 20.00-21.30 - czas wolny i cisza nocna

Program zajęć uzależniony jest od warunków pogodowych.

Galeria