Aktualności

img_20190520_200252

Kurs SRC

12.09.2019

Doprowadź swoją komunikację na wodzie do perfekcji! Już w sobotę 14 września rozpoczynamy kurs SRC zakończony egzaminem.

Rozpoczęcie szkolenia godzina 10.00 - Szczecin ul. Przestrzenna 3

Koszt egzaminu 350 zł, wydania certyfikatu 50 zł - opłaty nie są wliczone w cenę kursu.

To co najważniejsze, to umiejętność sprawnego posługiwania się UKFką (kontakt z innymi jednostkami, odbieranie prognoz meteo czy ostrzeżeń nawigacyjnych, a w skrajnych przypadkach możliwość szybkiego wezwania odpowiedniej pomocy).

I tego właśnie chcemy Was nauczyć podczas prowadzonych przez Dom Żeglarski MILA kursów SRC.

W trakcie zajęć, podzielonych na blok teoretyczny i praktyczny, nauczycie się odpowiedniego słownictwa, poznacie fachowe zwroty używane podczas komunikacji oraz procedury, a co najważniejsze zapoznacie się ze sprzętem.

Naszymi instruktorami są żeglarze z długoletnim doświadczeniem w pływaniu małymi jednostkami żaglowymi i motorowymi po wszystkich akwenach świata.

Kurs SRC zajmie nam jeden dzień. Prowadzony jest w małych grupach w bezstresowy sposób, przystępny dla każdego uczestnika. Naukę rozpoczniemy wykładem z teorii (każdy uczestnik otrzyma podręcznik) obejmującym:

  • podstawowe informacje o systemie GMDSS, jego elementach składowych (EPIRB, SART, NAVTEX itp.)
  • przepisy i regulacje radiowe;
  • język i procedury używane w komunikacji radiowej

Druga część zajęć to praktyka - każdy uczestnik będzie pracował zarówno na sprzęcie stacjonarnym, jak i przenośnym - jak w życiu… .

W tej części zajmiemy się:

  • wysyłaniem Distress Alert i Distress Message (MAYDAY);
  • wysyłaniem Urgency Alert i Safety Call (PAN PAN i SECURITE);
  • rutynową rozmową z innymi jednostkami;
  • wykorzystaniem funkcji DSC w niebezpieczeństwie oraz w rutynowych wywołaniach.

Kurs zakończony jest egzaminem na certyfikat ISSA organizowanym przez Dom Żeglarski Mila. Chętni na uprawnienia UKE otrzymają wytyczne do egzaminu. 

Zapraszamy