
Rejs po Północnym
Reykjavík (Islandia) - Wyspy Owcze - Szetlandy - Bergen




Zaokrętowanie w Reykjavík (Islandia) od godz. 14.00
Informacje dodatkowe:

Możliwość wypływania stażu niebędnego przed przystąpieniem do egzaminu (sternik morski).
W ramach rejsu proponujemy uzyskanie międzynarodowego certyfikatu ISSA (opłata za egzamin i wydanie certyfikatu 400 zł)
Cena zawiera:

opiekę kapitana
wyżywienie
postoje w portach
paliwo
miejsce w kabinie na ubezpieczonym jachcie
szkolenie z obsługi wszelkich urządzeń i bezpieczeństwa na pokładzie
gaz w kambuzie
koce, poduszki i prześcieradła
Cena nie zawiera:

indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW
transportu
Rabat:
5% stały klient
5% przy rezerwacji całego jachtu
5% wpłata całości kwoty czarteru na 3 miesiące przed jego rozpoczęciem
Każdy uczestnik naszych kursów otrzymuje zniżkę na pełną ofertę Domu Żeglarskiego MILA.
Jan Dryl

Kapitan jachtowy / motorowodny, instruktor żeglarstwa.
Jego jedynym nałogiem jest żeglarstwo. Podstawy żeglarstwa zdobył w Białostockim LOK, wyższe wykształcenie w Trzebieży. Przez ostatnie 25 lat pływał, jako etatowy kapitan / opiekun jachtu s/y Zbigniew Boliński, przez którego pokład przewinęło się wiele pokoleń żeglarzy, pokonując tysiące mil morskich. Zakochany w Szkierach i Fiordach, choć przez ostatnie lata zameldowany na Morzu Północnym.

Reykjavík (Islandia)
Reykjavík ma wiele do zaoferowania dla wszystkich grup wiekowych. Bliskość natury sprawia, że jest to idealne miejsce do uprawiania aktywności na świeżym powietrzu. 1000 lat historii i kultury Islandii można zwiedzać w wielu muzeach. Muzyka i życie nocne w Reykjavíku tętni jak zawsze. A lokalne baseny mogą zainicjować interesującą rozmowę.
Obserwowanie żywego wieloryba w oceanie jest jednym z tych wspomnień, których nigdy nie zapomnisz. Te łagodne, gigantyczne stworzenia często wystawiają wspaniały spektakl, być może i nam uda się jakiegoś zobaczyć J
Co warto zobaczyć po zejściu na ląd:
Harpa Music Hall & Conference Centre
Otwarty w 2011 roku Harpa stał się jednym z charakterystycznych punktów w Reykjavíku. Jego szklana kopuła, zaprojektowana przez artystę Olafura Eliassona, jest zapierającą dech w piersiach strukturą, zarówno oglądaną od wewnątrz, jak i na zewnątrz.
Kościół Hallgrímskirkja:
Zaprojektowana w 1937 r. Konstrukcja została ostatecznie ukończona w 1986 r. Kościół Hallgrímskirkja jest głównym punktem w Reykjavíku, z jego charakterystyczną wieżą, którą można zobaczyć z niemal każdego miejsca w mieście. Wycieczka na szczyt oferuje wspaniałe widoki na całe miasto i jego okolice.
Sólfarið Sculpture (Sun Voyager):
"Sólfar", stalowa rzeźba Jón Gunnara Árnasona, jest prawdopodobnie jednym z najbardziej znanych dzieł sztuki na Islandii. Ten niesamowity widok na góry przypomina rzeźbę wikingów i jest jednym z najpopularniejszych miejsc fotograficznych w Reykjavíku.
Perlan (The Pearl):
Perła, wraz z kościołem Hallgrímskirkja, jest prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnym zabytkiem w Reykjavíku. Siedząc na szczycie Öskjuhlíð, dużej zielonej przestrzeni publicznej, budynek przypomina coś obcego. Wewnątrz znajduje się interesujące Muzeum Perlana z oświetloną jaskinią lodową. Na najwyższym piętrze znajduje się znakomita restauracja i kawiarnia. Najbardziej popularną częścią The Pearl jest jednak bez wątpienia jego taras widokowy, oferujący 360 ° widok Reykjaviku.
Wyspy Owcze
Wyspy Owcze to absolutnie wyjątkowe miejsce na mapie Europy. Niezwykłe krajobrazy to tylko jeden z powodów, dla których tam zawitać.
Cały archipelag pochodzenia wulkanicznego składa się z 18 wysp. Ich powierzchnia jest górzysta, wzniesienia są porośnięte soczyście zieloną roślinnością, a krajobraz urozmaicają liczne doliny. Rzek jest niewiele, a te, które można zobaczyć, kończą swój bieg, wpadając do Morza Norweskiego jako malownicze wodospady.
Linia brzegowa Wysp Owczych przypomina norweskie fiordy - jest urozmaicona i skalista. Strome klify należą do najwyższych w Europie, a rekordzistą jest Enniberg, którego wysokość wynosi 745 m n.p.m. Tutejszy klimat stanowi dopełnienie surowego krajobrazu - średnia temperatura w środku lata to 11 st. C.
Trzecią co do wielkości wyspą w archipelagu jest Vagar, na której znajduje się jedna z najbardziej niesamowitych wiosek na świecie. Gasadalur fascynuje ze względu na niesamowite położenie, drastycznie małą liczbę mieszkańców i lata izolacji. Według legendy nazwa wioski pochodzi od grzesznej dziewczyny Gaesy, która osiedliła się tu po wygnaniu z domu rodzinnego, wybierając najbardziej niedostępne miejsce na Wyspach Owczych. W tym nieprzyjaznym środowisku żyje obecnie 17 osób.
Lerwick (Szetlandy)
Główne miasto Szetlandów, które zamieszkuje 7 500 mieszkańców. Lerwick jest najbardziej na północ wysuniętym miastem Wysp Brytyjskich, choć najdalszym zamieszkałym miejscem archipelagu jest niewielka wioska Skaw na szetlandzkiej wyspie Unst. W mieście funkcjonuje najważniejszy port Szetlandów przyjmujący statki handlowe, rybackie i turystyczne. Handel ropą naftową przyczynił się do szybkiego rozwoju tej miejscowości. Bogate zaplecze rekreacyjne i rozrywkowe zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających turystów. W zatłoczonym porcie zwiedzimy zabytkowe jachty, XVII wieczne łodzie rybackie służące do połowu holenderskiego śledzia.
Co zwiedzić:
• Muzeum i Archiwum Szetland
• Szetlandzkie Muzeum Włókiennictwa
• Ratusz i Fort Charlotte
Bergen
Walory Bergen podziwiać można nie wydając ani korony, piękne położenie ( na wzgórzach, nad fiordem i na siedmiu wzgórzach) i niezwykła architektura nadaje Bergen nieco bajkowy charakter. Z pewnością zachwycą nas malownicze zbocza z kolorowymi domkami i statki, pływające po fiordzie. Całości dopełnią ozdobione kwiatami drewniane domy. Miasto jest dość rozległe, lecz jego największe atrakcje znajdują się w ścisłym centrum. Zwiedzimy hanzatycką starówkę – Bryggen, która jest jednym z siedmiu norweskich zabytków, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO; Halę Håkona i Wieżę Rosenkrantza – zabytkowe budynki średniowiecznej architektury. Pyszne smakołyki prosto z morza zakupimy na targu rybnym – Fisketorget. Ilość i różnorakość ryb, krabów, krewetek, homarów i innych stworzeń morskich przyprawia o zawrót głowy.
Bavaria 37 Cruiser

ENDEAVOUR i VINDEREL (Bavaria 37 Cruiser) - rocznik 2015 to jedne z największych jednostkek Domu Żeglarskiego MILA dostępne na Bałtyku i Wyspach Kanaryjskich.
Komfortowe i niezwykle proste w manewrowaniu są idealną propozycją dla rodzin i grup zorganizowanych. Trzy oddzielne kabiny, przestronna messa z dużym i dobrze wyposażonym kambuzem oraz świetne właściwości nautyczne zadowolą najbardziej wymagających żeglarzy.
MOŻLIWOŚĆ CZARTERU ZE ŚWINOUJŚCIA BEZ DODATKOWYCH KOSZTÓW (nie dotyczy paliwa)!
Do dyspozycji naszych załogantów jest mnóstwo schowków, zarówno w mesie jak i kabinach, moskitiery i zasłony w oknach oraz dobrze wyposażona część nawigacyjna.
BAVARIA 37 doskonale manewruje pod żaglami jak i na silniku, a powierzchnia żagli jest wystarczająca do osiągania dobrej prędkości na wszystkich kursach.
Na jednostkach znajdą Państwo lodówkę, ogrzewanie, instalację 230V, VHF z AIS klasy A, chartplotter , szprycbudę, system nagłaśniający, radar i ster strumieniowy (VINDEREL). Jachty posiadają pełne wyposażenie ratunkowe i sygnalizacyjne do żeglugi pełnomorskiej zgodnie z przepisami PZŻ/UM oraz kategorię żeglugową A.
Pomoc techniczna dla czarterujących - 7 dni w tygodniu w godz. 8.00 - 20.00
Tel. 530 062 413, WhatsApp: https://wa.me/48530062413
Co zabrać na rejs:
Przede wszystkim torba - musi być miękka, tak żeby zmieściła się wszędzie.
- Paszport lub dowód osobisty
- Dokumenty żeglarskie, patent
- Karta EKUZ
- Przyjmowane leki
- Okulary przeciwsłoneczne
- Czapkę z daszkiem, kapelusz lub jakieś inne nakrycie głowy chroniące przed słońcem
- Polar
- Sztormiak, ewentualnie dobra kurtka przeciwdeszczowa i spodnie przeciwdeszczowe (zalecane w rejsach po Kanarach)
- Kalosze (nie dotyczy Kanarów)
- Buty trekingowe - (zalecane w rejsach po Norwegii i Kanarach)
- Czapkę zimową i rękawiczki
- Dres
- Bielizna termiczna (nie dotyczy Kanarów)
- Bieliznę osobistą
- Ręcznik i przybory toaletowe
- Klapki pod prysznic
- Śpiwór
- Latarka, najlepiej czołówka
- Aparat fotograficzny
- Telefon komórkowy z ładowarką samochodową na 12V
- Gitara lub inny instrument muzyczny
- Indywidualne ubezpieczenie KL i NNW
- Pieniądze w lokalnej walucie na wydatki własne
Oczywiście powyższa lista jest jedynie propozycją pomocną w pakowaniu worka żeglarskiego. Każdy z Was ma swoje indywidualne zapatrywania i potrzeby. Zgodnie z nimi uzupełniajcie powyższy zapis. Ze swojej strony życzymy powodzenia.