Aktualności

img_0623

Półkolonie

18.06.2020

Na półkolonie zapraszamy  w terminach od 29 czerwca do 14 sierpnia 2020 roku. Odbywają się w formie 5-dniowych turnusów, od poniedziałku do piątku, w godz. 7.00-17.00  na prawobrzeżu Szczecina (ul. Przestrzenna 3). Do wspólnej zabawy zapraszamy dzieci w wieku 7 – 12 lat. 

Zajęcia prowadzone w ramach półkolonii odbywają się na otwartej przestrzeni przystani, leżącej pomiędzy rzeką Regalicą a Jeziorem Dąbie. Duży teren zielony pozwala nam na organizację niezliczonej ilości animacji ruchowo-sportowych. Piękna sceneria portu jachtowego zachęca do poznania zagadnień z zakresu żeglarstwa.
W programie półkolonii znajdą się zatem zajęcia z nauki wiązania węzłów, prace bosmańskie, zasady bezpiecznego poruszania się po pomoście i na jachcie, pierwsza pomoc na wodzie.

Każde dziecko, w ramach programu, będzie miało okazję popłynąć jednostką motorową lub/i żaglową.

NOWOŚCIĄ w tym roku będzie poznawanie i oswajanie się z byciem na najmniejszej jednostce żaglowej klasy Optymist. Dzieci, które pokochają „samodzielne” żeglarstwo, będą mogły je kontynuować w sekcji sportowej prowadzonej na przystani w ciągu roku.

Podczas dni deszczowych zajęcia zostaną przeniesione do sali znajdującej się na terenie obiektu. Tam czekać będą gry planszowe, klocki, kredki, farby i oczywiście mnóstwo propozycji plastycznych, muzycznych oraz zabaw integrujących grupę.

Nie zabraknie prostych zabaw w języku angielskim i nauki śpiewu szant dla chętnych.

Dbamy o dobre żywienie dzieci! Posiłki przygotowywane są na miejscu i wydawane na normalnej zastawie stołowej. Rezygnując z plastikowych naczyń jednorazowych stawiamy na kulturę jedzenia i oczywiście ekologię!

Program półkolonii realizowany jest przez zespół wychowawców i instruktorów żeglarstwa pod bezpośrednim nadzorem kierownika placówki wypoczynku. 

Opiekunami są pedagodzy oraz osoby posiadające zaświadczenia o ukończeniu kursu wychowawcy kolonijnego. Nasze półkolonie odbywają się pod nadzorem Kuratorium Oświaty.

Koszt jednego turnusu to 580 zł. Dla osób zapisujących dzieci na dwa turnusy cena jest niższa i wynosi 1102 zł za dwa turnusy.

Cena zawiera:

  • śniadanie
  • obiad
  • podwieczorek
  • wodę niegazowaną/napój
  • ubezpieczenie
  • zajęcia wg programu półkolonii

Zarezerwuj miejsce > TUTAJ <