Aktualności

islandia_-_kopia_-_kopia

REJS SYLWESTROWY

01.12.2018

Zawsze marzyłeś, by spędzić sylwestra w sposób nietuzinkowy? Zapraszamy na noworoczny rejs wzdłuż wybrzeża Hiszpanii. Rozpoczynamy już 29 grudnia w Maladze. W trakcie rejsu odwiedzimy między innymi słoneczną Almerię oraz Cartagenę. Nowy Rok z pewnością przywitamy lampką dobrze schłodzonego szampana!

W cenie rejsu:

  • opieka kapitana
  • wyżywienie
  • postoje w portach
  • paliwo
  • miejsce w kabinie na ubezpieczonym jachcie
  • szkolenie z obsługi wszelkich urządzeń i bezpieczeństwa na pokładzie   
  • gaz w kambuzie
  • poduszki i prześcieradła

 

Serdecznie zapraszamy!

 

CARTAGENA:

Hiszpańska Cartagena znajduje się w regionie Murcja – jest to starożytne miasto, pełne historii i uroku. Główną atrakcją miasta jest historyczny, rzymski amfiteatr znajdujący się w samym centrum miasta. charakteryzuje się pięknymi piaszczystymi plażami i wysokimi temperaturami. Warte zwiedzenia są tam przede wszystkim gotycka katedra z XVIII wieku, muzeum archeologiczne czy pozostałości bizantyjskich murów. Spacerując wąskimi uliczkami warto zadzierać wysoko głowę – przepiękne kamienice, ozdobne balkony, tarasy, drzwi i okna… Poszczególne elementy przyciągają wzrok i pozwalają poczuć historię tego miejsca.

ALMERIA:

Almeria ma największy, pięknie położony port jachtowy na południu Hiszpanii. Miasto to słynie z cudownej, słonecznej północno afrykańskiej pogody. Aby poznać historię miasta warto odwiedzić jedną z największych fortyfikacji, w której obecnie mieści się muzeum wojskowe oraz  San Cristobal- twierdza z XI w. z kaplicą zbudowaną przez templariuszy.

MALAGA:

Malaga jest miastem położonym na południu Hiszpanii nad morzem Śródziemnym. . Od północy chroniona przed wiatrem przez góry, a we wschodniej części krajobraz jest surowy i nieregularny ze skalistymi brzegami wchodzącymi w morze. Warto zobaczyć wniesioną na wzgórzu twierdzę Alcazaba, która pięknie wkomponowuje się w obraz miasta, a widoki rozpościerające się z jej murów obronnych pozwalają zobaczyć Malagę z różnych perspektyw - zarówno od strony morza i portu, jak i części mieszkalnej miasta. Polecamy w trakcie upałów przejść w cieniu palm Parque de la Malaga, zjeść "pescaito frito - smażoną rybką", składającą się z małych kawałków smażonej ryby, takiej jak sardynki i barweny wraz ze szklanką dobrze schłodzonego wina, podawanej w jednej z wielu dawnych winiarni, które jak nigdy pozostają w modzie w tym mieście.