
Rejsy po Bałtyku
Szczecin - Malmo - Klintholm - Szczecin




Rozpoczęcie rejsu Szczecin ul. Przestrzenna 3, godz. 14.00
Informacje dodatkowe:

Możliwość wypływania stażu niezbędnego przed przystąpieniem do egzaminu (sternik morski).
W ramach rejsu proponujemy uzyskanie międzynarodowego certyfikatu ISSA (opłata za egzamin i wydanie certyfikatu 400 zł)
Cena zawiera:

opiekę kapitana
wyżywienie
postoje w portach
miejsce na ubezpieczonym jachcie
szkolenie z obsługi wszelkich urządzeń i bezpieczeństwa na pokładzie
gaz w kambuzie
koce, poduszki i prześcieradła
Cena nie zawiera:

indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW
dojazdu
Rabaty:

5% stały klient
5% przy rezerwacji całego jachtu
5% wpłata jednorazowa całości kwoty na minimum 90 dni przed rozpoczęciem rejsu
Każdy uczestnik naszych kursów otrzymuje zniżkę na pełną ofertę Domu Żeglarskiego MILA.
Piotr Gama Gamalczyk

Kapitan jachtowy, radiooperator SRC, instruktor motorowodny, instruktor żeglarstwa.
Wychowanek szczecińskiego HOM-u , kiedy w 1986 roku ówczesny KWŻ wręczał mu patent żeglarza jachtowego powiedział mu ''pływaj Gama tylko ludzi nie zabijaj''. I wziął to sobie do serca, bo jego dewizą jest BEZPIECZEŃSTWO, BEZPIECZEŃSTWO PONAD WSZYSTKO, co nie znaczy, że pływanie z Gamą jest nudne.
Sztormy są fajne jak z mariny je się ogląda albo w telewizji. Uwielbia Bałtyk i Północne, z Kopenhaską Syrenką jest na Ty, a Fjordy z ręki mu jadły nie raz. Szanuje starą etykietę żeglarską. Ma zasadę, że na rejsie ani o religii ani o polityce się nie gada, no chyba że w tawernie, bo na drugi dzień i tak mało kto o tym będzie pamiętał.

Malmo
Miasto położone jest w południowo-zachodniej części Szwecji w historycznej prowincji Skania, nad cieśniną Öresund.
Na zwiedzanie Malmö nie potrzebujemy dużo czasu. W części centralnej tego miasta wszystkie atrakcje znajdują się na tyle blisko, że można poruszać się pieszo. Odwiedzenie atrakcji Malmö zajmie nam zaledwie kilka godzin. Zamek renesansowy Malmöhus jest najstarszą tego typu budowlą w kraju. Twierdzę zbudowano w XVI wieku – stanowiła wówczas siedzibę duńskich władców. Z czasem budynek rozbudowano i dodawano kolejne jego części. W pewnym momencie zamek funkcjonował jako więzienie. Od 1937 r. do chwili obecnej zamek pełni funkcję, muzeum historii regionu, historii miasta i historii naturalnej.
Turning Torso w Malmö to budynek mieszkalny zbudowany w 2005 roku przez architekta Santiago Calatravę. Budynek ma aż 54 piętra mieszkalne, z których każde ma ponad 400 metrów kwadratowych powierzchni. Turning Torso wyróżnia się unikatową architekturą – składa się z dziewięciobocznych brył, skręconych ku górze o 10 stopni każda, co znaczy, ze szczytowa bryła jest obrócona w stosunku do podstawy o 90 stopni. Warto odwiedzić Lilla Torg (Mały Rynek) - starówkę Malmo powstałą w szesnastym wieku. Jest to mały, wionący historią ryneczek w środku dużego nowoczesnego miasta. Znajduje się tutaj wiele knajp i kafejek, księgarni oraz sklepów z pamiątkami. Mieszkańcy podkreślają, że nic się na nim nie zmieniło od wieków i tam gdzie cztery wieki temu była piekarnia, dziś też będzie piekarnia.
Klintholm
Niewielka miejscowość rybacka na duńskiej wyspie Møn. Znajdują się tu między innymi: galeria sztuki, kilka restauracji, w których serwują przepyszną świeżą rybę oraz u nas niespotykane galerie domowe i wyprzedaże podwórkowe różnych rupieci. Jednak, to co warto zobaczyć i odwiedzić, to kredowe klify rozciągające się wzdłuż wschodniego wybrzeża. Spacerując plażą można podziwiać potęgę przyrody oraz dotrzeć do krętych schodów prowadzących na szczyt klifu i odwiedzić Muzeum historii naturalnej GeoCenter Møns Klint.
Jacht Bavaria 49

Bavaria 49 (s/y Kiliki) - największa, 15-metrowa jednostka Domu Żeglarskiego, jest jednostką kultową. 5 kabin, 3 toalety, obszerna mesa i kambuz oraz pełnowymiarowa nawigacyjna, co jest rzadkością na jednostkach czarterowych.
Świetna manewrowość zarówno na żaglach jak i na silniku o mocy 78 KM, wsparta mocnym sterem strumieniowym umożliwia manewrowanie jednostką w każdych warunkach. Warto przy tym wspomnieć, że prędkość przelotowa to 6-8 węzłów.
Co ważne - wyposażyliśmy naszą flagową jednostkę ponadstandardowo - telewizor w messie, ploter 12", dwukierunkowy AIS, radar, czy SART sprawiają, że nawet w sytuacji bez wyjścia - znajdziecie wyjście !!!!
Jednostkę czarterujemy z naszym skiperem - może on pełnić funkcję kapitana lub zastępcy kapitana.
Kontakt: +48 91 30 70 500, biuro@mila.szczecin.pl
Pomoc techniczna dla czarterujących - 7 dni w tygodniu w godz. 9.00 - 17.00
Co zabrać na rejs:
Przede wszystkim torba - musi być miękka, tak żeby zmieściła się wszędzie.
- Paszport lub dowód osobisty
- Dokumenty żeglarskie, patent
- Karta EKUZ
- Przyjmowane leki
- Okulary przeciwsłoneczne
- Czapkę z daszkiem, kapelusz lub jakieś inne nakrycie głowy chroniące przed słońcem
- Czapka zimowa i rękawiczki (rejsy morskie)
- Polar
- Sztormiak, ewentualnie dobra kurtka przeciwdeszczowa i spodnie przeciwdeszczowe
- Obuwie sportowe do poruszania się po jachcie
- Obuwie na wycieczki lądowe
- Kalosze
- Dres
- Bieliznę osobistą
- Bieliznę termiczną (rejsy morskie)
- Ręcznik i przybory toaletowe
- Klapki pod prysznic
- Śpiwór
- Latarkę, najlepiej czołówkę
- Aparat fotograficzny
- Telefon komórkowy z ładowarką samochodową na 12V
- Gitarę lub inny instrument muzyczny
- Indywidualne ubezpieczenie KL i NNW
- Pieniądze w lokalnej walucie na wydatki własne
Oczywiście powyższa lista jest jedynie propozycją pomocną w pakowaniu worka żeglarskiego. Każdy z Was ma swoje indywidualne zapatrywania i potrzeby. Zgodnie z nimi uzupełniajcie powyższy zapis. Ze swojej strony życzymy powodzenia.