Aktualności

korsor3_0

Rejsy po Bałtyku

10.04.2018

Zapraszamy na majówkowy rejs dookoła Zelandii - startujemy 28 kwietnia by odwiedzić kopenhaską syrenkę oraz odkryć uroki duńskiej wyspy Møn.

Dołącz do naszej załogi i wypłyń ku przygodzie. Zobacz, jakie miejsca czekają na Ciebie! 

Kopenhaga

Kopenhaga ze swoimi brukowanymi uliczkami, pałacami, muzeami i wspaniałymi ogrodami jest jednym z najczęściej odwiedzanych portów Europy Północnej. Od czasów Wikingów urosła z małej wioski rybackiej do tętniącej życiem metropolii. Jest tutaj wiele rzeczy do zobaczenia i każdy znajdzie w duńskiej stolicy coś dla siebie. Nowoczesne budownictwo wspaniale współgra z obecnością królewskich rezydencji, jest słynne Nyhavn (Nowe Nabrzeże) ze stojącymi rzędem malowniczymi kolorowymi domkami i niezliczonymi kafejkami.
Główne zabytki i atrakcje: Amalienborg — oficjalna rezydencja duńskich monarchów i rodziny królewskiej; XVIII w. barokowo-eklektyczny; kościół Fryderyka (Frederiks Kirke ) w dzielnicy Frederiksstaden. Jego kopuła wzorowana na watykańskiej bazylice św. Piotra; zamek Rosenborg - dawna rezydencja podmiejska królów, obecnie muzeum; Mała Syrenka (Den Lille Havfrue) – posąg przedstawiający postać z baśni Hansa Christiana Andersena znajdujący się w kopenhaskim porcie, szybko stał się jednym z symboli duńskiej stolicy; ogrody Tivoli – położony w centrum park rozrywki; gmach nowej Opery Królewskiej na Holmen; rejs po kopenhaskich kanałach niezwykle interesujące, pozwalające spojrzeć na miasto z zupełnie innej perspektywy. Dla smakoszy piwa, obowiązkowym punktem programu jest browar Carlsberg położony w południowo zachodniej części miasta.

Kalundborg

Miasto w zachodniej części Zelandii. Położone jest w pięknej zatoce.

Historia miasteczka sięga średniowiecza. Z wieków późniejszych zachowały się w dobrym stanie stare wiejskie drewniane domy, stanowiące jedną z głównych atrakcji miasta. Unikatem na skalę światową i najciekawszym zabytkiem jest tu usytuowany w samym sercu miasta, przypominający swoim wyglądem zamek warowny kościół Marii Panny (Vor Frue Kirke). Jest to jedna z najoryginalniejszych budowli sakralnych w całej Skandynawii. Świątynia ta wzniesiona została prawdopodobnie na przełomie XII i XIII wieku. Cała konstrukcja ustawiona została na planie greckiego krzyża (o ramionach równej długości) i posiada pięć wysokich wież symbolizujących średniowieczne mityczne wyobrażenie niebiańskiego Jeruzalem. Centralna kwadratowa wieża ma 44 metry wysokości. Pozostałe zaś mierzą 34 metry i wybudowane zostały na planie ośmiokąta. Obecnie w pełni odrestaurowana świątynia udostępniona jest dla wiernych.. Spragnieni ładnych widoków powinni udać się na pobliski półwysep Roesnaes, by nacieszyć swe oczy kolorem morza i słońcem, bowiem jest to najbardziej słoneczny region Danii.

Korsor

Ta część Zelandii może się poszczycić dwoma niewątpliwymi atrakcjami. Pierwsza z nich to wspaniałe zamki, druga to wspaniały most przez cieśninę Mały Bełt łączący z Fionią Region wokół miejscowości Skelskor nazywany jest "Krainą Chansa Christiana Andersena". Powodem są wspaniałe zamki i rezydencje, w których często gościł bajkopisarz. Na przykład, w zamku Holsteinborg można zobaczyć dokładnie zachowaną pracownię pisarza. Wielkim atutem regionu Skelskor jest 142 km linii brzegowej, na którą składają się wspaniałe piaszczyste plaże, zatoczki z przystaniami jachtowymi. Dla wielbicieli wodnych przejażdżek czeka statek Skjelskor V, którym można popłynąć na spacer po fiordzie, lub do Wielkiego Mostu. Most nad cieśniną Mały Bełt Zelandia-Fionia,który stanowi ogromną atrakcję regionu miasta Korsor. Most jest drugim, co do wielkości na świecie mostem wiszącym, historię jego konstrukcji można obejrzeć w Centrum Wystawowym. Samo Korsor to urocze, stare miasto z zachowaną średniowieczną twierdzą.

Klintholm

Niewielka wioska rybacka będąca popularnym kurortem południowego wybrzeża Danii. Znajdziemy tu między innymi kilka restauracji, gdzie serwują przepyszną świeżą rybę oraz  galerię sztuki. Do bardziej urokliwych miejsc zaliczyć można z pewnością kredowe klify rozciągające się wzdłuż wschodniego wybrzeża oraz 2 piaszczyste plaże. W Klintholm funkcjonuje w pełni wyposażona i osłonięta Marina zapewniająca schronienie przed wiatrem wiejącym z każdego kierunku.