Teneryfa - Madera - Lagos - Lizbona (14 dni)

zakladka_bulaj_10_0

Rejsy Atlantyk

Teneryfa - Madera - Lagos - Lizbona
zakladka_bulaj_10_0
Rejsy Atlantyk Teneryfa - Madera - Lagos - Lizbona
Cena:
4 679,00 zł
Ilość miejsc do rezerwacji
Zostało jeszcze 8 miejsc
6dni_2_3_0
14 dni rejsu
niezapomniana-przygoda_2_3_0
Niezapomniana przygoda
rejsy-szkoleniowe_0_2_3_0
Staż morski
bavaria_2
Jacht Sun Magic 44
O rejsie

Rozpoczęcie rejsu port San Miguel​, od godz. 14.00 

Tanie połączenia lotnicze (na lotnisko południowe na Teneryfie) między innymi z Berlina i Warszawy, 

Wyokrętowanie Lizbona, do godz. 10.00

Informacje dodatkowe:

info-dodatkowe_19_0

Możliwość wypływania stażu niezbędnego przed przystąpieniem do egzaminu na patent żeglarski (sternik morski).
W ramach rejsu proponujemy uzyskanie międzynarodowego certyfikatu ISSA (opłata za egzamin i wydanie certyfikatu 400 zł)

Cena zawiera:

cena-zawiera_19_0

opiekę kapitana

wyżywienie

postoje w portach

paliwo

miejsce w kabinie na ubezpieczonym jachcie
szkolenie z obsługi wszelkich urządzeń i bezpieczeństwa na pokładzie   

gaz w kambuzie

poduszki i prześcieradła

Cena nie zawiera:

cena-niezawiera_19_0

indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW
transportu

Rabat:

rabat_21_0

5% stały klient
5% przy rezerwacji całego jachtu
5% wpłata jednorazowa całości kwoty na minimum 90 dni przed rozpoczęciem rejsu
Każdy uczestnik naszych kursów otrzymuje zniżkę na pełną ofertę Domu Żeglarskiego MILA.

Kapitan

Piotr Gama Gamalczyk

piotr-gamalczyk_0

Kapitan jachtowy, radiooperator SRC, instruktor motorowodny, instruktor żeglarstwa.

Wychowanek szczecińskiego HOM-u , kiedy w 1986 roku ówczesny KWŻ wręczał mu patent żeglarza jachtowego powiedział mu ''pływaj Gama tylko ludzi nie zabijaj''. I wziął to sobie do serca, bo jego dewizą jest BEZPIECZEŃSTWO, BEZPIECZEŃSTWO PONAD WSZYSTKO, co nie znaczy, że pływanie z Gamą jest nudne.

Sztormy są fajne jak z mariny je się ogląda albo w telewizji. Uwielbia Bałtyk i Północne, z Kopenhaską Syrenką jest na Ty, a Fjordy z ręki mu jadły nie raz. Szanuje starą etykietę żeglarską. Ma zasadę, że na rejsie ani o religii ani o polityce się nie gada, no chyba że w tawernie, bo na drugi dzień i tak mało kto o tym będzie pamiętał.

Trasa
teneryfa_-_lizbona_duza

Lizbona

Stolica i największe miasto Portugalii. W mieście znajdują się dwa obiekty z listy światowego dziedzictwa UNESCO: Klasztor Hieronimitów oraz Torre de Belém, a na przedmieściach znajduje się trzeci – Kulturowy Krajobraz Sintry. Lizbona oferuje wiele atrakcji turystycznych: zabytkowe kościoły, place, pomniki, rzeźby i parki. Nad rzeką Tag góruje  na przeszło 80 metrowym cokole monumentalny 28 metrowy pomnik Chrystusa Króla. Jego powstanie zostało zainspirowane znajdującym się w brazylijskim Rio de Janeiro sławnym posągiem Chrystusa Zbawiciela. W ramach urozmaicenia wycieczki można przejechać się zabytkowym tramwajem, a wieczór zakończyć w jednej z wielu tutejszych restauracji.

 

Lagos

Portugalskie miasto tętniące życiem, pełne klubów nocnych, turystycznych atrakcji i przepięknych skalistych plaż. To właśnie stąd Henryk Żeglarz rozpoczął swoją wielką wyprawę i to stąd wypłynął Vasco de Gama odkrywając Brazylię. Wiele rzeźb ustawionych w mieście pamięta historię morskich przygód. Na cześć Henryka Żeglarza w centrum miasta do teraz stoi posąg z czystego brązu. Jedną z ciekawszych atrakcji historycznych miasta są dobrze zachowane starożytne mury miejskie, które utrzymały się mimo zniszczeń spowodowanych przez trzęsienie ziemi w 1755 r. Wśród zachowanych po trzęsieniu ziemi zabytków pozostał Kościół Igreja de Santo António znany z potocznej nazwy złotego kościoła ze względu na imponującą barokową salę wyłożoną od sufitu aż po podłogę złotymi ozdobami. W miejscowym muzeum znajdują się również przedmioty artystyczne z żelaza i brązu oraz wiele dzieł sztuki sakralnej. Lagos otrzymało też tytuł Centrum Kultury, ponieważ w mieście odbywa się mnóstwo wystaw i imprez przez cały rok.

 

Madera

Portugalska wyspa wulkaniczna nazywana „Wyspą wiecznej wiosny”. Temperatury powietrza nie spadają tu nigdy poniżej 15 stopni C. Ma to wpływ na egzotyczną roślinność, różnorodność kwiatów i cudownie dojrzewające owoce. Madera jest szczytem wulkanu. Pasmo górskie biegnie przez środek wyspy, sięgając 1862 metrów. Wysokich szczytów jest sporo: Torres (1851 m), Arieiro (1818 m), Cidrão (1802 m), Cedro (1759 m), Casado (1725 m), Grande (1657 m), Ferreiro (1582 m). Dlatego występują tu przepiękne krajobrazy. Wyspę można zwiedzać wypożyczając bez problemu samochód. Stolicą wyspy jest Funchal, miasto z targiem, katedrą, ogrodem botanicznym z ptaszarniami, eleganckim parkiem Quinta do Palheiro Ferreiro (Blandy’s Garden). Na wzgórze Monte, wyżej położone przedmieście Funchal można dotrzeć kolejką linową, a zjechać wyplatanymi saniami. Znajduje się tam tropikalny ogród Jardim Tropical Palacez oraz kościół Nossa Senhora z XVIII wieku z grobowcem Karola I Habsburga. Będąc na Maderze warto odwiedzić małe, rodzinne restauracje w których serwowane dania wykonane są z lokalnych produktów.

 

Teneryfa

Największa wyspa w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Stolicą jej jest miasto Santa Cruz. Teneryfa jest często nazywana kontynentem w miniaturze ze względu na kilka typów krajobrazu i kilka stref klimatycznych na niej występujących. Na Teneryfie znajdują się dwa obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO: wulkan Teide, który jest parkiem narodowym, oraz zabytkowe miasto La Laguna. Warto odwiedzić miasto Garachico, które oferuje naturalne baseny powstałe po wybuchu wulkanu. Zastygająca lawa utworzyła ciekawe formacje, które następnie zalała woda przypływów. Obok basenów znajduje się zamek Castillo de San Miguel. Dach fortecy to doskonały punkt widokowy na okolicę. Płynąc z Teneryfy na La Palmę można podziwiać wielkie klify Los Gigantes. Guanchowie klify te nazywali murami piekieł.

Jacht

Sun Magic 44

1_4

Jeanneau Sun Magic 44 to najdoskonalsze połączenie stylu tradycyjnego i nowoczesnego. Jego wnętrze jest urzeczywistnieniem idealnego połączenia luksusowych materiałów ze współczesnym wzornictwem. Na długości 13,3m i szerokości 4,22m znajdują się 4 kabiny sypialne wyposażone w koje podwójne i piętrowe. Toaleta z prysznicem oraz przestronny salon z kambuzem. Powierzchnia ożaglowania wynosi 72m2.

Galeria z portów
Warto zabrać

Co zabrać na rejs:

Przede wszystkim torbę - która musi być miękka, tak żeby zmieściła się w schowku (szafce) na jachcie.

Ponadto przydadzą się:

 • Dokument tożsamości
 • Śpiwór (prześcieradła i poduszki są na jachcie)
 • Ubranie, które chroni od wiatru i nie przemaka
 • Komplet ciepłej odzieży - polecamy polary i windblocki
 • Kalosze lub buty na zmianę
 • Obuwie sportowe do poruszania się po jachcie
 • Obuwie na wycieczki lądowe
 • Bez względu na porę roku - rękawiczki, czapka i szalik
 • Okulary przeciwsłoneczne, czapka z daszkiem i krem do opalania
 • Przybory toaletowe,ręcznik, klapki pod prysznic
 • O telefonie i tak pamiętacie, ale o ładowarkach czasami zapominacie
 • Rękawiczki żeglarskie (przydatne, ale nie wymagane)
 • Gitara lub inne urządzenia grające i śpiewniki
 • Patent żeglarski, SRC lub książeczka żeglarska
 • Waluta lub karta płatnicza (wskazane drobne na prysznic i toalety)
 • Latarka, aparat fotograficzny
 • Mnóstwo dobrego humoru

Oczywiście powyższa lista jest jedynie propozycją pomocną w pakowaniu worka żeglarskiego. Każdy z Was ma swoje indywidualne zapatrywania i potrzeby. Zgodnie z nimi uzupełniajcie powyższy zapis. W razie wątpliwości dzwońcie do nas (91 30 70 500) lub piszcie 

Ze swojej strony życzymy udanych rejsów...