Lizbona - Sines - Portimao - Gibraltar - Kadyks - Lagos

zakladka_bulaj_8

Rejs jesień 2019

Lizbona - Sines - Portimao - Gibraltar - Kadyks - Lagos
zakladka_bulaj_8
Rejs jesień 2019 Lizbona - Sines - Portimao - Gibraltar - Kadyks - Lagos
Cena:
2 890,00 zł
Ilość miejsc do rezerwacji
Zostało jeszcze 0 miejsc
6dni_2_1
11 dni rejsu
niezapomniana-przygoda_2_1
Niezapomniana przygoda
rejsy-szkoleniowe_0_2_1
Staż morski
nowe-jednostki_2_1
Nowe jednostki
O rejsie

Rozpoczęcie rejsu Lizbona, od godz. 14.00

Informacje dodatkowe:

info-dodatkowe_17

Możliwość wypływania stażu niezbędnego przed przystąpieniem do egzaminu (sternik morski).
W ramach rejsu proponujemy uzyskanie międzynarodowego certyfikatu ISSA (opłata za egzamin i wydanie certyfikatu 400 zł)

Cena zawiera:

cena-zawiera_17

opiekę kapitana

wyżywienie

postoje w portach

paliwo

miejsce w kabinie na ubezpieczonym jachcie
szkolenie z obsługi wszelkich urządzeń i bezpieczeństwa na pokładzie   

gaz w kambuzie

poduszki i prześcieradła

Cena nie zawiera:

cena-niezawiera_17

indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW
transportu 

Rabat:

rabat_19

5% stały klient
5% przy rezerwacji całego jachtu
5% wpłata całości kwoty czarteru na 3 miesiące przed jego rozpoczęciem
Każdy uczestnik naszych kursów otrzymuje zniżkę na pełną ofertę Domu Żeglarskiego MILA.

Kapitan

Andrzej Golczewski

golczewski_-_profil

Jachtowy Sternik Morski , Motorowodny Sternik Morski , Instruktor Żeglarstwa oraz Instruktor Sportów Motorowodnych , Licencja na Holowanie Narciarza Wodnego , ISSA Inshore Skipper , SRC , STCW.

Żeglarzy szkolę od 1998 roku , z Domem Żeglarskim Mila związany  jestem od jego powstania.  Poza szkoleniami i prowadzeniem rejsów  ścigam się w regatach. Pomimo zacięcia regatowego sztormy wolę spędzać bezpiecznie w porcie – tam też znajdzie się czas na szkolenie albo morskie opowieści – to taka inna forma wykładów ;) Zawsze trzymam się zasady, że  manewr musi być bezpieczny i skuteczny !!!

Trasa
lizbona_do_lagos_duza

Lizbona

Stolica i największe miasto Portugalii. W mieście znajdują się dwa obiekty z listy światowego dziedzictwa UNESCO: Klasztor Hieronimitów oraz Torre de Belém, a na przedmieściach znajduje się trzeci – Kulturowy Krajobraz Sintry. Lizbona oferuje wiele atrakcji turystycznych: zabytkowe kościoły, place, pomniki, rzeźby i parki. Nad rzeką Tag góruje  na przeszło 80 metrowym cokole monumentalny 28 metrowy pomnik Chrystusa Króla. Jego powstanie zostało zainspirowane znajdującym się w brazylijskim Rio de Janeiro sławnym posągiem Chrystusa Zbawiciela. W ramach urozmaicenia wycieczki można przejechać się zabytkowym tramwajem, a wieczór zakończyć w jednej z wielu tutejszych restauracji.

Sines

Historia miasta sięga czasów rzymskich. Sławę jednak zdobyło za sprawą Vasco da Gamy, który urodził się w Sines w roku 1460 (lub 1469). Ten słynny żeglarz jako pierwszy dotarł drogą morską z Europy do Indii. Pomnik odkrywcy stoi nad morzem tuż obok zachodniej wieży zamku w którym dorastał, a w którym obecnie znajduje się muzeum poświęcone m.in. życiu tego bohatera oraz historii miasteczka. W Sines od wieków zajmowano się rybołówstwem co miało wpływ na zabudowę oraz dietę mieszkańców. Obecnie znajdują się tu liczne restauracje w których można skosztować wszelakich ryb oraz owoców morza.

Portimao

Miasto portugalskie leżące na prawym brzegu rzeki Rio Arade, u jej ujścia do Oceanu Atlantyckiego. Znajduje się tutaj jedna z najpiękniejszych plaż Europy: Praia da Rocha. Żeglując wzdłuż wybrzeża często można obserwować skaczące w wodzie delfiny. Portimao jest bardzo stare, z bogatą historią sięgającą czasów rzymskich. Trzęsienie ziemi w 1755 r. dokonało spustoszenia w okolicy. Najbardziej cenną historycznie budowlą jest odbudowany po  trzęsieniu kościół Igreja Matriz de Nossa Senhora da Conceição pierwotnie pochodzący z XV w. Spacerując wzdłuż nabrzeża warto też wejść w przylegające do rzeki uliczki, które jak to w Portugalii bywa są często wyłożone kostką tworzącą różne ciekawe wzory, a fasady budynków ozdobione są obrazami z kolorowych płytek. Największy wpływ na obecną rangę Portimao miało to, co działo się w mieście na przełomie wieków XIX i XX. Wynaleziono tu konserwy, nową technologię pakowania i przechowywania żywności. Do dzisiaj jest ona stosowana głównie do pakowania ryb. To z tamtych czasów pochodzi znane w Portugalii pojęcie "sardynkowych milionerów". Obecnie fabryk produkujących konserwy rybne już nie ma, ale w budynkach jednej z tych fabryk Fabrica de Conservas La Rose Feu Hermanos powstało muzeum Museu de Portimao.

Gibraltar

Brytyjskie terytorium zamorskie na południowym wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego, u wyjścia Morza Śródziemnego na Ocean Atlantycki, od północy graniczy z hiszpańską prowincją Kadyks. Charakterystycznym obiektem górującym nad terytorium jest Skała Gibraltarska. W przeszłości ważna baza Royal Navy. Odwiedzając Gibraltar możemy poczuć się jak w średniej wielkości nadmorskim mieście w Anglii. Specyficzny akcent, typowo wyspiarskie puby i knajpki, czerwone budki telefoniczne. W starożytności Gibraltar uważany był za jeden ze Słupów Heraklesa, czyli jeden z punktów określających granicę znanego świata. Skała Gibraltarska (The Rock of Gibraltar) jest najbardziej charakterystyczną częścią Gibraltaru. Góra zamieszkała jest przez kilka gatunków zwierząt, w tym przez słynne makaki berberyjskie, najróżniejsze ptactwo, jaszczurki, lisy czy króliki.

Podczas średniowiecza na Skale znajdował się Zamek Maurów, a Brytyjczycy po przejęciu półwyspu stworzyli kompleks długich tuneli i schronów. Oprócz tuneli stworzonych przez człowieka wewnątrz Skały znajduje się wiele naturalnych jaskiń. Do wielu atrakcji turystycznych zaliczyć można m.in. Jaskinię Św. Michała, Tunele Wielkiego Oblężenia (Great Siege Tunnels), zamek Maurów (Moorish Castle) jak również wszelkie punkty widokowe oraz trasy spacerowe. Na najwyższym punkcie Gibraltaru na wysokości 426 metrów stworzono bastion nazwany Baterią O’Hara’y (O’Hara’s Battery). Z tego miejsca, w pogodny dzień można zobaczyć brzeg Afryki.

Kadyks

Najstarsze miasto w Hiszpanii założone około 1100 p.n.e. przez Fenicjan. Jest miejscem narodzin pieśni flamenco. To miasto ze wspaniałą historią, zabytkami, gastronomią, kilometrami plaż i ciekawymi miejscami. Na teren Starego Miasta dotrzeć można przez bramy Puertas de la Tierra. To pozostałości po obmurowaniach, które niegdyś były jedyną możliwością dostania się na teren miasta od strony lądu. Z morza zadanie to było dla intruzów jeszcze trudniejsze, gdyż dostępu strzegły elementy potężnej fortyfikacji: zamki Castillo de San Sebastián i Castillo de Santa Catalina. Wśród wielu atrakcji warto odwiedzić katedrę Catedral Nueva, ruiny teatru rzymskiego Barrio del Pópulo czy wieżę Torre Tavira, gdzie znajduje się urządzenie o nazwie Camara Oscura. Dla lubiących rośliny atrakcją będzie odwiedzenie parku Parque Genovés, a na smakoszy czekają liczne restauracje oraz zadaszony targ - Mercado Central de Abastos. Można tam kupić świeże ryby morskie, owoce morza, skorupiaki, warzywa i owoce. W słynnej smażalni ryb - Freiduría Las Flores Cádiz można skosztować "najprawdziwsze" pescaíto. A z ciekawostek, to na plaży La Caleta kręcono sceny do filmu o agencie 007 „Śmierć nadejdzie jutro”.

Lagos

Portugalskie miasto tętniące życiem, pełne klubów nocnych, turystycznych atrakcji i przepięknych skalistych plaż. To właśnie stąd Henryk Żeglarz rozpoczął swoją wielką wyprawę i to stąd wypłynął Vasco de Gama odkrywając Brazylię. Wiele rzeźb ustawionych w mieście pamięta historię morskich przygód. Na cześć Henryka Żeglarza w centrum miasta do teraz stoi posąg z czystego brązu. Jedną z ciekawszych atrakcji historycznych miasta są dobrze zachowane starożytne mury miejskie, które utrzymały się mimo zniszczeń spowodowanych przez trzęsienie ziemi w 1755 r. Wśród zachowanych po trzęsieniu ziemi zabytków pozostał Kościół Igreja de Santo António znany z potocznej nazwy złotego kościoła ze względu na imponującą barokową salę wyłożoną od sufitu aż po podłogę złotymi ozdobami. W miejscowym muzeum znajdują się również przedmioty artystyczne z żelaza i brązu oraz wiele dzieł sztuki sakralnej. Lagos otrzymało też tytuł Centrum Kultury, ponieważ w mieście odbywa się mnóstwo wystaw i imprez przez cały rok.

Jacht

Bavaria 37 Cruiser

Jacht żaglowy Bavaria 37 Cruiser

ENDEAVOUR i VINDEREL (Bavaria 37 Cruiser) - rocznik 2015 to jedne z największych jednostkek Domu Żeglarskiego MILA dostępne na Bałtyku i Wyspach Kanaryjskich.
Komfortowe i niezwykle proste w manewrowaniu są idealną propozycją dla rodzin i grup zorganizowanych. Trzy oddzielne kabiny, przestronna messa z dużym i dobrze wyposażonym kambuzem oraz świetne właściwości nautyczne zadowolą najbardziej wymagających żeglarzy.

MOŻLIWOŚĆ CZARTERU ZE ŚWINOUJŚCIA BEZ DODATKOWYCH KOSZTÓW (nie dotyczy paliwa)!

Do dyspozycji naszych załogantów jest mnóstwo schowków, zarówno w mesie jak i kabinach, moskitiery i zasłony w oknach oraz dobrze wyposażona część nawigacyjna.
BAVARIA 37 doskonale manewruje pod żaglami jak i na silniku, a powierzchnia żagli jest wystarczająca do osiągania dobrej prędkości na wszystkich kursach.
Na jednostkach znajdą Państwo lodówkę, ogrzewanie, instalację 230V, VHF z AIS klasy A, chartplotter , szprycbudę, system nagłaśniający, radar i ster strumieniowy (VINDEREL). Jachty posiadają pełne wyposażenie ratunkowe i sygnalizacyjne do żeglugi pełnomorskiej zgodnie z przepisami PZŻ/UM oraz kategorię żeglugową A.

Pomoc techniczna dla czarterujących - 7 dni w tygodniu w godz. 9.00 - 17.00

Tel. 530 062 413, WhatsApp: https://wa.me/48530062413

Galeria z portów
Warto zabrać

Co zabrać na rejs:

Przede wszystkim torba - musi być miękka, tak żeby zmieściła się wszędzie.

 • Paszport lub dowód osobisty
 • Dokumenty żeglarskie, patent
 • Karta EKUZ
 • Przyjmowane leki
 • Okulary przeciwsłoneczne
 • Czapkę z daszkiem, kapelusz lub jakieś inne nakrycie głowy chroniące przed słońcem
 • Polar 
 • Sztormiak, ewentualnie dobra kurtka przeciwdeszczowa i spodnie przeciwdeszczowe (zalecane w rejsach po Kanarach)
 • Obuwie sportowe do poruszania się po jachcie
 • Obuwie na wycieczki lądowe
 • Kalosze (nie dotyczy Kanarów)
 • Buty trekingowe - (zalecane w rejsach po Norwegii i Kanarach)
 • Czapkę zimową i rękawiczki 
 • Dres
 • Bielizna termiczna (nie dotyczy Kanarów)
 • Bieliznę osobistą
 • Ręcznik i przybory toaletowe
 • Klapki pod prysznic
 • Śpiwór 
 • Latarkę, najlepiej czołówkę
 • Aparat fotograficzny
 • Telefon komórkowy z ładowarką samochodową na 12V
 • Gitarę lub inny instrument muzyczny
 • Indywidualne ubezpieczenie KL i NNW
 • Pieniądze w lokalnej walucie na wydatki własne

Oczywiście powyższa lista jest jedynie propozycją pomocną w pakowaniu worka żeglarskiego. Każdy z Was ma swoje indywidualne zapatrywania i potrzeby. Zgodnie z nimi uzupełniajcie powyższy zapis. Ze swojej strony życzymy powodzenia.