Aktualności

14829042734_c97d9d60c6_h_0

Rejs po Bałtyku

14.08.2019

Zostały ostatnie 3 wolne miejsca w rejsie stażowym na trasie Szczecin - Helsingor - Skagen - Kopenhaga - Szczecin. Rozpoczęcie już 17 sierpnia, dołącz do naszej załogi >tutaj<

Helsingor

W duńskim Helsingor znajduje się Zamek Kronborg, rozsławiony jako Helsingor Szekspirowskiego Hamleta. Z tej malowniczej miejscowości można bez problemu popłynąć do szwedzkiego Helsingborg, by  podziwiać przyjemne dla oka okolice, zamki (takie jak Fredensborg, Frederiksborg, Marienlyst, Gurre Slot i Vor Frue Kloster), Galerię Sztuki Luizjana i Muzeum Karen Blixen. Helsingor jest głównym miastem w północnej Zelandii usiany uroczymi deptakami, katedrami. W zamek Kronborg mieści się także duńskie Muzeum Morskie. Jeśli lubisz dobrą sztukę, ucieszysz się przeglądajac zbiory w Luizjanie i Nivaagaard.

Skagen

Skagen to piękny letni kurort zajmujący najbardziej na północ wysunięty skrawek Danii, zachwycający widokiem morza i białych piasków wydm. To właśnie w tym miejscu spotykają się wody cieśnin Skagerrak (kolor szary) i Kattegat (kolor zielony), oddzielające Morze Północne od Morza Bałtyckiego. Nacierające na sobie dwie masy wodny nie mieszają się ze sobą tworząc wyraźny kontrast. To piękne miejsce regularnie, co roku przyciąga rzesze turystów chcących spędzić tu, chociaż trochę czasu.

Warto zobaczyć:

  • Den Tilsandede Kirke - Kościół pod piaskiem. Wybudowany w 1375 roku kościół był największym kościołem w całym Vendsyssel. Od XVI w. budynek zaczął być zasypywany przez piaski wydm doprowadzając do jego zamknięcia. Dzisiaj po kościele została tylko wieża, z której rozciąga się piękny widok
  • Skagens Museum - Muzeum to zaprojektowane przez Ulrika Plesnera, otwarte zostało w 1928 roku. Zobaczyć tu możemy dzieła malarzy pracujących w okolicach Skagen w czasie od 1830 r. do 1930 r.
  • Naturhistorisk Museum - Muzeum Historii Naturalnej. Zapoznamy się tu z całą historią regionu począwszy od Epoki Lodowcowej do dnia dzisiejszego
  • Skagen Odde Naturcenter - Centrum oferujące zwiedzającym wiele różnego rodzaju atrakcji i ciekawostek. Budynek zaprojektował Jorn Utzon (zaprojektował budynek opery w Sydney)

Michael og Anna Anchers Hus - Muzeum Michaela i Anny Ancher. Dom ten zakupiony został przez znane małżeństwo malarzy w 1884 roku. Po śmierci córki Michaela i Anny - Helgi w 1964 roku, budynek został odrestaurowany i udostępniony zwiedzającym.

Kopenhaga

Kopenhaga ze swoimi brukowanymi uliczkami, pałacami, muzeami i wspaniałymi ogrodami jest jednym z najczęściej odwiedzanych portów Europy Północnej. Od czasów Wikingów urosła z małej wioski rybackiej do tętniącej życiem metropolii. Jest tutaj wiele rzeczy do zobaczenia i każdy znajdzie w duńskiej stolicy coś dla siebie. Nowoczesne budownictwo wspaniale współgra z obecnością królewskich rezydencji, jest słynne Nyhavn (Nowe Nabrzeże) ze stojącymi rzędem malowniczymi kolorowymi domkami i niezliczonymi kafejkami.
Główne zabytki i atrakcje: Amalienborg — oficjalna rezydencja duńskich monarchów i rodziny królewskiej; XVIII w. barokowo-eklektyczny; kościół Fryderyka (Frederiks Kirke ) w dzielnicy Frederiksstaden. Jego kopuła wzorowana na watykańskiej bazylice św. Piotra; zamek Rosenborg - dawna rezydencja podmiejska królów, obecnie muzeum; Mała Syrenka (Den Lille Havfrue) – posąg przedstawiający postać z baśni Hansa Christiana Andersena znajdujący się w kopenhaskim porcie, szybko stał się jednym z symboli duńskiej stolicy; ogrody Tivoli – położony w centrum park rozrywki; gmach nowej Opery Królewskiej na Holmen; rejs po kopenhaskich kanałach niezwykle interesujące, pozwalające spojrzeć na miasto z zupełnie innej perspektywy. Dla smakoszy piwa, obowiązkowym punktem programu jest browar Carlsberg położony w południowo zachodniej części miasta.