Aktualności

29_0

Kurs motorowodny

04.05.2021

Czy masz już uprawnienia Sternika Motorowodnego?

Chciałbyś samodzielnie prowadzić motorówkę po jeziorze w słoneczny dzień?

Aby być kapitanem motorówki z silnikiem powyżej 10 kW (czyli 4 KM – koni mechanicznych) trzeba mieć uprawnienia sternika motorowodnego. Większość motorówek ma silniki powyżej 30 KM i żeby je prowadzić trzeba zdać egzamin na patent (takie prawo jazdy dla łodzi).

Kursy przygotowujące do egzaminu obejmują część teoretyczną i praktyczną. Na wykładach prowadzone są zajęcia z przepisów, prawa drogi, znaków na wodzie, ratownictwa i innych zagadnień ważnych w trakcie żeglugi. Na zajęciach praktycznych oprócz podstawowych czynności związanych z uruchomieniem silnika i prowadzeniem łodzi, każdy kursant trenuje dodatkowo inne manewry np. podejście do nabrzeża, podejścia do człowieka w wodzie (oczywiście za człowieka w wodzie robi rekwizyt np. koło ratunkowe).

Zapisz się na kurs który trwa 4 dni i weź udział w zajęciach. Teoria odbywa się w czwartek i piątek od godziny 17.00. W sobotę są zajęcia praktyczne na wodzie od godz. 10.00, a w niedzielę egzamin państwowy. Więc informacji na stronie: https://www.mila.szczecin.pl/szkolenia/motorowodne/kurs-motorowodny?data=10-06-2021