Rejs Teneryfa - Gomera - La Palma - Teneryfa

Rejsy po Wyspach Kanaryjskich

Rejs dla Ciebie

TENERYFA - GOMERA - LA PALMA - TENERYFA
Rejsy po Wyspach Kanaryjskich
Rejs dla Ciebie TENERYFA - GOMERA - LA PALMA - TENERYFA
Cena:
(1 490,00 zł) 1 385,70 zł
Ilość miejsc do rezerwacji
Zostało jeszcze 0 miejsc
kalendarz
7 dni rejsu
przygoda pod żaglami
Niezapomniana przygoda
staż morski
Staż morski
nowy jacht
Nowe jednostki
O rejsie

Rozpoczęcie rejsu Marina San Miguel​, godz. 14.00

Informacje dodatkowe:

informacje dodatkowe

Możliwość wypływania stażu niebędnego przed przystąpieniem do egzaminu (sternik morski).
W ramach rejsu proponujemy uzyskanie międzynarodowego certyfikatu ISSA (opłata za egzamin i wydanie certyfikatu 400 zł)

Cena zawiera:

cena

opiekę kapitana

miejsce na ubezpieczonym jachcie
szkolenie z obsługi wszelkich urządzeń i bezpieczeństwa na pokładzie   

gaz w kambuzie

koce, poduszki i prześcieradła

Cena nie zawiera:

cena nie zawiera

wyżywienia, paliwa, opłat portowych - zbiórka do kasy jachtowej równowartość ok. 40 zł / dobę, rozliczane po rejsie
indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW
transportu 

Rabat:

rabat

5% stały klient
5% przy rezerwacji całego jachtu
5% wpłata całości kwoty czarteru na 3 miesiące przed jego rozpoczęciem
Każdy uczestnik naszych kursów otrzymuje zniżkę na pełną ofertę Domu Żeglarskiego MILA.

Kapitan

Piotr Gama Gamalczyk

Piotr Gamalczyk

Jachtowy sternik morski, radiooperator SRC, instruktor motorowodny, instruktor żeglarstwa.

Wychowanek szczecińskiego HOM-u , kiedy w 1986 roku ówczesny KWŻ wręczał mu patent żeglarza jachtowego powiedział mu ''pływaj Gama tylko ludzi nie zabijaj''. I wziął to sobie do serca, bo jego dewizą jest BEZPIECZEŃSTWO, BEZPIECZEŃSTWO PONAD WSZYSTKO, co nie znaczy, że pływanie z Gamą jest nudne.

Sztormy są fajne jak z mariny je się ogląda albo w telewizji. Uwielbia Bałtyk i Północne, z Kopenhaską Syrenką jest na Ty, a Fjordy z ręki mu jadły nie raz. Szanuje starą etykietę żeglarską. Ma zasadę, że na rejsie ani o religii ani o polityce się nie gada, no chyba że w tawernie, bo na drugi dzień i tak mało kto o tym będzie pamiętał.

Trasa
Mapa rejsu Teneryfa - Gomera - La Palma - Teneryfa

Teneryfa, Gomera, La Palma

 

Wyspy Kanaryjskie, zwane także Wyspami Szczęśliwymi, kojarzą się z błogim wypoczynkiem na plaży. Teneryfa ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji dla aktywnych i tych mniej.

Wyspa odwiedzającym serwuje bardzo urozmaicony krajobraz – od suchego, idealnego do plażowania południa, poprzez wulkaniczny krajobraz centrum, aż po bardzo roślinną północ, zachwycającą kolorowymi kwiatami. Wybrzeże usłane jest białymi domkami, otaczają one plantacje bananów, winnice i gaje owocowe. W każdym regionie Teneryfy otoczeni jesteśmy innym mikroklimatem, nie łatwo, więc znaleźć odpowiednią prognozę.

La Gomera, nie jest może największą z wysp archipelagu, jednak ma do zaoferowania przepiękne widoki wśród spokojnej, kameralnej atmosfery. Wizytówką wyspy są bez wątpienia ciemne, piaszczysto-kamieniste plaże, otoczone wysokimi klifami. Wybrzeżu La Gomery uroku dodają wysokie formacje bazaltowe przykuwające wzrok podczas spacerów brzegiem oceanu.

La Palma znacznie większa od La Gomery, jest piątą, co do wielkości wyspą archipelagu. Wyspa pochwalić się może najwyższym przewyższeniem na świecie. Dzieje się tak za sprawą obecności najwyższego szczytu Roqe de los Muchasos (2426 m). Klimat jest uzależniony od wszechobecnych wiatrów, średnia roczna temperatura wynosi 20o C.

Ciekawostki na La Palma:

 • Na wyspie rosną bananowce i dużo innych drzew owocowych, sosny i palmy. La Palma w tłumaczeniu znaczy „dłoń“. Wśród drzew żyją muflony, a także można spotkać dzikie króliki. Uroda terenu sprzyja rolnictwu, uprawia się tutaj tytoń. Wyjątkowo smakuje miejscowy miód i słynne wino.
 • Jeżeli chcemy spotkać się z dziewiczą przyrodą, to należy odwiedzić Parque Nacional de la Caldera de Taburiente. Oprócz wulkanu Tenequia i jaskini Cueva Bonita, natrafimy tutaj na bujną zieleń, źródła, rzeki i rzeczki. Jest okazja, by zwiedzić największy wulkaniczny krater na świecie. Caldera de la Taburiente ma średnicę 9 km i głębokość 770 m.
 • Godna zwiedzenia jest też stolica wyspy Santa Cruz de la Palma. Malownicze uliczki, zakamarki, werandy i balkony, to ulubione miejsca Krzysztofa Kolumba. Na placu Plaza de Espaňa jest kościół z XV wieku Iglesia el Salvador. Interesujące jest muzeum morsko-historyczne, które znajduje się w żaglowcu.

Miłośnicy podglądania ciał niebieskich mogą spędzać czas na najwyższym punkcie miasta La Palma, które zdaniem astronomów jest do tego celu jednym z najlepszych miejsc na świecie. Z tego względu na Roque de los Muchachos zbudowano obserwatorium.

Jacht

Bavaria 37 Cruiser

Jacht żaglowy Bavaria 37 Cruiser

ENDEAVOUR i VINDEREL (Bavaria 37 Cruiser) - rocznik 2015 to jedne z największych jednostkek Domu Żeglarskiego MILA dostępne na Bałtyku i Wyspach Kanaryjskich.
Komfortowe i niezwykle proste w manewrowaniu są idealną propozycją dla rodzin i grup zorganizowanych. Trzy oddzielne kabiny, przestronna messa z dużym i dobrze wyposażonym kambuzem oraz świetne właściwości nautyczne zadowolą najbardziej wymagających żeglarzy.

MOŻLIWOŚĆ CZARTERU ZE ŚWINOUJŚCIA BEZ DODATKOWYCH KOSZTÓW (nie dotyczy paliwa)!

Do dyspozycji naszych załogantów jest mnóstwo schowków, zarówno w mesie jak i kabinach, moskitiery i zasłony w oknach oraz dobrze wyposażona część nawigacyjna.
BAVARIA 37 doskonale manewruje pod żaglami jak i na silniku, a powierzchnia żagli jest wystarczająca do osiągania dobrej prędkości na wszystkich kursach.
Na jednostkach znajdą Państwo lodówkę, ogrzewanie, instalację 230V, VHF z AIS klasy A, chartplotter , szprycbudę, system nagłaśniający, radar i ster strumieniowy (VINDEREL). Jachty posiadają pełne wyposażenie ratunkowe i sygnalizacyjne do żeglugi pełnomorskiej zgodnie z przepisami PZŻ/UM oraz kategorię żeglugową A.

Galeria z portów
Warto zabrać

Co zabrać na rejs:

Przede wszystkim torba - musi być miękka, tak żeby zmieściła się wszędzie.

 • Paszport lub dowód osobisty
 • Dokumenty żeglarskie, patent
 • Karta EKUZ
 • Przyjmowane leki
 • Okulary przeciwsłoneczne
 • Czapkę z daszkiem, kapelusz lub jakieś inne nakrycie głowy chroniące przed słońcem
 • Polar 
 • Sztormiak, ewentualnie dobra kurtka przeciwdeszczowa i spodnie przeciwdeszczowe (zalecane w rejsach po Kanarach)
 • Kalosze (nie dotyczy Kanarów)
 • Buty trekingowe - (zalecane w rejsach po Norwegii i Kanarach)
 • Czapkę zimową i rękawiczki (nie dotyczy Kanarów)
 • Dres
 • Bielizna termiczna (nie dotyczy Kanarów)
 • Bieliznę osobistą
 • Ręcznik i przybory toaletowe
 • Klapki pod prysznic
 • Spiwór (nie dotyczy Kanarów)
 • Latarka, najlepiej czołówka
 • Aparat fotograficzny
 • Telefon komórkowy z ładowarką samochodową na 12V
 • Gitara lub inny instrument muzyczny
 • Indywidualne ubezpieczenie KL i NNW
 • Pieniądze w lokalnej walucie na wydatki własne

Oczywiście powyższa lista jest jedynie propozycją pomocną w pakowaniu worka żeglarskiego. Każdy z Was ma swoje indywidualne zapatrywania i potrzeby. Zgodnie z nimi uzupełniajcie powyższy zapis. Ze swojej strony życzymy powodzenia.

Do pobrania