
Rejsy po Morzu Północnym
Goteborg - Sandefjord - Flekkefjord - Stavanger




Rozpoczęcie rejsu Goteborg od godz. 14.00
Tanie połaczenia lotnicze:
- Ryanair: Gdańsk, Kraków
- Wizz Air: Gdańsk
- LOT: Warszawa
Zakończenie rejsu Stavanger
Tanie połaczenia lotnicze:
- Wizz Air: Szczecin, Katowice
Informacje dodatkowe:

Możliwość wypływania stażu niezbędnego przed przystąpieniem do egzaminu (sternik morski).
W ramach rejsu proponujemy uzyskanie międzynarodowego certyfikatu ISSA (opłata za egzamin i wydanie certyfikatu 400 zł)
Cena zawiera:

opiekę kapitana
wyżywienie
postoje w portach
paliwo
miejsce w kabinie na ubezpieczonym jachcie
szkolenie z obsługi wszelkich urządzeń i bezpieczeństwa na pokładzie
gaz w kambuzie
koce, poduszki i prześcieradła
Cena nie zawiera kosztów:

indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW
dojazdu
dieta bezmięsna - dopłata 100 zł/os. (wymagany kontakt z biurem po złożeniu zamówienia)
Rabaty:

5% stały klient
5% przy rezerwacji całego jachtu
5% wpłata jednorazowa całości kwoty na minimum 90 dni przed rozpoczęciem rejsu
Każdy uczestnik naszych kursów otrzymuje zniżkę na pełną ofertę Domu Żeglarskiego MILA.
Krzysztof Wilk

Kapitan jachtowy, kapitan motorowodny, radiooperator SRC oraz LRC. Zawodowy żeglarz.
Pływa od dziecka. Jachty mieczowe, balastowe, żaglowe, motorowodne, krótkie czy długie nie kryją przed nim tajemnic. Wybierz akwen a on poprowadzi jednostkę. Parokrotnie przepłynął Atlantyk, raz w połowie z awaryjnie wykonaną płetwą sterową. Lubi gotować i żeglować, chętnie przekazuje swoją wiedzę. Kto popłynie raz z nim w rejs chętnie wraca na pokład jednostki prowadzonej przez niego.

Goteborg
Drugie co do wielkości miasto Szwecji, położone u ujścia rzeki Göta älv. Goteborg został założony na początku XVII wieku i jest urokliwym miastem z charakterystyczną portową zabudową. Warto odwiedzić tu m.in. arsenał miejski Kronhuset z 1643 – najstarszą świecką budowlę w mieście; ratusz zbudowany w latach 1669–1672; siedzibę Kompanii Wschodnioindyjskiej z 1750 r. – obecnie muzeum miejskie i Tomtehuset (Dom skrzatów) –zabytkowy dom wybudowany w latach 1888–1890. W mieście znajdują się również liczne muzea tematyczne, a na miłośników przyrody czeka ogród botaniczny oraz park Trädgårdsföreningen. Dla osób lubiących mocne wrażenia polecamy Liseberg - park rozrywki funkcjonujący od 1923 roku.
Sandefjord
Sandefjord to miasteczko położone w urokliwym miejscu. Jest otoczone fiordem, typowym elementem norweskiego krajobrazu, tuż nad Zatoką Skagerrak. Miasteczko zasłynęło z połowów wielorybniczych. Potwierdzenia informacji o morskich tradycjach i wielkich połowach znajdziemy na każdym kroku. W miasteczku stoją pomniki upamiętniające różne załogi i wielorybników, a w Muzeum Wielorybnictwa można podziwiać m.in. fragmenty szkieletów wielorybów oraz innych zwierząt morskich. Nad miastem góruje Prestasen, wzgórze na które prowadzą schody i szlak turystyczny. Rozciąga się z niego widok na okolicę i zabytkową dzielnicę miasta Bjergatta.
Flekkefjord
Nazwa miasta pochodzi od lokalnego fiordu zwanego Flekkefjorden. To urokliwe miejsce jest bardzo przyjazne żeglarzom. Przez środek miasta przepływa rzeka, która dodatkowo uatrakcyjnia port. Spacerując po mieście można dotrzeć do dzielnicy holenderskiej z VII wieku, która powstała w czasach, gdy Norwegia prowadziła handel drewnem we współpracy z Holandią. Po okolicy można odbyć wycieczkę „derezynami rowerowymi” jeżdżąc wzdłuż fiordu, przez 17 tuneli, podziwiając przepiękne widoki. W pobliżu starego miasta znajduje się muzeum miejskie oraz drewniany, ośmioboczny kościół z 1833 r. Jednak to, co przyciąga najbardziej to żegluga fiordem położonym w niezwykle urokliwej okolicy.
Stavanger
Miasto portowe na południowo-zachodnim wybrzeżu Norwegii nad Oceanem Atlantyckim. Stolica norweskiego przemysłu naftowego. Mają tu swoje biura najważniejsze światowe koncerny naftowe. Do najcenniejszych zabytków należą: katedra romańska z przełomu XII i XII w., dwór Ledal z XVIII w. oraz pałac Biskupi, zawierający bogate zbiory archeologiczne. Warto też zobaczyć Muzeum Konserw (Norsk Hermetikkmuseum) znajdujące się w najstarszej części miasta tzw. Gamle Stavanger. Spacer po starym Stavanger jest przyjemnością dla osób lubiących miasteczka, architekturę drewnianą i portowy charakter.
Bavaria 46 Cruiser

Jedna z najlepiej rozplanowanych jednostek czarterowych, stanowiąca świetny stosunek oferty do ceny. Duży silnik, ster strumieniowy, rolgrot i rolfok, ploter z kompletem map, UKF, AIS, itd. Pozwalają na bezpieczną żeglugę prowadzoną nawet przez jedną osobę.
Pod pokładem czekają na załogę cztery komfortowe dwuosobowe kabiny, z których dwie rufowe posiadają swoje toalety z prysznicami a dwie dziobowe – jedną toaletę i oddzielną kabinę prysznicową!!! Pełen komfort dla 8 osób, przy czym maksymalnie nasza Bavaria 46 - rocznik 2019 może zabrać na pokład nawet 10 osób.
Pomoc techniczna dla czarterujących - 7 dni w tygodniu w godz. 9.00 - 17.00
Miłośnicy dobrego jedzenia znajdą duży, dobrze rozplanowany i wyposażony kambuz. Jest tam oczywiście duża lodówka, dwukomorowy zlewozmywak z ciepłą wodą oraz kuchenka z piekarnikiem. Wyposażenie kambuzowe na naszych jachtach jest najwyższym standardem obejmującym nawet ostrzałki do noży, komplecie garnków, talerzy, czy dwóch czajnikach (jeden elektryczny) nie wspominając. Jednym słowem – z domu nie trzeba nic zabierać nawet na kilkutygodniowe wyprawy.
Jacht posiada pełne wyposażenie ratunkowe i sygnalizacyjne do żeglugi pełnomorskiej zgodnie z przepisami PZŻ/UM oraz kategorię żeglugową A.
Zapraszamy do wypróbowania a gwarantujemy, że wrócicie na pokład jednej z naszych Bavarii 33, 37, 46 lub 49.
MOŻLIWOŚĆ CZARTERU ZE ŚWINOUJŚCIA - ZAPYTAJ O DOSTĘPNOŚĆ
Kontakt: +48 91 30 70 500, biuro@mila.szczecin.pl
Co zabrać na rejs:
Przede wszystkim torbę - która musi być miękka, tak żeby zmieściła się w schowku (szafce) na jachcie.
Ponadto przydadzą się:
- Dokument tożsamości
- Śpiwór (prześcieradła i poduszki są na jachcie)
- Ubranie, które chroni od wiatru i nie przemaka
- Komplet ciepłej odzieży - polecamy polary i windblocki
- Kalosze lub buty na zmianę
- Obuwie sportowe do poruszania się po jachcie
- Obuwie na wycieczki lądowe
- Bez względu na porę roku - rękawiczki, czapka i szalik
- Okulary przeciwsłoneczne, czapka z daszkiem i krem do opalania
- Przybory toaletowe,ręcznik, klapki pod prysznic
- O telefonie i tak pamiętacie, ale o ładowarkach czasami zapominacie
- Rękawiczki żeglarskie (przydatne, ale nie wymagane)
- Gitara lub inne urządzenia grające i śpiewniki
- Patent żeglarski, SRC lub książeczka żeglarska
- Waluta lub karta płatnicza (wskazane drobne na prysznic i toalety)
- Latarka, aparat fotograficzny
- Mnóstwo dobrego humoru
Oczywiście powyższa lista jest jedynie propozycją pomocną w pakowaniu worka żeglarskiego. Każdy z Was ma swoje indywidualne zapatrywania i potrzeby. Zgodnie z nimi uzupełniajcie powyższy zapis. W razie wątpliwości dzwońcie do nas (91 30 70 500) lub piszcie
Ze swojej strony życzymy udanych rejsów...