Aktualności

iceland-4459840_1920_0

Rejs All inclusive - Islandia

11.12.2019

Gejzery, wodospady, lodowiec i wulkany na jednej Islandii oraz orki wieloryby i maskonury w żegludze po oceanie to tylko część atrakcji, które możesz zobaczyć w rejsie dookoła Islandii już w czerwcu.

Zarezerwuj online >> https://bit.ly/2O6OJ0Y

 

Reykjavík

Reykjavík jest stolicą oraz największym miastem Islandii. W miejscu dzisiejszej stolicy powstała najstarsza, założona z myślą o stałym osadnictwie, osada na wyspie. Założył ją w 874 roku norweski wiking Ingólfur Arnarson. Nazwał to miejsce Reykjavík, co po islandzku znaczy dymiąca zatoka, od znajdujących się tu gorących źródeł i gejzerów.

1000 lat historii i kultury Islandii można podziwiać w wielu muzeach. Warto również odwiedzić znajdujący się w porcie budynek Harpa Music Hall & Conference Centre. Jego szklana kopuła jest zapierającą dech w piersiach strukturą, zarówno oglądaną od wewnątrz, jak i na zewnątrz. Kościół Hallgrímskirkja jest głównym punktem w Reykjavíku, z jego charakterystyczną wieżą, którą można zobaczyć z niemal każdego miejsca w mieście. Wycieczka na szczyt oferuje wspaniałe widoki na całe miasto i jego okolice. Oprócz atrakcji w samym mieście można wykupić całodniową wycieczkę autokarową na tzw. Golden Circle – Złoty Krąg. Składają się na niego trzy piękne miejsca w południowo-zachodniej Islandii: Park Narodowy Þingvellir, obszar geotermalny Geysir i wodospad Gullfoss.

Akureyri

Miasto w północnej Islandii, położone nad fiordem Eyjafjörður, w otoczeniu granitowych gór dochodzących do 1500 m wysokości. Centrum Akureyri pełne jest muzeów, kafejek, sklepów i restauracji. Na uwagę zasługuje kościół: Lögmannshild z 1861 r. i ogród botaniczny. Latem odbywa się tu Festiwal Sztuki w ramach którego organizowane są wystawy, koncerty i przedstawienia.

Będąc w Akureyri warto wypożyczyć samochód i zwiedzić północną część wyspy odwiedzając wodospad Goðafoss; wodospad Dettifoss –największy w Europie wodospad pod względem ilości spływającej wody, położony w przepięknym kanionie; The Old Farmhouse Laufas - skansen przedstawiający dwór i zamożną plebania, czy też Jaskinię Grjótagjá.

Höfn​

Miasto na południowo-wschodnim wybrzeżu Islandii, leżące w pobliżu fiordu Hornafjörður. Nazwa Höfn​ w islandzkim oznacza port. Miasto rozwinęło się z niewielkiej wsi w XX w. dzięki portowi rybackiemu. Znajduje się tutaj Gamlabúd - regionalne muzeum ludowe oraz Pakkhúsið - regionalne muzeum morskie. W niedalekiej okolicy jest rezerwat przyrody Lónsörœfi oraz lodowiec Vatnajökull.

Na smakoszy w Höfn​, czekają ryby i owoce morza, ale przede wszystkim specjalnością tamtejszej kuchni jest homar serwowany na wiele sposobów.