Malaga - Gibraltar - Kadyks - Lizbona

zakladka_bulaj_3_1_0

Rejs dla Ciebie

MALAGA - GIBRALTAR - KADYKS - LIZBONA
zakladka_bulaj_3_1_0
Rejs dla Ciebie MALAGA - GIBRALTAR - KADYKS - LIZBONA
Cena:
(1 990,00 zł) 1 850,70 zł
Ilość miejsc do rezerwacji
Zostały jeszcze 3 miejsca
kalendarz
7 dni rejsu
turysta
Niezapomniana przygoda
fale
Staż morski
motorówka
Nowe jednostki
O rejsie

Rozpoczęcie rejsu Malaga, od godz. 14.00

Informacje dodatkowe:

plus

Możliwość wypływania stażu niezbędnego przed przystąpieniem do egzaminu (sternik morski).
W ramach rejsu proponujemy uzyskanie międzynarodowego certyfikatu ISSA (opłata za egzamin i wydanie certyfikatu 400 zł)

Cena zawiera:

monety plus

opiekę kapitana

wyżywienie

postoje w portach

paliwo

miejsce w kabinie na ubezpieczonym jachcie
szkolenie z obsługi wszelkich urządzeń i bezpieczeństwa na pokładzie   

gaz w kambuzie

poduszki i prześcieradła

Cena nie zawiera:

monety minus

indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW
transportu 

Rabat:

rabat

5% stały klient
5% przy rezerwacji całego jachtu
5% wpłata całości kwoty czarteru na 3 miesiące przed jego rozpoczęciem
Każdy uczestnik naszych kursów otrzymuje zniżkę na pełną ofertę Domu Żeglarskiego MILA.

Kapitan

Piotr Gama Gamalczyk

Piotr Gamalczyk

Jachtowy sternik morski, radiooperator SRC, instruktor motorowodny, instruktor żeglarstwa.

Wychowanek szczecińskiego HOM-u , kiedy w 1986 roku ówczesny KWŻ wręczał mu patent żeglarza jachtowego powiedział mu ''pływaj Gama tylko ludzi nie zabijaj''. I wziął to sobie do serca, bo jego dewizą jest BEZPIECZEŃSTWO, BEZPIECZEŃSTWO PONAD WSZYSTKO, co nie znaczy, że pływanie z Gamą jest nudne.

Sztormy są fajne jak z mariny je się ogląda albo w telewizji. Uwielbia Bałtyk i Północne, z Kopenhaską Syrenką jest na Ty, a Fjordy z ręki mu jadły nie raz. Szanuje starą etykietę żeglarską. Ma zasadę, że na rejsie ani o religii ani o polityce się nie gada, no chyba że w tawernie, bo na drugi dzień i tak mało kto o tym będzie pamiętał.

Trasa
mapa_malaga_-_gibraltar_-_kadyks_-_lizbona

Malaga

Malaga jest miastem położonym na południu Hiszpanii nad morzem Śródziemnym. . Od północy chroniona przed wiatrem przez góry, a we wschodniej części krajobraz jest surowy i nieregularny ze skalistymi brzegami wchodzącymi w morze. Warto zobaczyć wniesioną na wzgórzu twierdzę Alcazaba, która pięknie wkomponowuje się w obraz miasta, a widoki rozpościerające się z jej murów obronnych pozwalają zobaczyć Malagę z różnych perspektyw - zarówno od strony morza i portu, jak i części mieszkalnej miasta. Polecamy w trakcie upałów przejść w cieniu palm Parque de la Malaga, zjeść "pescaito frito - smażoną rybką", składającą się z małych kawałków smażonej ryby, takiej jak sardynki i barweny wraz ze szklanką dobrze schłodzonego wina, podawanej w jednej z wielu dawnych winiarni, które jak nigdy pozostają w modzie w tym mieście.

Gibraltar

Brytyjskie terytorium zamorskie na południowym wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego, u wyjścia Morza Śródziemnego na Ocean Atlantycki, od północy graniczy z hiszpańską prowincją Kadyks. Charakterystycznym obiektem górującym nad terytorium jest Skała Gibraltarska. W przeszłości ważna baza Royal Navy. Odwiedzając Gibraltar możemy poczuć się jak w średniej wielkości nadmorskim mieście w Anglii. Specyficzny akcent, typowo wyspiarskie puby i knajpki, czerwone budki telefoniczne. W starożytności Gibraltar uważany był za jeden ze Słupów Heraklesa, czyli jeden z punktów określających granicę znanego świata. Skała Gibraltarska (The Rock of Gibraltar) jest najbardziej charakterystyczną częścią Gibraltaru. Góra zamieszkała jest przez kilka gatunków zwierząt, w tym przez słynne makaki berberyjskie, najróżniejsze ptactwo, jaszczurki, lisy czy króliki.

Podczas średniowiecza na Skale znajdował się Zamek Maurów, a Brytyjczycy po przejęciu półwyspu stworzyli kompleks długich tuneli i schronów. Oprócz tuneli stworzonych przez człowieka wewnątrz Skały znajduje się wiele naturalnych jaskiń. Do wielu atrakcji turystycznych zaliczyć można m.in. Jaskinię Św. Michała, Tunele Wielkiego Oblężenia (Great Siege Tunnels), zamek Maurów (Moorish Castle) jak również wszelkie punkty widokowe oraz trasy spacerowe. Na najwyższym punkcie Gibraltaru na wysokości 426 metrów stworzono bastion nazwany Baterią O’Hara’y (O’Hara’s Battery). Z tego miejsca, w pogodny dzień można zobaczyć brzeg Afryki.

Kadyks

Najstarsze miasto w Hiszpanii założone około 1100 p.n.e. przez Fenicjan. Jest miejscem narodzin pieśni flamenco. To miasto ze wspaniałą historią, zabytkami, gastronomią, kilometrami plaż i ciekawymi miejscami. Na teren Starego Miasta dotrzeć można przez bramy Puertas de la Tierra. To pozostałości po obmurowaniach, które niegdyś były jedyną możliwością dostania się na teren miasta od strony lądu. Z morza zadanie to było dla intruzów jeszcze trudniejsze, gdyż dostępu strzegły elementy potężnej fortyfikacji: zamki Castillo de San Sebastián i Castillo de Santa Catalina. Wśród wielu atrakcji warto odwiedzić katedrę Catedral Nueva, ruiny teatru rzymskiego Barrio del Pópulo czy wieżę Torre Tavira, gdzie znajduje się urządzenie o nazwie Camara Oscura. Dla lubiących rośliny atrakcją będzie odwiedzenie parku Parque Genovés, a na smakoszy czekają liczne restauracje oraz zadaszony targ - Mercado Central de Abastos. Można tam kupić świeże ryby morskie, owoce morza, skorupiaki, warzywa i owoce. W słynnej smażalni ryb - Freiduría Las Flores Cádiz można skosztować "najprawdziwsze" pescaíto. A z ciekawostek, to na plaży La Caleta kręcono sceny do filmu o agencie 007 „Śmierć nadejdzie jutro”.

Lizbona

Stolica i największe miasto Portugalii. W mieście znajdują się dwa obiekty z listy światowego dziedzictwa UNESCO: Klasztor Hieronimitów oraz Torre de Belém, a na przedmieściach znajduje się trzeci – Kulturowy Krajobraz Sintry. Lizbona oferuje wiele atrakcji turystycznych: zabytkowe kościoły, place, pomniki, rzeźby i parki. Nad rzeką Tag góruje  na przeszło 80 metrowym cokole monumentalny 28 metrowy pomnik Chrystusa Króla. Jego powstanie zostało zainspirowane znajdującym się w brazylijskim Rio de Janeiro sławnym posągiem Chrystusa Zbawiciela. W ramach urozmaicenia wycieczki można przejechać się zabytkowym tramwajem, a wieczór zakończyć w jednej z wielu tutejszych restauracji.

Jacht

Jacht Bavaria 49

dsc07431

Bavaria 49 (s/y Kiliki) - największa, 15-metrowa jednostka Domu Żeglarskiego, jest jednostką kultową. 5 kabin, 3 toalety, obszerna mesa i kambuz oraz pełnowymiarowa nawigacyjna, co jest rzadkością na jednostkach czarterowych.

Świetna manewrowość zarówno na żaglach jak i na silniku o mocy 78 KM, wsparta mocnym sterem strumieniowym umożliwia manewrowanie jednostką w każdych warunkach. Warto przy tym wspomnieć, że prędkość przelotowa to 6-8 węzłów. 

Co ważne - wyposażyliśmy naszą flagową jednostkę ponadstandardowo - telewizor w messie, ploter 12", dwukierunkowy AIS, radar, czy SART sprawiają, że nawet w sytuacji bez wyjścia - znajdziecie wyjście !!!! 

W okresie zimowym jednostka stacjonuje w Hiszpanii. Zapraszamy do kontaktu z biurem.

Pomoc techniczna dla czarterujących - 7 dni w tygodniu w godz. 8.00 - 20.00

Tel. 530 062 413, WhatsApp: https://wa.me/48530062413

Galeria z portów
Warto zabrać

Co zabrać na rejs:

Przede wszystkim torba - musi być miękka, tak żeby zmieściła się wszędzie.

 • Paszport lub dowód osobisty
 • Dokumenty żeglarskie, patent
 • Karta EKUZ
 • Przyjmowane leki
 • Okulary przeciwsłoneczne
 • Czapkę z daszkiem, kapelusz lub jakieś inne nakrycie głowy chroniące przed słońcem
 • Polar 
 • Sztormiak, ewentualnie dobra kurtka przeciwdeszczowa i spodnie przeciwdeszczowe (zalecane w rejsach po Kanarach)
 • Obuwie sportowe do poruszania się po jachcie
 • Obuwie na wycieczki lądowe
 • Kalosze (nie dotyczy Kanarów)
 • Buty trekingowe - (zalecane w rejsach po Norwegii i Kanarach)
 • Czapkę zimową i rękawiczki 
 • Dres
 • Bielizna termiczna (nie dotyczy Kanarów)
 • Bieliznę osobistą
 • Ręcznik i przybory toaletowe
 • Klapki pod prysznic
 • Śpiwór 
 • Latarkę, najlepiej czołówkę
 • Aparat fotograficzny
 • Telefon komórkowy z ładowarką samochodową na 12V
 • Gitarę lub inny instrument muzyczny
 • Indywidualne ubezpieczenie KL i NNW
 • Pieniądze w lokalnej walucie na wydatki własne

Oczywiście powyższa lista jest jedynie propozycją pomocną w pakowaniu worka żeglarskiego. Każdy z Was ma swoje indywidualne zapatrywania i potrzeby. Zgodnie z nimi uzupełniajcie powyższy zapis. Ze swojej strony życzymy powodzenia.

Do pobrania