
Rejs dla Ciebie
Szczecin - Kilonia - Cuxhaven - Amsterdam




Rozpoczęcie rejsu Szczecin, Wyspa Grodzka 1 o godz. 14.00
Wyokrętowanie Amsterdam do godz. 10.00
Informacje dodatkowe:

Możliwość wypływania stażu niezbędnego przed przystąpieniem do egzaminu na patent żeglarski (sternik morski).
W ramach rejsu proponujemy uzyskanie międzynarodowego certyfikatu ISSA (opłata za egzamin i wydanie certyfikatu 400 zł)
Cena zawiera:

opiekę kapitana
wyżywienie
postoje w portach
paliwo
miejsce w kabinie na ubezpieczonym jachcie
szkolenie z obsługi wszelkich urządzeń i bezpieczeństwa na pokładzie
gaz w kambuzie
poduszki i prześcieradła
Cena nie zawiera:

indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW
transportu
Rabat:

5% stały klient
5% przy rezerwacji całego jachtu
5% wpłata jednorazowa całości kwoty na minimum 90 dni przed rozpoczęciem rejsu
Każdy uczestnik naszych kursów otrzymuje zniżkę na pełną ofertę Domu Żeglarskiego MILA.
Konrad Wróblewski

Konrad, postać tak młoda jak barwna. Bezspornie jego żywiołem jest woda. Udowodnił tego przy "zaślubinach", już w wieku 4 lat, gdy nagle podlaskie trzęsienie ziemi zamiotło go do studni. Od wtedy świadom niebezpieczeństwa, rzadko się od niego oddala...Wykwalikwikowany żeglarz i instruktor, nurek i windsurfer, aspirujący o posadę rybaka. Jego ulubionym działem żeglarstwa jest meteorologia, przynajmniej tak mowa w ulubionych tawernach. Glowa w chmurach, pod którymi nierzadko zasypia, w śpiworze. Rejsy z nim to wiedza żeglarska w nieszablonowym wydaniu. Ceni bezpieczeństwo ponad wszystko inne, jednak dobra zabawa ma wysoka lokatę.

Kilonia (Kiel)
Kiel leży w północnej części Niemiec. Ta piękna stolica kraju związkowego Szlezwik-Holsztyn położona jest nad Zatoką Kilońską,która jest cześcią Morza Bałtyckiego. Spacerując wzdłuż brzegu morza, można poczuć morską bryzę lub zwiedzić jeden z największych portów położonych nad Bałtykiem. Odwiedzający Kiel cenią sobie to miasto właśnie za niczym niezakłócony ciągły dostęp do morza.
Turyści w Kiel uwielbiają nie tylko wdychać jod wylegując się na piasku w Kilonii, ale również zwiedzać znajdujące się w mieście muzea. Do najciekawszych należą Muzeum Żeglarstwa, Muzeum Maszyn i Kunsthalle, w której znajdują się zbiory między innymi tysiąca obrazów z sześciu wieków. Polonia Kiel zaprasza również na Kieler Woche, czyli światowy festiwal żeglarski, który co roku odbywa się w mieście, co podkreśla dużą rolę Kilonii jako północnego portu. To właśnie w czasie tego festiwalu do Kiel przyjeżdża największa liczba turystów, a Polacy w Kiel mogą poczuć klimat tego niezwykłego miasta.
Aby poznać historię miasta, warto również odwiedzić Stadtmuseum w Warleberger Hof, czyli muzeum zlokalizowane w najstarszym dworze szlacheckim. Budynek pochodzi z XVII wieku. To tam Polacy w Kiel mają okazję obejrzeć między innymi wystawy prezentujące historię i kulturę XIX i XX- wiecznej Kilonii. Polonia Kiel zaprasza do tego uroczego portowego miasta!
Cuxhaven
Cuxhaven – przez wielu uważane jest za awanport Hamburga. W sezonie letnim Cuxhaven odwiedza około 3 miliony turystów. Region - największe niemieckie kąpielisko nad Morzem Północnym, posiadające zwarty kompleks piaszczystych płycizn przybrzeżnych, tzw. wattów - wchodzi w skład Parku Narodowego „Dolnosaksońskie Morze Wattowe” („Niedersächsisches Wattenmeer”). Watty stanowią niepowtarzalny biotop. Region ten zalicza się do ostatnich naturalnych krajobrazów Europy.
To właśnie tu można też wejść do świata Neptuna i podczas neptunaliów przeżyć uroczysty rytuał inicjacji, zezwalający na wejście do królestwa wód! Jest to wspaniałe przeżycie dla wszystkich dzieci i dorosłych, a na zakończenie wręczane są dyplomy i „świadectwa chrztu”.
Amsterdam
Amsterdam to miasto pełne kontrastu i niecodzienności. Połączenie znanych na całym świecie zabytków takich jak muzeum Rijksmuseum czy Van Gogha z zaskakującą dzielnica otwartej prostytucji w oknach wystawowych - Red Light District czy Muzeum Haszyszu i Marihuany. Warto na zwiedzenie tego pięknego miasta poświęcić większą ilość czasu. Oczy turystów zachwyci z pewnością Plac Dam, Pałac Królewski, Begijnhof czy Magere Brug. Kilka słów warto poświęcić również Amsterdamskim Kanałom, jest ich ponad sześćset. Kiedyś były drogą komunikacji i transportu towarów w tym portowym, kupieckim mieście. Teraz niezwykle malownicze, oddają dawne życie miasta, przynoszą ulgę w gorące dni.
Cyclades 50.5

Jacht żaglowy o długości 15,68m - przestronny, wygodny i łatwy w obsłudze, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią utrudniać sobie życia. Na jachcie znajduje się ster strumieniowy, ploter z kompletem map, UKF, AIS, EPiRB, itd., czyli rzeczy niezbędne do prowadzenia bezpiecznej żeglugi. Jacht wyposażony jest również w dwa koła sterowe oraz "szprycbudę" chroniącą przed wiatrem oraz falami – przydatna sprawa podczas pływania przy silnym wietrze.
Pojemne wnętrze wyposażone w 5 podwójnych kabin oraz dodatkową kabinę skipperską, 3 toalety z prysznicem oraz ogrzewanie zapewniają niesamowity komfort podczas rejsów. W kambuzie można znaleźć dwie pojemne lodówki, kuchenkę z piekarnikiem oraz wygodną kanapę, na której można usiąść i zjeść posiłek, a znajdujące się na jachcie radio z odtwarzaczem jeszcze bardziej umili spędzony z nami czas.
Jacht posiada pełne wyposażenie ratunkowe i sygnalizacyjne do żeglugi pełnomorskiej zgodnie z przepisami PZŻ/UM oraz kategorię żeglugową A.
Co zabrać na rejs:
Przede wszystkim torbę - która musi być miękka, tak żeby zmieściła się w schowku (szafce) na jachcie.
Ponadto przydadzą się:
- Dokument tożsamości
- Śpiwór (prześcieradła i poduszki są na jachcie)
- Ubranie, które chroni od wiatru i nie przemaka
- Komplet ciepłej odzieży - polecamy polary i windblocki
- Kalosze lub buty na zmianę
- Obuwie sportowe do poruszania się po jachcie
- Obuwie na wycieczki lądowe
- Bez względu na porę roku - rękawiczki, czapka i szalik
- Okulary przeciwsłoneczne, czapka z daszkiem i krem do opalania
- Przybory toaletowe,ręcznik, klapki pod prysznic
- O telefonie i tak pamiętacie, ale o ładowarkach czasami zapominacie
- Rękawiczki żeglarskie (przydatne, ale nie wymagane)
- Gitara lub inne urządzenia grające i śpiewniki
- Patent żeglarski, SRC lub książeczka żeglarska
- Waluta lub karta płatnicza (wskazane drobne na prysznic i toalety)
- Latarka, aparat fotograficzny
- Mnóstwo dobrego humoru
Oczywiście powyższa lista jest jedynie propozycją pomocną w pakowaniu worka żeglarskiego. Każdy z Was ma swoje indywidualne zapatrywania i potrzeby. Zgodnie z nimi uzupełniajcie powyższy zapis. W razie wątpliwości dzwońcie do nas (91 30 70 500) lub piszcie .
Zapraszamy również do odziwedzenia naszego sklepu stacjonarnego lub internetowego > www.nautical24.pl
Ze swojej strony życzymy udanych rejsów...