Ålesund – Hjørundfjorden - Geirangerfjorden - Romsdalsfjorden - Vinjefjorden - Ålesund

rejsy-po-pn_12

Rejsy Norwegia

Ålesund – Hjørundfjorden - Geirangerfjorden - Romsdalsfjorden - Vinjefjorden - Ålesund
rejsy-po-pn_12
Rejsy Norwegia Ålesund – Hjørundfjorden - Geirangerfjorden - Romsdalsfjorden - Vinjefjorden - Ålesund
Cena:
3 489,00 zł
Ilość miejsc do rezerwacji
Zostało jeszcze 10 miejsc
6dni_10_34
7 dni rejsu
niezapomniana-przygoda_10_34
Niezapomniana przygoda
rejsy-szkoleniowe_0_10_34
Staż morski
nowe-jednostki_10_34
Nowe jednostki
O rejsie

Rozpoczęcie rejsu Ålesund od godz. 14.00

Zakończenie rejsu Ålesund do godz. 10.00

Sprawdź i zarezerwuj najlepsze połączenie lotnicze

Otwórz i wprowadź termin rozpoczęcia i powrotu. Aby sprawdzić pozostałe lotniska, po otwarciu okna zmień punkt startowy na "Polska" lub własne lotnisko

 

Informacje dodatkowe:

info-dodatkowe_10_34

Możliwość wypływania stażu niezbędnego przed przystąpieniem do egzaminu (sternik morski).
W ramach rejsu proponujemy uzyskanie międzynarodowego certyfikatu ISSA (opłata za egzamin i wydanie certyfikatu 400 zł)

Cena zawiera:

cena-zawiera_10_34

opiekę kapitana

wyżywienie

postoje w portach

paliwo

miejsce w kabinie na ubezpieczonym jachcie
szkolenie z obsługi wszelkich urządzeń i bezpieczeństwa na pokładzie   

gaz w kambuzie

koce, poduszki i prześcieradła

Cena nie zawiera kosztów:

cena-niezawiera_10_34

indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW
dojazdu

dieta bezmięsna - dopłata 100 zł/os. (wymagany kontakt z biurem po złożeniu zamówienia)

Rabaty:

rabat_11_36

5% stały klient
5% przy rezerwacji całego jachtu
5% wpłata jednorazowa całości kwoty na minimum 90 dni przed rozpoczęciem rejsu
Każdy uczestnik naszych kursów otrzymuje zniżkę na pełną ofertę Domu Żeglarskiego MILA.

Kapitan

Krzysztof Wilk

zdjecie_profilowe_wilkkk

Kapitan jachtowy, kapitan motorowodny, radiooperator SRC oraz LRC. Zawodowy żeglarz.

Pływa od dziecka. Jachty mieczowe, balastowe, żaglowe, motorowodne, krótkie czy długie nie kryją przed nim tajemnic. Wybierz akwen a on poprowadzi jednostkę. Parokrotnie przepłynął Atlantyk, raz w połowie z awaryjnie wykonaną płetwą sterową. Lubi gotować i żeglować, chętnie przekazuje swoją wiedzę. Kto popłynie raz z nim w rejs chętnie wraca na pokład jednostki prowadzonej przez niego.

Trasa
duza_alesund_-_hjorundfjorden_-_geirangerfjorden_romsdalsfjorden_-_vinjefjorden_-_alesund

Ålesund

Zdecydowanie mniej turystyczne niż Bergen Alesund zachwyca nie tylko malowniczym położeniem pośród Alp Sunnmøre, ale również niezwykle spójną, secesyjną architekturą. Ta wyjątkowa jak na norweskie miasta zabudowa powstała w wyniku pożaru, który w 1904 r. strawił doszczętnie drewnianą osadę handlową. Ogień zniszczył 850 domów i pozostawił 10 tysięcy mieszkańców bez dachu nad głową. Dzięki wsparciu płynącemu min. od niemieckiego cesarza Wilhelma II-go miasto udało się dość szybko odbudować. Na ulicach stanęły dopieszczone w każdym szczególe ceglane budynki w stylu art nouveau, dzięki którym Alesund zaliczane jest dziś do prawdziwych secesyjnych perełek. Centrum Ålesund można z łatwością przejść piechotą. Pozostając tu dłużej warto wynająć samochód i zwiedzić również okoliczne wyspy.

Muzea Sunnmøre i Jugendstilsenteret

Zwiedzanie Ålesund warto zacząć od wizyty w skansenie i muzeum Sunnmøre. Spacerując pośród drewnianych chat i łodzi Wikingów z łatwością można sobie wyobrazić jak wyglądało życie w mieście przed wielkim pożarem. Dalej warto skierować kroki do mieszczącego się w budynku byłej apteki muzeum Jugendstilsenteret. Można tu podziwiać oryginalne secesyjne wnętrza i poznać historię miasta z czasów jego odbudowy.

Wzgórze Aksla

Na liczące 189 m wzgórze Aksla można wjechać samochodem, kolejką Bytoget lub wejść po 418 antypoślizgowych, schodkach. Warto zdecydować się na wspinaczkę, bo po drodze znajduje się kilka mniej obleganych platform widokowych, z których rozciąga się piękna panorama miasta. Najbardziej spektakularny widok na Ålesund, pobliskie wyspy i szczyty górskie rozpościera się jednak z punktu widokowego Fjellstua znajdującego się na samym szczycie wzniesienia.

Oceanarium Atlanterhavsparken

Atlanterhavsparken to jedno z największych i najbardziej atrakcyjnych oceanariów w Europie. Znajduje się tutaj kilkanaście dużych akwariów, z których największe ma 36 metrów długości, 17 metrów szerokości i mieści 4 miliony litrów niefiltrowanej wody morskiej. W trakcie wizyty można podziwiać nurków karmiących olbrzymie płaszczki i zębacze, podglądać pingwiny i wydry, przyjrzeć się z bliska niezliczonej ilości egzotycznych stworzeń morskich, a także przespacerować się rozległymi platformami widokowymi wychodzącymi wprost na wody oceanu.

Hjørundfjorden

Hjørundfjorden jest fiordem sąsiadującym z bardziej znanym Geirangerfjorden, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jego wewnętrzna część otoczona jest stromymi górami (Alpy Sunnmøre), dolinami, wodospadami, lodowcami i małymi malowniczymi wioskami. Niektóre z tych wiosek pozostają nienaruszone i zachowały swoją autentyczność, ponieważ łódź była od wieków jedynym środkiem transportu dla mieszkających tu ludzi. Wielu turystów uważa, że jest to jeden z najpiękniejszych fiordów na świecie, gdzie można z bliska obcować z dziką, nietkniętą ręką człowieka przyrodą. Jedną z idyllicznych wiosek położonych nad fiordem jest Trandal, maleńka bezdrożna wioska licząca mniej niż 10 mieszkańców. Tutaj odwiedzić można Christian Gard Bygdetun, starą osadę rolniczą, która oferuje pub, restaurację i salę koncertową położoną na zboczu góry. Widok na Alpy Sunnmøre i Hjørundfjord pozostawi Cię bez słowa.

Geirangerfjord

Geirangerfjord zlokalizowany w południowo-zachodniej części Norwegii od zawsze przyciąga tłumy, w 2005 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ten popularny norweski fiord ma tylko 15 km długości i około 260 metrów głębokości.  Otaczające Geirangerfjord góry mierzą nawet 1700 metrów. Ten fiord słynie głównie ze spektakularnych znanych na całym świecie wodospadów: De Syv søstrene („Siedem Sióstr”), Brudesløret („Ślubny welon”) oraz Friaren („Zalotnik”). W okolicach fiordu rozsianych jest kilka farm, również opuszczonych najpopularniejsze z nich to Skageflå, Knivsflå, Blomberg.

Miejsca warte odwiedzenia:

Na sam początek warto zobaczyć Geiranger Church, pochodzący z XIX wieku kościółek, chociaż wzmianki o nim pojawiały się znacznie wcześniej, bo w już około 300 lat wcześniej. Warto również zwrócić uwagę na The Knot, wyjątkowy odcinek drogi zbudowanej w 1882 roku oraz Norwegian Fjord Centre będącym ośrodkiem turystycznym poświęconym fiordom zachodnim. Te miejsca na pewno zaostrzą Ci apetyt na czołowe atrakcje tego regionu, jakimi są prawdziwe cuda natury. Przyjeżdżając do Norwegii, by zwiedzić jedną z jej największych atrakcji, możesz również zobaczyć mniejsze, ale równie piękne miejsca, które znajdują się w pobliżu fiordu Geiranger. Do takich można zdecydowanie zaliczyć wodospady takie jak Storsaeterfossen i Storfossen. Jeśli uprawiasz turystykę pieszą, to z pewnością spodoba Ci się wędrówka do Skagefla, jednej z historycznych farm ulokowanych na zboczach górskich wzdłuż fiordu. Natomiast dla fanów gór przygotowano szlak na Dalsnibba, szytu górskiego, którego wysokość wynosi 1476 m. Jeśli jednak wolisz spokojne spacery, to możesz udać się do Mollsvatnet, przepięknego, krystalicznego jeziora, gdzie będziesz mógł zaznać odpoczynku od hałaśliwych miast.

Romsdalsfjorden

Romsdalsfjorden to dziewiąty pod względem długości fiord w Norwegii, wycina w ziemi głęboką ranę głębokości 550 metrów i długości 88 km. Fiord otoczony jest majestatycznymi górami Romsdalsalpene, a okolica fiordu jest idealna na jednodniowe wycieczki. Jest jednym z najczystszych i najbardziej bogatych w ryby fiordów w Norwegii. Główna część fiordu biegnie po południowej stronie Sekken w gminie Molde aż do Åndalsnes. Druga część, Langfjord, rozciąga się do Eresfjord i Eidsvåg. W przeciwieństwie do wielu innych fiordów, Romsdalsfjord ma kilka wysp, jest również idealnym miejscem do podziwiania wiszących dolin. Po drodze znajduje się również wiele małych nadmorskich miasteczek i kolorowych wiosek rybackich.

Jacht

Cyclades 50.5

gre4ghgfsrgerdhsdw3ef

Jacht żaglowy o długości 15,68m - przestronny, wygodny i łatwy w obsłudze, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią utrudniać sobie życia. Na jachcie znajduje się ster strumieniowy, ploter z kompletem map, UKF, AIS, EPiRB, itd., czyli rzeczy niezbędne do prowadzenia bezpiecznej żeglugi. Jacht wyposażony jest również w dwa koła sterowe oraz "szprycbudę" chroniącą przed wiatrem oraz falami – przydatna sprawa podczas pływania przy silnym wietrze.

Pojemne wnętrze wyposażone w 5 podwójnych kabin oraz dodatkową kabinę skipperską, 3 toalety z prysznicem oraz ogrzewanie zapewniają niesamowity komfort podczas rejsów. W kambuzie można znaleźć dwie pojemne lodówki, kuchenkę z piekarnikiem oraz wygodną kanapę, na której można usiąść i zjeść posiłek, a znajdujące się na jachcie radio z odtwarzaczem jeszcze bardziej umili spędzony z nami czas.

Jacht posiada pełne wyposażenie ratunkowe i sygnalizacyjne do żeglugi pełnomorskiej zgodnie z przepisami PZŻ/UM oraz kategorię żeglugową A.

Galeria z portów
Warto zabrać

Co zabrać na rejs:

Przede wszystkim torbę - która musi być miękka, tak żeby zmieściła się w schowku (szafce) na jachcie.

Ponadto przydadzą się:

  • Dokument tożsamości
  • Śpiwór (prześcieradła i poduszki są na jachcie)
  • Ubranie, które chroni od wiatru i nie przemaka
  • Komplet ciepłej odzieży - polecamy polary i windblocki
  • Kalosze lub buty na zmianę
  • Obuwie sportowe do poruszania się po jachcie
  • Obuwie na wycieczki lądowe
  • Bez względu na porę roku - rękawiczki, czapka i szalik
  • Okulary przeciwsłoneczne, czapka z daszkiem i krem do opalania
  • Przybory toaletowe,ręcznik, klapki pod prysznic
  • O telefonie i tak pamiętacie, ale o ładowarkach czasami zapominacie
  • Rękawiczki żeglarskie (przydatne, ale nie wymagane)
  • Gitara lub inne urządzenia grające i śpiewniki
  • Patent żeglarski, SRC lub książeczka żeglarska
  • Waluta lub karta płatnicza (wskazane drobne na prysznic i toalety)
  • Latarka, aparat fotograficzny
  • Mnóstwo dobrego humoru

Oczywiście powyższa lista jest jedynie propozycją pomocną w pakowaniu worka żeglarskiego. Każdy z Was ma swoje indywidualne zapatrywania i potrzeby. Zgodnie z nimi uzupełniajcie powyższy zapis. W razie wątpliwości dzwońcie do nas (91 30 70 500) lub piszcie .

Zapraszamy również do odziwedzenia naszego sklepu stacjonarnego lub internetowego > www.nautical24.pl

Ze swojej strony życzymy udanych rejsów...