Aktualności

kopia_-_szkolka_fb_720_x_277_px

Obozy żeglarskie dla dzieci i młodzieży

30.05.2024

Już 28 lipca rozpoczynamy pierwszy obóz żeglarski w Nowym Warpnie. Uczestnicy dzieleni są na 2 grupy: Początkująca (8-13 lat) - 7 dniowe turnusy  - cena od 1 950 zł oraz Zaawansowana (14-18 lat) - 14 dniowe turnusy – cena od 3 950 zł zakończone egzaminem pańśtwowym na patent żeglarza jachtowego. Zabacz więcej > tutaj

Kto może do nas dołaczyć?

Do wspólnej nauki i zabawy zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 8 - 18 lat. Oferta skierowana jest zarówno dla dzieci nie wyjeżdżających jeszcze samodzielnie na wakacje jak i takich, które "z nie jednego pieca chleb jadły". Zgrupowanie ma formę szkoleniową, a uczestnicy będą podzieleni na grupę początkującą i zaawansowaną (szkoleniową).

  • Grupa początkująca (turnusy 7 dniowe) dla dzieci w wieku 8 – 13 lat, które samodzielnie nie pływały lub mają niewielkie doświadczenie na kajakach, łodziach czy optimistach. Jest to dobry początek do przygody z żeglarstwem i zdobycia potwierdzenia podstawowych umiejętności w postaci certyfikatu ISSA (International Sailing School Association).
  • Grupa zaawansowana (szkoleniowa, turnusy 14 dniowe) dla młodzieży po ukończeniu 14 lat, których celem jest zdobycie podstawowych uprawnień żeglarskich w postaci patentu żeglarza jachtowego.

Sprzęt wykorzystywany do zajęć: jednostki klasy Optimist, kajaki 2-osobowe, SUPy, motorówka z możliwością holowania banana dla grupy początkującej i jachty żaglowe ETAP 21 dla grupy zaawansowanej.

Wszyscy uczestnicy zgrupowania wyjazdu objęci są ubezpieczeniem NNW.

Zbiórka uczestników w Szczecinie - zapewniamy transport na trasie Sczecin - Nowe Warpno - Szczecin.

Zakwaterowanie:

Instruktorzy zakwaterowani są na miejscu lub na jachtach ETAP 21.

Grupa początkująca - Port jachtowy - kemping w Nowym Warpnie. Domki całoroczne z łazienką i kuchnią. W każdym domku max. 4 osoby.

Grupa zaawansowana - Port jachtowy - kemping w Nowym Warpnie. Domki całoroczne z łazienką i kuchnią lub na jachtach ETAP 21.

Wyżywienie:

Wliczone w cenę jest pełne wyżywienie w postaci śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji serwowanej w tawernie na terenie portu. Przez cały dzień do dyspozycji uczestników jest gorąca herbata i woda z cytryną.

Grupa początkująca (8-13 lat):

Turnusy 7 dniowe  - cena od 1 950 zł

Grupa zaawansowana (14-18 lat):

Turnusy 14 dniowe – cena od 3 950 zł

 

Koszt pamiątkowej koszulki 45 zł

Koszt egzaminu i certyfikatu ISSA 400 zł

Koszt egzaminu Żeglarz Jachtowy 125zł + 25 zł patent (z ważną legitymacją szkolną)