Szczecin - Helsingor - Skagen - Kopenhaga - Szczecin

zakladka_bulaj_3_5

Rejsy po Bałtyku

SZCZECIN - HELSINGOR - SKAGEN - KOPENHAGA - SZCZECIN
zakladka_bulaj_3_5
Rejsy po Bałtyku SZCZECIN - HELSINGOR - SKAGEN - KOPENHAGA - SZCZECIN
Cena:
1 790,00 zł
Ilość miejsc do rezerwacji
Zostało jeszcze 8 miejsc
6dni_4_7
7 dni rejsu
niezapomniana-przygoda_4_6
Niezapomniana przygoda
rejsy-szkoleniowe_0_4_7
Staż morski
nowe-jednostki_4_7
Nowe jednostki
O rejsie

Rozpoczęcie rejsu Szczecin ul. Przestrzenna 3, godz. 14.00

Informacje dodatkowe:

info-dodatkowe_3_7

Możliwość wypływania stażu niebędnego przed przystąpieniem do egzaminu (sternik morski).
W ramach rejsu proponujemy uzyskanie międzynarodowego certyfikatu ISSA (opłata za egzamin i wydanie certyfikatu 400 zł)

Cena zawiera:

cena-zawiera_3_7

opiekę kapitana

wyżywienie

postoje w portach

paliwo

miejsce w kabinie na ubezpieczonym jachcie
szkolenie z obsługi wszelkich urządzeń i bezpieczeństwa na pokładzie   

gaz w kambuzie

koce, poduszki i prześcieradła

darmowy parking dla aut w porcie zaokrętowania

Cena nie zawiera kosztów:

cena-niezawiera_3_7

indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW
dojazdu

Rabaty:

rabat_3_7

5% stały klient
5% przy rezerwacji całego jachtu
5% wpłata całości kwoty czarteru na 3 miesiące przed jego rozpoczęciem
Każdy uczestnik naszych kursów otrzymuje zniżkę na pełną ofertę Domu Żeglarskiego MILA.

Kapitan

Piotr Gama Gamalczyk

Piotr Gamalczyk

Jachtowy sternik morski, radiooperator SRC, instruktor motorowodny, instruktor żeglarstwa.

Wychowanek szczecińskiego HOM-u , kiedy w 1986 roku ówczesny KWŻ wręczał mu patent żeglarza jachtowego powiedział mu ''pływaj Gama tylko ludzi nie zabijaj''. I wziął to sobie do serca, bo jego dewizą jest BEZPIECZEŃSTWO, BEZPIECZEŃSTWO PONAD WSZYSTKO, co nie znaczy, że pływanie z Gamą jest nudne.

Sztormy są fajne jak z mariny je się ogląda albo w telewizji. Uwielbia Bałtyk i Północne, z Kopenhaską Syrenką jest na Ty, a Fjordy z ręki mu jadły nie raz. Szanuje starą etykietę żeglarską. Ma zasadę, że na rejsie ani o religii ani o polityce się nie gada, no chyba że w tawernie, bo na drugi dzień i tak mało kto o tym będzie pamiętał.

Trasa
mapa_rejsy_2019_duza_1

Skagen

Skagen to piękny letni kurort zajmujący najbardziej na północ wysunięty skrawek Danii, zachwycający widokiem morza i białych piasków wydm. To właśnie w tym miejscu spotykają się wody cieśnin Skagerrak (kolor szary) i Kattegat (kolor zielony), oddzielające Morze Północne od Morza Bałtyckiego. Nacierające na sobie dwie masy wodny nie mieszają się ze sobą tworząc wyraźny kontrast. To piękne miejsce regularnie, co roku przyciąga rzesze turystów chcących spędzić tu, chociaż trochę czasu.

Warto zobaczyć:

 • Den Tilsandede Kirke - Kościół pod piaskiem. Wybudowany w 1375 roku kościół był największym kościołem w całym Vendsyssel. Od XVI w. budynek zaczął być zasypywany przez piaski wydm doprowadzając do jego zamknięcia. Dzisiaj po kościele została tylko wieża, z której rozciąga się piękny widok
 • Skagens Museum - Muzeum to zaprojektowane przez Ulrika Plesnera, otwarte zostało w 1928 roku. Zobaczyć tu możemy dzieła malarzy pracujących w okolicach Skagen w czasie od 1830 r. do 1930 r.
 • Naturhistorisk Museum - Muzeum Historii Naturalnej. Zapoznamy się tu z całą historią regionu począwszy od Epoki Lodowcowej do dnia dzisiejszego
 • Skagen Odde Naturcenter - Centrum oferujące zwiedzającym wiele różnego rodzaju atrakcji i ciekawostek. Budynek zaprojektował Jorn Utzon (zaprojektował budynek opery w Sydney)

Michael og Anna Anchers Hus - Muzeum Michaela i Anny Ancher. Dom ten zakupiony został przez znane małżeństwo malarzy w 1884 roku. Po śmierci córki Michaela i Anny - Helgi w 1964 roku, budynek został odrestaurowany i udostępniony zwiedzającym.

Kopenhaga

Kopenhaga ze swoimi brukowanymi uliczkami, pałacami, muzeami i wspaniałymi ogrodami jest jednym z najczęściej odwiedzanych portów Europy Północnej. Od czasów Wikingów urosła z małej wioski rybackiej do tętniącej życiem metropolii. Jest tutaj wiele rzeczy do zobaczenia i każdy znajdzie w duńskiej stolicy coś dla siebie. Nowoczesne budownictwo wspaniale współgra z obecnością królewskich rezydencji, jest słynne Nyhavn (Nowe Nabrzeże) ze stojącymi rzędem malowniczymi kolorowymi domkami i niezliczonymi kafejkami.
Główne zabytki i atrakcje: Amalienborg — oficjalna rezydencja duńskich monarchów i rodziny królewskiej; XVIII w. barokowo-eklektyczny; kościół Fryderyka (Frederiks Kirke ) w dzielnicy Frederiksstaden. Jego kopuła wzorowana na watykańskiej bazylice św. Piotra; zamek Rosenborg - dawna rezydencja podmiejska królów, obecnie muzeum; Mała Syrenka (Den Lille Havfrue) – posąg przedstawiający postać z baśni Hansa Christiana Andersena znajdujący się w kopenhaskim porcie, szybko stał się jednym z symboli duńskiej stolicy; ogrody Tivoli – położony w centrum park rozrywki; gmach nowej Opery Królewskiej na Holmen; rejs po kopenhaskich kanałach niezwykle interesujące, pozwalające spojrzeć na miasto z zupełnie innej perspektywy. Dla smakoszy piwa, obowiązkowym punktem programu jest browar Carlsberg położony w południowo zachodniej części miasta.

Jacht

Jacht Bavaria 49

dsc07431

Bavaria 49 (s/y Kiliki) - największa, 15-metrowa jednostka Domu Żeglarskiego, jest jednostką kultową. 5 kabin, 3 toalety, obszerna mesa i kambuz oraz pełnowymiarowa nawigacyjna, co jest rzadkością na jednostkach czarterowych.

Świetna manewrowość zarówno na żaglach jak i na silniku o mocy 78 KM, wsparta mocnym sterem strumieniowym umożliwia manewrowanie jednostką w każdych warunkach. Warto przy tym wspomnieć, że prędkość przelotowa to 6-8 węzłów. 

Co ważne - wyposażyliśmy naszą flagową jednostkę ponadstandardowo - telewizor w messie, ploter 12", dwukierunkowy AIS, radar, czy SART sprawiają, że nawet w sytuacji bez wyjścia - znajdziecie wyjście !!!! 

W okresie zimowym jednostka stacjonuje w Hiszpanii. Zapraszamy do kontaktu z biurem.

Galeria z portów
Warto zabrać

Co zabrać na rejs:

Przede wszystkim torba - musi być miękka, tak żeby zmieściła się wszędzie.

 • Paszport lub dowód osobisty
 • Dokumenty żeglarskie, patent
 • Karta EKUZ
 • Przyjmowane leki
 • Okulary przeciwsłoneczne
 • Czapkę z daszkiem, kapelusz lub jakieś inne nakrycie głowy chroniące przed słońcem
 • Polar 
 • Sztormiak, ewentualnie dobra kurtka przeciwdeszczowa i spodnie przeciwdeszczowe (zalecane w rejsach po Kanarach)
 • Kalosze (nie dotyczy Kanarów)
 • Buty trekingowe - (zalecane w rejsach po Norwegii i Kanarach)
 • Czapkę zimową i rękawiczki (nie dotyczy Kanarów)
 • Dres
 • Bielizna termiczna (nie dotyczy Kanarów)
 • Bieliznę osobistą
 • Ręcznik i przybory toaletowe
 • Klapki pod prysznic
 • Spiwór (nie dotyczy Kanarów)
 • Latarka, najlepiej czołówka
 • Aparat fotograficzny
 • Telefon komórkowy z ładowarką samochodową na 12V
 • Gitara lub inny instrument muzyczny
 • Indywidualne ubezpieczenie KL i NNW
 • Pieniądze w lokalnej walucie na wydatki własne

Oczywiście powyższa lista jest jedynie propozycją pomocną w pakowaniu worka żeglarskiego. Każdy z Was ma swoje indywidualne zapatrywania i potrzeby. Zgodnie z nimi uzupełniajcie powyższy zapis. Ze swojej strony życzymy powodzenia.

Do pobrania