Sztokholm - Wyspy Alandzkie - Sztokholm

Rejsy po Bałtyku

Rejsy po Bałtyku

Sztokholm - Wyspy Alandzkie - Sztokholm
Rejsy po Bałtyku
Rejsy po Bałtyku Sztokholm - Wyspy Alandzkie - Sztokholm
Cena:
3 487,00 zł
Ilość miejsc do rezerwacji
Dostępne miejsca
kalendarz
7 lub 10 dni rejsu
turysta
Niezapomniana przygoda
staż morski
Staż morski
nowy jacht
Nowe jednostki
O rejsie

Rozpoczęcie rejsu Sztokholm od godz. 14.00

Zakończenie rejsu do godz. 10.00

Sprawdź i zarezerwuj najlepsze połączenie lotnicze

Otwórz i wprowadź termin rozpoczęcia i powrotu. Aby sprawdzić pozostałe lotniska, po otwarciu okna zmień punkt startowy na "Polska" lub własne lotnisko

 

Informacje dodatkowe:

informacje dodatkowe

Możliwość wypływania stażu niezbędnego przed przystąpieniem do egzaminu (sternik morski).
W ramach rejsu proponujemy uzyskanie międzynarodowego certyfikatu ISSA (opłata za egzamin i wydanie certyfikatu 400 zł)

Cena zawiera:

cena

opiekę kapitana

wyżywienie

postoje w portach

paliwo

miejsce w kabinie na ubezpieczonym jachcie
szkolenie z obsługi wszelkich urządzeń i bezpieczeństwa na pokładzie   

gaz w kambuzie

koce, poduszki i prześcieradła

Cena nie zawiera:

cena nie zawiera

indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW
dojazdu

dieta bezmięsna - dopłata 150 zł/os. (wymagany kontakt z biurem po złożeniu zamówienia)

 

Rabat:

rabat

5% stały klient
5% przy rezerwacji całego jachtu
5% wpłata jednorazowa całości kwoty na minimum 90 dni przed rozpoczęciem rejsu
Każdy uczestnik naszych kursów otrzymuje zniżkę na pełną ofertę Domu Żeglarskiego MILA.

Kapitan

Jacek Peszkowski „Siła spokoju”

projekt_bez_tytulu_1_2

Kapitan Jachtowy z wieloletnim doświadczeniem. Doskonale odnajduje się zarówno w słodkich jak i słonych akwenach. Przygodę z żaglami zaczynał, gdy silniki były rzadkością. Przeżył niejeden sztorm, również 11oB. Lubi odwiedzać malownicze miejsca. Chętnie dzieli się wiedzą i umiejętnościami z adeptami sztuki żeglarskiej. W przeszłości imał się wielu zawodów. Zna trzy języki, w wolnych chwilach grywa w brydża.

Trasa
sztokholm-alandy-sztok_duzzaaa

Sztokholm

Sztokholm to stolica i największe miasto Szwecji, położone w niezwykle malowniczym krajobrazie, pomiędzy Morzem Bałtyckim, jeziorem Melar i ciągnącym się na wschód od miasta archipelagiem 24-tysięcy wysp (tzw. szkiery), będących swoistymi enklawami tradycji, kultury i historii. Choć nazwa miasta w języku polskim nie niesie ze sobą specyficznego znaczenia, to niewątpliwie ten skrawek Europy powinien kojarzyć się z błękitem wody oblewającej urokliwe skrawki lądu, z czerwienią zabytkowych murów, pamiętających czasy średniowiecza, z przestrzenią naznaczoną tysiącem łódek i żaglówek i wreszcie z zapachem i kolorem wiosennych kwiatów, które rekompensują mieszkańcom tutejszą długą i mroźną zimę. Sztokholm jest dziś metropolią, która wraz z zespołem miejskim liczy 1,5 miliona mieszkańców. Jest miastem prężnie rozwijającym się w sensie gospodarczym, turystycznym i kulturalnym, nieustannie zachwyca przestrzenią, przyrodą oraz historią, która daje o sobie znać na każdym kroku. Sztokholm dysponuje dwoma międzynarodowymi lotniskami: Arlanda (40 km od miasta) oraz Bromma (8 km). Na mniejszym lotnisku Skavsta pod Nyköping (100 km od Sztokholmu) lądują głównie samoloty tanich linii lotniczych. Z lotniska do centrum miasta najlepiej dostać się komunikacją miejską. Kursy autobusów dopasowane są do rejsów samolotów, podróż trwa około 40 min. Z lotniska Skavsta można też dostać się autobusem (länsbuss) do stacji kolejowej w Nyköping.
Nyköping - Sztokholm - Wyspy Alandzkie – Nyköping

Wyspy Alandzkie

Wyspy Alandzkie nazywane są często Perłą Bałtyku (Östersjöns pärla). Piękne krajobrazy, czyste powietrze i woda, setki kilometrów krętego wybrzeża, nieskażona przyroda - to wymarzone miejsce dla żeglarzy, wędkarzy, rowerzystów i wszystkich spragnionych kontaktu z naturą. Wyspy są ciekawe - należą do Finlandii, ale mówi się na nich po szwedzku. Mają własny hymn, flagę i parlament, składający się z 30 posłów, ale w sprawach polityki zagranicznej w całości uzależnione są od rządu Finlandii. Na Wyspach Alandzkich łącznie żyje około 28 tysięcy ludzi. Cały archipelag jest strefą zdemiliaryzowaną, nie można tam organizować żadnych ćwiczeń wojskowych, a samoloty należące do armii mają zakaz przelotu. Stolicą i jedynym większym miastem jest Maarianhamina. Tu też najczęściej swoje pierwsze kroki kierują turyści. Najczęściej przyjeżdżają tu Szwedzi, Duńczycy, Niemcy i Norwegowie. Porą, kiedy wyspy odwiedzane są najchętniej jest lato. Turyści odpoczywają aktywnie: żeglując, wędkując, jeżdżąc na rowerach, maszerując techniką nordic walking. Można tu wynająć mały domek letnisowy i napawać się pięknym krajobrazem.

Jacht

Bavaria 46 Cruiser

Jacht żaglowy Bavaria 46 Cruiser

Jedna z najlepiej rozplanowanych jednostek czarterowych, stanowiąca świetny stosunek oferty do ceny. Duży silnik, ster strumieniowy, rolgrot i rolfok, ploter z kompletem map, UKF, AIS, itd. Pozwalają na bezpieczną żeglugę prowadzoną nawet przez jedną osobę.

Pod pokładem czekają na załogę cztery komfortowe dwuosobowe kabiny, z których dwie rufowe posiadają swoje toalety z prysznicami a dwie dziobowe – jedną toaletę i oddzielną kabinę prysznicową!!! Pełen komfort dla 8 osób, przy czym maksymalnie nasza Bavaria 46 - rocznik 2019 może zabrać na pokład nawet 10 osób.

Pomoc techniczna dla czarterujących - 7 dni w tygodniu w godz. 9.00 - 17.00

Miłośnicy dobrego jedzenia znajdą duży, dobrze rozplanowany i wyposażony kambuz. Jest tam oczywiście duża lodówka, dwukomorowy zlewozmywak z ciepłą wodą oraz kuchenka z piekarnikiem. Wyposażenie kambuzowe na naszych jachtach jest najwyższym standardem obejmującym nawet ostrzałki do noży, komplecie garnków, talerzy, czy dwóch czajnikach (jeden elektryczny) nie wspominając. Jednym słowem – z domu nie trzeba nic zabierać nawet na kilkutygodniowe wyprawy.

Jacht posiada pełne wyposażenie ratunkowe i sygnalizacyjne do żeglugi pełnomorskiej zgodnie z przepisami PZŻ/UM oraz kategorię żeglugową A.

MOŻLIWOŚĆ CZARTERU ZE ŚWINOUJŚCIA - ZAPYTAJ O DOSTĘPNOŚĆ 

Kontakt: +48 91 30 70 500, biuro@mila.szczecin.pl

Galeria z portów
Warto zabrać

Co zabrać na rejs:

Przede wszystkim torbę - która musi być miękka, tak żeby zmieściła się w schowku (szafce) na jachcie.

Ponadto przydadzą się:

  • Dokument tożsamości
  • Śpiwór (prześcieradła i poduszki są na jachcie)
  • Ubranie, które chroni od wiatru i nie przemaka
  • Komplet ciepłej odzieży - polecamy polary i windblocki
  • Kalosze lub buty na zmianę
  • Obuwie sportowe do poruszania się po jachcie
  • Obuwie na wycieczki lądowe
  • Bez względu na porę roku - rękawiczki, czapka i szalik
  • Okulary przeciwsłoneczne, czapka z daszkiem i krem do opalania
  • Przybory toaletowe,ręcznik, klapki pod prysznic
  • O telefonie i tak pamiętacie, ale o ładowarkach czasami zapominacie
  • Rękawiczki żeglarskie (przydatne, ale nie wymagane)
  • Gitara lub inne urządzenia grające i śpiewniki
  • Patent żeglarski, SRC lub książeczka żeglarska
  • Waluta lub karta płatnicza (wskazane drobne na prysznic i toalety)
  • Latarka, aparat fotograficzny
  • Mnóstwo dobrego humoru

Oczywiście powyższa lista jest jedynie propozycją pomocną w pakowaniu worka żeglarskiego. Każdy z Was ma swoje indywidualne zapatrywania i potrzeby. Zgodnie z nimi uzupełniajcie powyższy zapis. W razie wątpliwości dzwońcie do nas (91 30 70 500) lub piszcie .

Zapraszamy również do odziwedzenia naszego sklepu stacjonarnego lub internetowego > www.nautical24.pl

Ze swojej strony życzymy udanych rejsów...