Rejs szkoleniowy Cartagena - Baleary - Santa Pola

fale

Rejs dla Ciebie

REJS SZKOLENIOWY CARTAGENA - BALEARY - SANTA POLA
fale
Rejs dla Ciebie REJS SZKOLENIOWY CARTAGENA - BALEARY - SANTA POLA
Rejs niedostępny
woda
Rejs po Balearach
żarówka
Skuteczna formuła
kalendarz
7 dni rejsu
motorówka
Nowe jednostki
O rejsie

Rozpoczęcie rejsu Cartagena od godz. 14.00 - wyokrętowanie w Santa Pola.

 

Kursy odbywają się w formie 7-dniowych rejsów szkoleniowych zakończonych egzaminem na patent Jachtowego Sternika Morskiego lub certyfiakt ISSA (dla chętnych). Pływamy na jednostkach czarterowych - nowych i dobrze wyposażonych!!!
Przed rozpoczęciem kursu uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe, przy pomocy których mogą przygotować się do szkolenia w pełnym zakresie teorii. Takie rozwiązanie pozwala na pełne wykorzystanie czasu szkolenia, na manewry pod żaglami i na silniku.
Każdy uczestnik, po zakończeniu szkolenia, otrzyma opinie z rejsu , niezbędną aby uzyskać stopień Jachtowego Sternika Morskiego.

Informacje dodatkowe:

plus

Możliwość wypływania stażu - ok. 70h 

Możliwość zakończenia rejsu egzaminem na patent Jachtowego Sternika Morskiego (350 zł, 50% zniżka dla uczniów i studentów do 26 roku życia)
W ramach rejsu proponujemy uzyskanie międzynarodowego certyfikatu ISSA (opłata za egzamin i wydanie certyfikatu 400 zł)

Cena zawiera:

monety plus

opiekę kapitana

wyżywienie

postoje w portach

paliwo

miejsce w kabinie na ubezpieczonym jachcie
szkolenie z obsługi wszelkich urządzeń i bezpieczeństwa na pokładzie   

gaz w kambuzie

poduszki i prześcieradła

materiały szkoleniowe

Cena nie zawiera:

monety minus

indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW
transportu 

egzaminu JSM

egzaminu ISSA

Rabat:

rabat

5% stały klient
5% przy rezerwacji całego jachtu
5% wpłata całości kwoty czarteru na 3 miesiące przed jego rozpoczęciem
Każdy uczestnik naszych kursów otrzymuje zniżkę na pełną ofertę Domu Żeglarskiego MILA

Instruktor

Marcin Wilk

received_263464974521651

Żeglarską przygodę zaczął, jako nastolatek, na pokładzie starej wanny. Na prowizorycznym maszcie rozpiął prześcieradło i popłynął na drugi brzeg lokalnego stawu. 

Na prawdziwym jachcie pożeglował dzięki gitarze. Żeglarzom ze Świdwina brakowało kogos z gitarą, i takim sposobem Marcin dostał propozycję pierwszego rejsu po jeziorze Drawskim.

Po maturze przyjechał do Szczecina i zatrudnił się w szpitalu, jednak nadal ciągnęło go w stronę wody. Związał się z Harcerskim Ośrodkiem Morskim w Szczecinie – Dąbiu i tam zrobił pierwsze patenty. Tam też natknął się na człowieka, który w swej złośliwości próbował udowodnić Marcinowi, że nie nadaje się na żeglarza. Efektem tego zdarzenia był ośli upór w dążeniu do patentu kapitańskiego, kilkanaście tysięcy mil morskich wypływanych w rejsach po morzach od Śródziemnego, poprzez Bałtyk, Morze Północne, Morze Irlandzkie, aż po skraj Północnego Atlantyku. Aż  zdobył upragnione kapitańskie szlify i od tamtej pory szuka nowych wyzwań. Po kilku latach odbijania się od przesiąkniętych snobizmem ścian żeglarskiego światka Irlandii, założył klub POLSCY ZEGLARZE W IRLANDII  i ciągle współpracuje z Domem Żeglarskim „Mila”. W lipcu 2016 roku zrealizował swoje marzenie o rejsie dookoła Irlandii, ale apetyt zdaje się rosnąć w miarę jedzenia. Nabrał ochoty na zimny deser w postaci lodów północy bądź południa.

Trasa
mapa_rejsy_baleary

MAJORKA:

Jedna z największych i najbardziej znanych wysp na morzu Śródziemnym. Jej powierzchnię zajmują urocze, dziewicze plaże przeplatające się z przezroczystą turkusową wodą morską. Gorący klimat, przyjemnie chłodząca bryza i różnorodne zatoki tworzą niesamowicie relaksującą, pełną spokoju atmosferę.

IBIZA:

Wyspa pełna spokojnych mieścin usytuowanych na sosnowych wzgórzach. Warte zobaczenia na pewno jest  jaskinia Ses Fonatelles. Wcale nie jest łatwo tam trafić. A to z powodu braku dobrego oznakowania, a także dość trudnej i krętej drogi prowadzącej do niej.

Mówi się o niej, że to Altamira Pitiuzy. Znajdują się tu, ukryte w szczelinach skalnych, niewielkie rysunki prehistoryczne. Dodatkowo wieczorem można usiąść w Cafe del Mar i podziwiać wyjątkowy zachód słońca. Amatorom aktywnego spędzania czasu spodoba się rezerwat Ses Salines. Park oferuje wiele szlaków pieszych, możliwość spacerów i wypraw trekkingowych. Na jego obszarze możemy zwiedzić wieże obronne, które zbudowano, aby strzec nabrzeża przed piratami.

Jacht

Jacht Bavaria 49

dsc07431

Bavaria 49 (s/y Kiliki) - największa, 15-metrowa jednostka Domu Żeglarskiego, jest jednostką kultową. 5 kabin, 3 toalety, obszerna mesa i kambuz oraz pełnowymiarowa nawigacyjna, co jest rzadkością na jednostkach czarterowych.

Świetna manewrowość zarówno na żaglach jak i na silniku o mocy 78 KM, wsparta mocnym sterem strumieniowym umożliwia manewrowanie jednostką w każdych warunkach. Warto przy tym wspomnieć, że prędkość przelotowa to 6-8 węzłów. 

Co ważne - wyposażyliśmy naszą flagową jednostkę ponadstandardowo - telewizor w messie, ploter 12", dwukierunkowy AIS, radar, czy SART sprawiają, że nawet w sytuacji bez wyjścia - znajdziecie wyjście !!!! 

W okresie zimowym jednostka stacjonuje w Hiszpanii. Zapraszamy do kontaktu z biurem.

Pomoc techniczna dla czarterujących - 7 dni w tygodniu w godz. 8.00 - 20.00

Tel. 530 062 413, WhatsApp: https://wa.me/48530062413

Galeria z portów
Warto zabrać

Co zabrać na rejs:

Przede wszystkim torba - musi być miękka, tak żeby zmieściła się wszędzie.

 • Paszport lub dowód osobisty
 • Dokumenty żeglarskie, patent
 • Karta EKUZ
 • Przyjmowane leki
 • Okulary przeciwsłoneczne
 • Czapkę z daszkiem, kapelusz lub jakieś inne nakrycie głowy chroniące przed słońcem
 • Polar 
 • Sztormiak, ewentualnie dobra kurtka przeciwdeszczowa i spodnie przeciwdeszczowe (zalecane w rejsach po Kanarach)
 • Obuwie sportowe do poruszania się po jachcie
 • Obuwie na wycieczki lądowe
 • Kalosze (nie dotyczy Kanarów)
 • Buty trekingowe - (zalecane w rejsach po Norwegii i Kanarach)
 • Czapkę zimową i rękawiczki 
 • Dres
 • Bielizna termiczna (nie dotyczy Kanarów)
 • Bieliznę osobistą
 • Ręcznik i przybory toaletowe
 • Klapki pod prysznic
 • Śpiwór 
 • Latarkę, najlepiej czołówkę
 • Aparat fotograficzny
 • Telefon komórkowy z ładowarką samochodową na 12V
 • Gitarę lub inny instrument muzyczny
 • Indywidualne ubezpieczenie KL i NNW
 • Pieniądze w lokalnej walucie na wydatki własne

Oczywiście powyższa lista jest jedynie propozycją pomocną w pakowaniu worka żeglarskiego. Każdy z Was ma swoje indywidualne zapatrywania i potrzeby. Zgodnie z nimi uzupełniajcie powyższy zapis. Ze swojej strony życzymy powodzenia.

Do pobrania