Stavanger - Lysebotn - Bergen – Sognefjorden – Hjørundfjorden - Ålesund

rejsy-po-pn_12

Rejsy Norwegia - DUŻO PŁYWANIA

Stavanger - Lysebotn - Bergen – Sognefjorden – Hjørundfjorden - Ålesund
rejsy-po-pn_12
Rejsy Norwegia - DUŻO PŁYWANIA Stavanger - Lysebotn - Bergen – Sognefjorden – Hjørundfjorden - Ålesund
Cena:
3 878,00 zł
Ilość miejsc do rezerwacji
Zostało jeszcze 6 miejsc
6dni_10_35
10 dni rejsu
niezapomniana-przygoda_10_34
Niezapomniana przygoda
rejsy-szkoleniowe_0_10_34
Staż morski
nowe-jednostki_10_34
Nowe jednostki
O rejsie

Rozpoczęcie rejsu Stavanger od godz. 14.00

Zakończenie rejsu Alesund do godz. 10.00

Sprawdź i zarezerwuj najlepsze połączenie lotnicze

Aby sprawdzić pozostałe lotniska, po otwarciu okna zmień punkt startowy na "Polska" lub własne lotnisko

Jeżeli potrzebujesz biletu powrotnego zmień datę i miejsce wylotu

 

Informacje dodatkowe:

info-dodatkowe_10_34

Możliwość wypływania stażu niezbędnego przed przystąpieniem do egzaminu (sternik morski).
W ramach rejsu proponujemy uzyskanie międzynarodowego certyfikatu ISSA (opłata za egzamin i wydanie certyfikatu 400 zł)

Cena zawiera:

cena-zawiera_10_34

opiekę kapitana

wyżywienie

postoje w portach

paliwo

miejsce w kabinie na ubezpieczonym jachcie
szkolenie z obsługi wszelkich urządzeń i bezpieczeństwa na pokładzie   

gaz w kambuzie

koce, poduszki i prześcieradła

Cena nie zawiera kosztów:

cena-niezawiera_10_34

indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW
dojazdu

dieta bezmięsna - dopłata 150 zł/os. (wymagany kontakt z biurem po złożeniu zamówienia)

Rabaty:

rabat_11_36

5% stały klient
5% przy rezerwacji całego jachtu
5% wpłata jednorazowa całości kwoty na minimum 90 dni przed rozpoczęciem rejsu
Każdy uczestnik naszych kursów otrzymuje zniżkę na pełną ofertę Domu Żeglarskiego MILA.

Kapitan

Tomasz "Włodek" Włodarski

121_1

Doświadczony skippper w stopniu Kapitana Jachtowego oraz szkoleniowiec, posiadający praktykę morska na różnych typach jachtów oraz akwenach (Morze Bałtyckie, Morze Północne, Morze Adriatyckie, Morze Sródziemne, Morze Karaibskie, Ocean Atlantycki). Cechuje się wysoką kulturą osobistą, pogodnym usposobieniem oraz  szerokim zakresem zainteresowań (narciarstwo, tenis ziemny) oraz umiejętnościami wokalno-muzycznymi. Biegle posługuje się językiem angielskim, komunikacja w jezyku niemieckim czy rosyjskim również nie stanowi dla niego problemu.

Trasa
stavanger_-_lysebotn_-_bergen_-_sognefjorden_-_hjorundfjorden_-_alesund_duza

Stavanger

Miasto portowe na południowo-zachodnim wybrzeżu Norwegii nad Oceanem Atlantyckim. Stolica norweskiego przemysłu naftowego. Mają tu swoje biura najważniejsze światowe koncerny naftowe. Do najcenniejszych zabytków należą: katedra romańska z przełomu XII i XII w., dwór Ledal z XVIII w. oraz pałac Biskupi, zawierający bogate zbiory archeologiczne. Warto też zobaczyć Muzeum Konserw (Norsk Hermetikkmuseum) znajdujące się w najstarszej części miasta tzw. Gamle Stavanger. Spacer po starym Stavanger jest przyjemnością dla osób lubiących miasteczka, architekturę drewnianą i portowy charakter.

Lysebotn

Lysebotn - to mała wioska w gminie Forsand położona na końcu Lysefjordu. Około 100.000 turystów każdego roku odwiedza tą malowniczą miejscowość i pobliski Kjerag . We wsi znajduje się mała kaplica mogąca pomieścić 150 osób. Życie mieszkańców Lysebont uzależnione jest od warunków panujących w pobliskich górach. Latem jest to doskonałe miejsce do rozpoczęcia wycieczek górskich, wiejski charakter tej miejscowości i obecne tu punkty noclegowe są doskonałą odskocznią od wielkomiejskiego życia. Budowa 2 elektrowni w Lysebont znacznie przyczyniła się do rozwoju turystyki w tym regionie. Zbudowano 30 kilometrową serpentynę z Sidral – otwartą w sezonie letnim z prawie 30 zakrętami i tunelem. Podróż z Lysebotn do Sirdal to wspaniałe doświadczenie. Istnieje kilka miejsc, gdzie można zatrzymać się, odpocząć i podziwiać wspaniały widok. W pobliżu szczytu jest gniazdo orła (Øygardstøl) - miejsce odpoczynku, gdzie można zakupić prowiant, a także zaparkować samochód, przed pieszą wycieczką (5-6 godziny) do Kjerag.

Bergen

Nazywane jest bramą do fiordów i znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Z pewnością zachwycą nas malownicze zbocza z kolorowymi domkami. Miasto jest dość rozległe, lecz jego największe atrakcje znajdują się w ścisłym centrum. Bryggen to zespół drewnianej zabudowy  z XVIII w. (dwupiętrowe domy zwrócone wąskimi fasadami ku wodzie). Oprócz wielu kościołów warto zwiedzić: ratusz (XVI w.), szpital trędowatych Św. Krzyża (XVI, XVIII w.), bramę miejską (XVII w.), zamek Bergenhus (XIII w.) ze słynną salą Haakona IV, wieżę Rosenkrantza (XVI w.), pałac Damsgaard (XVIII w.), rezydencję królewską Gamlehaugen i inne obiekty jak choćby: Muzeum Hanzeatyckie, Morskie, Targ Rybny pod gołym niebem (słynny Fisketorget), gdzie można zawsze kupić świeże ryby z okolicznych połowów, zjeść rybne przetwory i kanapki z krewetkami czy też łososiem. Ważną atrakcją miasta jest również kolej linowo-terenowa – Fløibanen, łącząca miasto ze szczytem góry Fløyen.

Sognefjorden

Drugi pod względem długości fiord na świecie, najdłuższy w Norwegii i Europie. Znajduje się w jednym z najpiękniejszych norweskich regionów, czyli Vestlandet. Wokół fiordu znajduje się olbrzymia ilość niesamowitych tras trekkingowych, punktów widokowych i atrakcji turystycznych. Fiord zaczyna się około 72 km na północ od Bergen i ciągnie się 203 km w głąb lądu, aż do wsi Skjolden. Szerokość fiordu waha się od 1,5 do 6 km. Najgłębszy punkt fiordu znajduje się 1308 metrów poniżej poziomu morza. Fiord posiada liczne odgałęzienia. Sognefjiord to wyjątkowe zjawisko w przyrodzie, miejsce malowniczych krajobrazów i prawdziwy symbol w nietypowych, a jednocześnie zniewalających widoków naturalnych w Norwegii.

Hjørundfjorden

Hjørundfjorden jest fiordem sąsiadującym z bardziej znanym Geirangerfjorden, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jego wewnętrzna część otoczona jest stromymi górami (Alpy Sunnmøre), dolinami, wodospadami, lodowcami i małymi malowniczymi wioskami. Niektóre z tych wiosek pozostają nienaruszone i zachowały swoją autentyczność, ponieważ łódź była od wieków jedynym środkiem transportu dla mieszkających tu ludzi. Wielu turystów uważa, że jest to jeden z najpiękniejszych fiordów na świecie, gdzie można z bliska obcować z dziką, nietkniętą ręką człowieka przyrodą. Jedną z idyllicznych wiosek położonych nad fiordem jest Trandal, maleńka bezdrożna wioska licząca mniej niż 10 mieszkańców. Tutaj odwiedzić można Christian Gard Bygdetun, starą osadę rolniczą, która oferuje pub, restaurację i salę koncertową położoną na zboczu góry. Widok na Alpy Sunnmøre i Hjørundfjord pozostawi Cię bez słowa.

Ålesund

Zdecydowanie mniej turystyczne niż Bergen Alesund zachwyca nie tylko malowniczym położeniem pośród Alp Sunnmøre, ale również niezwykle spójną, secesyjną architekturą. Ta wyjątkowa jak na norweskie miasta zabudowa powstała w wyniku pożaru, który w 1904 r. strawił doszczętnie drewnianą osadę handlową. Ogień zniszczył 850 domów i pozostawił 10 tysięcy mieszkańców bez dachu nad głową. Dzięki wsparciu płynącemu min. od niemieckiego cesarza Wilhelma II-go miasto udało się dość szybko odbudować. Na ulicach stanęły dopieszczone w każdym szczególe ceglane budynki w stylu art nouveau, dzięki którym Alesund zaliczane jest dziś do prawdziwych secesyjnych perełek. Centrum Ålesund można z łatwością przejść piechotą. Pozostając tu dłużej warto wynająć samochód i zwiedzić również okoliczne wyspy.

Muzea Sunnmøre i Jugendstilsenteret

Zwiedzanie Ålesund warto zacząć od wizyty w skansenie i muzeum Sunnmøre. Spacerując pośród drewnianych chat i łodzi Wikingów z łatwością można sobie wyobrazić jak wyglądało życie w mieście przed wielkim pożarem. Dalej warto skierować kroki do mieszczącego się w budynku byłej apteki muzeum Jugendstilsenteret. Można tu podziwiać oryginalne secesyjne wnętrza i poznać historię miasta z czasów jego odbudowy.

Wzgórze Aksla

Na liczące 189 m wzgórze Aksla można wjechać samochodem, kolejką Bytoget lub wejść po 418 antypoślizgowych, schodkach. Warto zdecydować się na wspinaczkę, bo po drodze znajduje się kilka mniej obleganych platform widokowych, z których rozciąga się piękna panorama miasta. Najbardziej spektakularny widok na Ålesund, pobliskie wyspy i szczyty górskie rozpościera się jednak z punktu widokowego Fjellstua znajdującego się na samym szczycie wzniesienia.

Oceanarium Atlanterhavsparken

Atlanterhavsparken to jedno z największych i najbardziej atrakcyjnych oceanariów w Europie. Znajduje się tutaj kilkanaście dużych akwariów, z których największe ma 36 metrów długości, 17 metrów szerokości i mieści 4 miliony litrów niefiltrowanej wody morskiej. W trakcie wizyty można podziwiać nurków karmiących olbrzymie płaszczki i zębacze, podglądać pingwiny i wydry, przyjrzeć się z bliska niezliczonej ilości egzotycznych stworzeń morskich, a także przespacerować się rozległymi platformami widokowymi wychodzącymi wprost na wody oceanu.

Jacht

Cyclades 50.5

gre4ghgfsrgerdhsdw3ef

Jacht żaglowy o długości 15,68m - przestronny, wygodny i łatwy w obsłudze, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią utrudniać sobie życia. Na jachcie znajduje się ster strumieniowy, ploter z kompletem map, UKF, AIS, EPiRB, itd., czyli rzeczy niezbędne do prowadzenia bezpiecznej żeglugi. Jacht wyposażony jest również w dwa koła sterowe oraz "szprycbudę" chroniącą przed wiatrem oraz falami – przydatna sprawa podczas pływania przy silnym wietrze.

Pojemne wnętrze wyposażone w 5 podwójnych kabin oraz dodatkową kabinę skipperską, 3 toalety z prysznicem oraz ogrzewanie zapewniają niesamowity komfort podczas rejsów. W kambuzie można znaleźć dwie pojemne lodówki, kuchenkę z piekarnikiem oraz wygodną kanapę, na której można usiąść i zjeść posiłek, a znajdujące się na jachcie radio z odtwarzaczem jeszcze bardziej umili spędzony z nami czas.

Jacht posiada pełne wyposażenie ratunkowe i sygnalizacyjne do żeglugi pełnomorskiej zgodnie z przepisami PZŻ/UM oraz kategorię żeglugową A.

Galeria z portów
Warto zabrać

Co zabrać na rejs:

Przede wszystkim torbę - która musi być miękka, tak żeby zmieściła się w schowku (szafce) na jachcie.

Ponadto przydadzą się:

  • Dokument tożsamości
  • Śpiwór (prześcieradła i poduszki są na jachcie)
  • Ubranie, które chroni od wiatru i nie przemaka
  • Komplet ciepłej odzieży - polecamy polary i windblocki
  • Kalosze lub buty na zmianę
  • Obuwie sportowe do poruszania się po jachcie
  • Obuwie na wycieczki lądowe
  • Bez względu na porę roku - rękawiczki, czapka i szalik
  • Okulary przeciwsłoneczne, czapka z daszkiem i krem do opalania
  • Przybory toaletowe,ręcznik, klapki pod prysznic
  • O telefonie i tak pamiętacie, ale o ładowarkach czasami zapominacie
  • Rękawiczki żeglarskie (przydatne, ale nie wymagane)
  • Gitara lub inne urządzenia grające i śpiewniki
  • Patent żeglarski, SRC lub książeczka żeglarska
  • Waluta lub karta płatnicza (wskazane drobne na prysznic i toalety)
  • Latarka, aparat fotograficzny
  • Mnóstwo dobrego humoru

Oczywiście powyższa lista jest jedynie propozycją pomocną w pakowaniu worka żeglarskiego. Każdy z Was ma swoje indywidualne zapatrywania i potrzeby. Zgodnie z nimi uzupełniajcie powyższy zapis. W razie wątpliwości dzwońcie do nas (91 30 70 500) lub piszcie .

Zapraszamy również do odziwedzenia naszego sklepu stacjonarnego lub internetowego > www.nautical24.pl

Ze swojej strony życzymy udanych rejsów...